Na czym polega Program Partnerstwa?

Program opiera się na trzech elementach: komunikacji i budowaniu relacji między firmami, włączaniu Partnerów do działań FOB oraz edukacji i wiedzy, kluczowej dla FOB, i dla naszych Partnerów. To możliwość poznania dobrych praktyk, polskich i zagranicznych, ale też prezentowania dokonań firm na zewnątrz. Udział w Programie Partnerstwa oznacza także networking, kontakty, które umożliwiają budowanie koalicji i partnerstw, ale też poznanie środowiska CSR.

Czytaj więcej

Co zyskam przystępując do Programu Partnerstwa?

Program Partnerstwa w ciągu ostatnich 15 lat to prawie 150 spotkań, szkoleń, wydarzeń dla Partnerów, 100 wydań specjalnego newslettera, 16 publikacji, w tym 8 podręczników – rezultatów prac grup roboczych.

To również, strona internetowa z dobrymi praktykami: INTERESARIUSZE.PL, oraz infografiki i filmy promujące CSR, materiały edukacyjne, niezliczone artykuły, analizy, badania, dobre praktyki z kilkunastu edycji Raportu Dobrych praktyk FOB.

Czytaj więcej

Jak dołączyć do Programu Partnerstwa?

Program Partnerstwa skierowany jest do firm, które podobnie jak Forum Odpowiedzialnego Biznesu widzą potrzebę prowadzenia biznesu w sposób zrównoważony i odpowiedzialny.

By przystąpić do elitarnego grona Partnerów Strategicznych, kluczowe jest prowadzenie przez firmę działań z zakresu CSR – nie tylko na poziomie globalnych wytycznych i programów, ale także ich lokalnego wdrażania.

Czytaj więcej

Aktualności od partnerów

16.08.2017

TAURON pomaga w usuwaniu uszkodzeń sieci w północnej Polsce

Spółka TAURON Dystrybucja na prośbę Enei Operator wysyła do pracy dwie wyspecjalizowane brygady wyposażone w specjalistyczny sprzęt, materiały i narzędzia służące odbudowie linii i infrastruktury energetycznej, która została zniszczona po ubiegłotygodniowych nawałnicach. W sumie 12 pracowników TAURONA pomoże kolegom z Enei w usuwaniu skutków katastrofalnych burz jakie miały miejsce w ostatnich dniach. TAURON i Enea są partnerami strategicznymi Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
11.08.2017

Stypendia dla uczniów i granty dla szkół od Enei

Na powracających z wakacji uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych czeka program stypendialny od Enei. 1 września wystartuje Enea Akademia Talentów, która będzie wspierać finansowo zdolnych młodych ludzi i aktywne szkoły, dbające o rozwój swoich podopiecznych. Program Enei, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu, swoim patronatem objęli m.in. Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.
11.08.2017

Rusza rekrutacja do 3. edycji programu Pracownie Orange

Mieszkańcy dwudziestu pięciu miast i wsi z całej Polski mają szansę zdobyć multimedialną świetlicę otwartą dla społeczności. Ruszyła rekrutacja do 3. edycji programu Pracownie Orange. Do końca roku w miejscowościach do 40 tysięcy mieszkańców Fundacja Orange stworzy 25  bezpłatnych centrów edukacji i aktywności lokalnej. Wyposaży je w nowoczesny sprzęt IT i wesprze w działaniach przez 2 kolejne lata. Firma Orange jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
11.08.2017

Bank BGŻ BNP Paribas członkiem Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego

Bank BGŻ BNP Paribas, partner FOB, dołączył do grona organizacji, będących członkami Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”, które działa na rzecz wspierania rolników w implementacji optymalnych standardów zrównoważonego rolnictwa.
czytaj więcej

Partnerzy strategiczni

Zobacz partnerów wspierających