Na czym polega Program Partnerstwa?

Program opiera się na trzech elementach: komunikacji i budowaniu relacji między firmami, włączaniu Partnerów do działań FOB oraz edukacji i wiedzy, kluczowej dla FOB, i dla naszych Partnerów. To możliwość poznania dobrych praktyk, polskich i zagranicznych, ale też prezentowania dokonań firm na zewnątrz. Udział w Programie Partnerstwa oznacza także networking, kontakty, które umożliwiają budowanie koalicji i partnerstw, ale też poznanie środowiska CSR.

Czytaj więcej

Co zyskam przystępując do Programu Partnerstwa?

Program Partnerstwa w ciągu ostatnich 15 lat to prawie 150 spotkań, szkoleń, wydarzeń dla Partnerów, 100 wydań specjalnego newslettera, 16 publikacji, w tym 8 podręczników – rezultatów prac grup roboczych.

To również, strona internetowa z dobrymi praktykami: INTERESARIUSZE.PL, oraz infografiki i filmy promujące CSR, materiały edukacyjne, niezliczone artykuły, analizy, badania, dobre praktyki z kilkunastu edycji Raportu Dobrych praktyk FOB.

Czytaj więcej

Jak dołączyć do Programu Partnerstwa?

Program Partnerstwa skierowany jest do firm, które podobnie jak Forum Odpowiedzialnego Biznesu widzą potrzebę prowadzenia biznesu w sposób zrównoważony i odpowiedzialny.

By przystąpić do elitarnego grona Partnerów Strategicznych, kluczowe jest prowadzenie przez firmę działań z zakresu CSR – nie tylko na poziomie globalnych wytycznych i programów, ale także ich lokalnego wdrażania.

Czytaj więcej

Aktualności od partnerów

22.03.2018

Rozstrzygnięto konkurs Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego

Wykorzystanie odpadów w postaci zużytej ziemi na produkt uboczny, edukacja ekologiczna jak pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów czy kompostomat jako samowystarczalne energetycznie urządzenie – to tylko niektóre ze zwycięskich projektów w pierwszej edycji  konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Uroczyste wręczenie nagród w projekcie odbyło się 22 marca w Warszawie.
22.03.2018

5 prostych zasad jak oszczędzać wodę nie tylko w Światowy Dzień Wody

Woda zajmuje ponad 70% powierzchni naszej planety. Jest źródłem życia i składnikiem wszystkich żywych organizmów. Mimo, że jej brak może wydawać się odległy, okazuje się, że ta wizja jest coraz bardziej realna. W ciągu ostatnich 25 lat ilość wody pitnej na jednego mieszkańca spadła aż o 26%. Z okazji Światowego Dnia Wody Nestle Polska, partner FOB, przypomina że każdy z nas, każdego dnia, może pomóc zatroszczyć się o jej zasoby.
21.03.2018

W Carrefour „procenty tylko na dowód”

W pierwszy dzień wiosny Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozpoczyna nową kampanię społeczną w swoich sklepach. Wspólnie z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem „RoPSAN” – Rodzice Przeciwko Sprzedaży Alkoholu Nieletnim, sieć prowadzi działania edukacyjno-informacyjne skierowane do pracowników sklepów i klientów, mające na celu efektywnie zapobiegać sprzedaży alkoholu nieletnim.
21.03.2018

Ruszył pierwszy program honorowego krwiodawstwa Grupy Enea

16 marca w Poznaniu zorganizowana została pierwsza odsłona programu „Energię mamy we krwi”, który zachęca wszystkich pracowników Grupy Enea, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, do honorowego krwiodawstwa. Kolejna odsłona programu już w kwietniu w Elektrowni Kozienice.  
czytaj więcej

Partnerzy strategiczni

Zobacz partnerów wspierających