IKEA Poznań pomaga zwierzętom ze schroniska w Gaju. Podsumowanie akcji „Koc na 4 łapy”

15 lutego 2019

Dotyczy firmy: IKEA,

Już po raz kolejny w sklepie IKEA w Poznaniu zorganizowano akcję charytatywną na rzecz bezdomnych zwierząt. W tym roku zebrane koce, ręczniki, karmę i inne potrzebne rzeczy trafiły do Schroniska dla zwierząt w Gaju, nieopodal Śremu. Celem akcji było powiększenie istniejącego wyposażenia placówki w artykuły, które pozwolą jej podopiecznym lepiej przetrwać zimę.

Przez trzy tygodnie stycznia br. Klienci i Pracownicy IKEA Poznań mogli przynosić podarunki dla zwierząt do specjalnie wyznaczonej strefy przy wyjściu ze sklepu.

— Cieszymy się, że tak wielu klientów odpowiedziało na nasz apel i jednocześnie pragniemy im podziękować za wsparcie. Pamiętajmy, że zimą nie wszystkie zwierzęta mają ciepły kąt do spania oraz miskę z karmą i wodą — mówi Przemysław Juskowiak, Specjalista ds. marketingu w IKEA Poznań.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Gaju mieści się w gminie Śrem, 60 kilometrów od Poznania. Jego działalność skupia się na szeroko rozumianej pomocy i udzielaniu schronienia bezdomnym oraz schorowanym psom i kotom. Gaj jest nowoczesnym kompleksem mogącym obsłużyć jednocześnie ponad 300 zwierząt. Placówka posiada własny gabinet weterynaryjny oraz profesjonalnie wyposażone spa dla psa. Do dyspozycji psów jest kilka wybiegów, a na sezon letni uruchamiany zostaje basen, gdzie zmęczone czworonogi odnajdują chwilę wytchnienia i ochłody. Dla kotów przygotowane zostały z kolei dwie kociarnie – zewnętrzna i wewnętrzna. Uwagę zwraca zwłaszcza ta druga – do jej wykonania wykorzystano tzw. domki holenderskie, w których koty do woli mogą bawić się i wypoczywać. Schronisko oprócz opieki nad bezdomnymi zwierzakami prowadzi zakrojoną na szeroką skalę działalność edukacyjną. Latem 2016 roku w Schronisku w Gaju otwarto Centrum Edukacji „Na 4 łapy”. Odbywają się w nim prelekcje, spotkania z gośćmi oraz propagujące miłość do zwierząt zajęcia z dziećmi. Na uwagę zasługuje fakt, że odsetek stworzeń zaadoptowanych w stosunku do przyjętych do schroniska znacznie przekracza 90%.

Źródło: inf. pras.