Artykuły eksperckie

7 czerwca 2014

Whistleblowing, czyli zapobieganie zagrożeniom

Zdarzenia spowodowane łamaniem prawa bądź zasad etycznych przez członków organizacji mogą zagrozić firmie. Zarządzanie ich zgłaszaniem, choć trudne, jest konieczne.

2 czerwca 2014

Szmaciany biznes

Joanna Solska

Po katastrofie w fabryce odzieżowej w Bangladeszu świat oburzył się na tamtejsze warunki pracy. Obłudnie i na krótko. Ważne, że na Dalekim Wschodzie jest tanio. Korzystają z tego również polskie firmy.

12 kwietnia 2013

Moda na pomaganie. Obalamy pięć mitów o wolontariacie pracowniczym

Marcin Dzierżanowski

Daria Murawska jeszcze jako studentka angażowała się w pomaganie organizacjom pozarządowym i gdy zaczęła pracować w Tchibo Warszawa, bardzo jej tego brakowało. Dlatego w konkursie firmowym na innowacje w zarządzaniu zgłosiła pomysł wprowadzenia programu wolontariatu.

13 sierpnia 2012

Wolontariat pracowniczy: angażowanie pracowników, bariery, korzyści

Kazimierz Żurek

Inicjatorem wolontariatu pracowniczego jest zwykle firma – działania zaczynają się od świadomego kroku pracodawcy. Zdarza się jednak, że to pracownik sam zgłasza się do organizacji dobroczynnej, po czym prosi pracodawcę o wsparcie (finansowe albo organizacyjne). Firmy idą też niekiedy krok dalej: tworzą programy wolontariatu pracowniczego, które następnie promują w sektorze organizacji pozarządowych. W efekcie nawiązują stałą współpracę z jedną lub kilkoma organizacjami i zapraszają pracowników, by również oni zainwestowali w te działania czas oraz umiejętności.

24 lipca 2012

Wolontariat pracowniczy w Warszawie

Michał Dobrołowicz

W odpowiedzi na Wasze e-maile na antenie programu „Tydzień w Warszawie” sprawdzaliśmy, w jakich miejscach Warszawiacy mogą zostać wolontariuszami. Co więcej, jak mogą czerpać z tego nie tylko satysfakcję, ale także często zawodowe profity, które nie stoją na przeszkodzie realizacji idei bezinteresownoćci kojarzonej z wolontariatem. Przygladamy się zarówno tradycyjnemu wolontariatowi, jak i jego nowszej i mniej znanej odmianie związanej z działaniami kojarzonymi z CSR-em, czyli społeczną odpowiedzialnością biznesu.

12 kwietnia 2011

Szczęśliwi rodzice, zadowolona firma

Katarzyna Klimek-Michno

AKCJA. Szefowie przedsiębiorstw, które otworzyły przedszkola dla dzieci swoich pracowników, mówią, że warto było. W Krakowie, choć to miasto wielu nowoczesnych korporacji i koncernów, tworzenie firmowych przedszkoli nie jest popularne. Przykładem koncernu, który stara się troszczyć o dzieci jest Philip Morris. Przez wiele lat bezpłatnie udostępniał budynek, w którym siedzibę miało Przedszkole Samorządowe nr 64 w…

Typ artykułu

Obszar tematyczny