LPP

Spółka LPP powstała w Gdańsku. W ciągu ponad 25 lat, z niewielkiego przedsięwzięcia biznesowego na Pomorzu, stała się jednym z najdynamiczniej rozwijających się polskich producentów i dystrybutorów odzieży, skutecznie wdrażając polską myśl twórczą na kolejnych rynkach zagranicznych. Grupa LPP tworzy ponad 25 tys. miejsc pracy i zarządza pięcioma markami: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.

Produkty LPP sprzedawane są łącznie w ponad 20 krajach, ale to w Polsce rozwijane są koncepcje marek i podejmowane wszystkie strategiczne decyzje. Tu tworzone są kolekcje, tu płacone są podatki i tu mieszkają założyciele firmy. LPP zainwestowała ponad 20,5 mln zł w kontrolę łańcucha dostaw i dba o środowisko, inicjując szereg projektów: od kolekcji eko, poprzez wykorzystanie bardziej trwałych materiałów premium, czy zbiórkę używanej odzieży w salonach Reserved i przekazanie jej potrzebującym. Wciąż tworzy nowe miejsca pracy (obecnie w Polsce to ok. 14 000 osób) i wspiera aktywność ponad 300 krajowych partnerów biznesowych.

W 2018 roku założyciele LPP podjęli decyzję o przeniesieniu swoich akcji do prywatnych fundacji, co stanowi gwarancję, że LPP na zawsze pozostanie polską firmą rodzinną. To niweluje też ryzyko przejęcia spółki czy rozdrobnienia jej kapitału.

Centrala firmy znajduje się w Gdańsku, gdzie funkcjonują m.in. działy projektowe Reserved, Cropp i Sinsay. Kolekcje Mohito i House powstają w filii w Krakowie. W Warszawie znajduje się też biuro produktowe marki Reserved oraz showroomy wszystkich marek. Ponadto LPP posiada biura w Chinach oraz w Bangladeszu. W Pruszczu Gdańskim firma stworzyła jedno z najnowocześniejszych w tej części Europy centrów dystrybucyjnych odzieży.

Więcej informacji na stronie HTTP://WWW.LPPSA.COM/

Informacje od Partnera

9 października 2019

LPP wykręciło 65 tys. km w trosce o czyste powietrze

Ponad 100 pracowników firmy odzieżowej LPP wzięło udział w ogólnopolskiej akcji ,,Kręć Kilometry” organizowanej przez fundację Allegro All For Planet. Celem kampanii było pokonanie jak największej liczby kilometrów na rowerze i tym samym przyłączenie się do walki o czystsze powietrze. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy pracownicy LPP oraz sześciu innych firm pokonali na dwóch kółkach łącznie 450 tysięcy kilometrów, redukując ślad węglowy o 16 ton.

2 października 2019

LPP zwiększa liczbę sklepów, w których klienci będą mogli oddać używaną odzież

Grupa LPP od ponad roku prowadzi w swoich salonach zbiórkę używanej odzieży. Od września br. zwiększyła liczbę sklepów, gdzie klienci mogą oddać ubrania z dowolną metką. Kontenery pojawią się w 30 salonach marek House oraz Mohito – informuje Dziennik Bałtycki.

24 września 2019

ABC-Czepczyński i LPP wśród nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Kapituła XVII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP ogłosiła listę 21 przedsiębiorstw nominowanych do nagrody. Wśród nich są także ABC-Czepczyński i LPP.

Zobacz wszystkie wiadomości od LPP »