Na czym polega Program Partnerstwa?

Program opiera się na trzech elementach: komunikacji i budowaniu relacji między firmami, włączaniu Partnerów do działań FOB oraz edukacji i wiedzy, kluczowej dla FOB, i dla naszych Partnerów. To możliwość poznania dobrych praktyk, polskich i zagranicznych, ale też prezentowania dokonań firm na zewnątrz. Udział w Programie Partnerstwa oznacza także networking, kontakty, które umożliwiają budowanie koalicji i partnerstw, ale też poznanie środowiska CSR.

Czytaj więcej

Co zyskam przystępując do Programu Partnerstwa?

Program Partnerstwa w ciągu ostatnich 15 lat to prawie 150 spotkań, szkoleń, wydarzeń dla Partnerów, 100 wydań specjalnego newslettera, 16 publikacji, w tym 8 podręczników – rezultatów prac grup roboczych.

To również, strona internetowa z dobrymi praktykami: INTERESARIUSZE.PL, oraz infografiki i filmy promujące CSR, materiały edukacyjne, niezliczone artykuły, analizy, badania, dobre praktyki z kilkunastu edycji Raportu Dobrych praktyk FOB.

Czytaj więcej

Jak dołączyć do Programu Partnerstwa?

Program Partnerstwa skierowany jest do firm, które podobnie jak Forum Odpowiedzialnego Biznesu widzą potrzebę prowadzenia biznesu w sposób zrównoważony i odpowiedzialny.

By przystąpić do elitarnego grona Partnerów Strategicznych, kluczowe jest prowadzenie przez firmę działań z zakresu CSR – nie tylko na poziomie globalnych wytycznych i programów, ale także ich lokalnego wdrażania.

Czytaj więcej

Aktualności od partnerów

18.09.2018

Fundacja Aflofarmu wsparła szpital Pabianickie Centrum Medyczne

Firma Aflofarm Farmacja Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, za pośrednictwem fundacji „My Kochamy Pabianice” założonej z inicjatywy Grażyny i Andrzeja Furmanów przekazała na rzecz Pabianickiego Centrum Rehabilitacji działającego w ramach Pabianickiego Centrum Medycznego (PCM) specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne. Ich łączna wartość to prawie 140 tys. złotych. Firma od wielu lat aktywnie wspiera m.in. działające w regionie placówki medyczne.
18.09.2018

Raport #zacznijodlekkiej

#zacznijodlekkiej to ogólnopolski projekt badawczy, realizowany przez Nestlé Polska - partnera FOB, Polski Związek Lekkiej  Atletyki oraz Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Celem badania była ocena stanu odżywienia, sposobu żywienia, sprawności fizycznej i kompetencji społeczno-emocjonalnych 12- i 13-latków uczestniczących w programie Lekkoatletyka dla każdego (LDK) w porównaniu z dziećmi (z tej samej grupy wiekowej) niećwiczącymi w tego typu programie.
18.09.2018

Zamek Królewski na Wawelu i TAURON zapraszają do udziału w konkursie „Listy do przyszłości”

Trwa konkurs w ramach projektu „Wawelska Kapsuła Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”. Przedsięwzięcie realizują wspólnie Zamek Królewski na Wawelu oraz TAURON, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 ze szkół podstawowych z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego oraz śląskiego.
18.09.2018

Miasteczko Śląskie z 4 grantami na rzecz środowiska

Konkurs grantowy Fundacji Veolia Polska, partnera Forum Odpowiedzialnego biznesu i Urzędu Miasta Miasteczko Śląskie „Wspólnie dla środowiska” został rozstrzygnięty. Fundacja nagrodziła najciekawsze projekty związane z ochroną środowiska i aktywizacją mieszkańców Miasteczka Śląskiego w obszarze ekologii i ochrony środowiska.
czytaj więcej

Partnerzy strategiczni

Zobacz partnerów wspierających