Dotyczy firmy: IKEA

Opis IKEA

Znalezione aktualności: 189

28 września 2022

IKEA podsumowuje drugą edycję programu „Razem w Trosce o Dom”

Zakończyła się druga edycja programu zaangażowania społecznego „Razem w Trosce o Dom” realizowanego przez IKEA Retail w Polsce we współpracy z Fundacją Ocalenie oraz Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Projekt pozwolił otoczyć opieką łącznie 192 osoby – dzieci i dorosłych poszukujących bezpiecznego domu lub zagrożonych jego utratą.

15 września 2022

IKEA, Volvo Trucks i Grupa Raben – partnerstwo na rzecz zeroemisyjnego transportu

IKEA Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben podpisały umowę o współpracy w zakresie zeroemisyjnego transportu towarów w Polsce. W ramach kontraktu, IKEA wprowadzi elektryczne samochody ciężarowe Volvo do obsługi wewnętrznych transportów w dwóch fabrykach IKEA Industry w Polsce. Operatorem transportowym w tym projekcie jest Grupa Raben. 

15 września 2022

GFKM Leadership Conference 2022: Przywództwo włączające

23 września br. w Olivia Sky Club w Gdańsku odbędzie się V edycja GFKM Leadership Conference. W tym roku tematem przewodnim jest przywództwo włączające. W wydarzeniu wystąpi Miłosz Marchlewicz, menedżer w Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który przedstawi dobre praktyki liderek i liderów biznesu w zarządzaniu różnorodnością w Polsce. Konferencja została objęta patronatem Karty Różnorodności.

25 sierpnia 2022

IKEA wraz z UNHCR i UNICEF umeblowała „Blue Dots” – bezpieczne przestrzenie dla osób z doświadczeniem uchodźczym z Ukrainy

IKEA Retail w Polsce we współpracy z UNHCR, Agencją ONZ ds. Uchodźców i UNICEF, Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, zaprojektowała i wyposażyła Blue Dots (Niebieskie Punkty). Są to centra wsparcia w Polsce oraz innych krajach zlokalizowane wzdłuż głównych przejść granicznych i szlaków tranzytowych.

27 lipca 2022

IKEA ogłasza zwycięzców 5. edycji konkursu grantowego „Zabawa to poważna sprawa”

Zakończyła się piąta edycja konkursu grantowego IKEA „Zabawa to poważna sprawa”. Wśród organizacji, które otrzymały tegoroczne wsparcie znalazły się: Fundacja Niezwyczajni z Józefowa, Fundacja dla Wolności z Warszawy oraz Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej z Dąbrowy Górniczej.

5 lipca 2022

MANIFEST #OnlyOneEarth w obronie naszej Planety

Centrum UNEP/GRID-Warszawa zaprasza instytucje i organizacje do podpisania i wsparcia „Manifestu #OnlyOneEarth w obronie naszej jedynej planety!”, przygotowanego z okazji międzynarodowych obchodów Światowego Dnia Środowiska.

21 czerwca 2022

IKEA z kampanią wsparcia dla osób z doświadczeniem uchodźczym

IKEA z okazji Światowego Dnia Uchodźcy rusza z kampanią „Zobaczmy w każdym to, co najważniejsze”. Celem akcji jest przełamywanie uprzedzeń, błędnych przekonań i stereotypów na temat uchodźców i uchodźczyń.

7 czerwca 2022

IKEA Retail z tytułem Dobroczyńcy Roku 2022 za „Otwartość na różnorodność”

2 czerwca br. odbyła się gala jubileuszowej edycji plebiscytu o tytuł „Dobroczyńcy Roku”. Kapituła konkursu wręczyła  „Nagrodę 25-lecia”, a także przyznała tytuł „Dobroczyńcy Roku 2022” w 7 kategoriach.

5 maja 2022

IKEA i Fundacja Ocalenie stworzyły przestrzenie przyjazne dzieciom przybywającym z Ukrainy

Przestrzenie przyjazne dzieciom w punktach recepcyjnych dla uchodźców to projekt realizowany przez IKEA wspólnie z Fundacją Ocalenie. Jego celem jest zapewnienie dzieciom przybywającym z Ukrainy bezpiecznego miejsca, w którym mogą na chwilę powrócić do dziecięcych zajęć, podczas gdy ich rodzice realizują formalności związane z pobytem w Polsce, dalszą podróżą, bądź po prostu potrzebują chwili odpoczynku.

25 kwietnia 2022

Powstał „Butik Pełen Dobra“

W Port Łódź otworzyło się nowe miejsce stworzone z myślą o osobach potrzebujących, szczególnie Ukraińcach i Ukrainkach. „Butik Pełen Dobra“ to pierwsza tego typu inicjatywa w centrum handlowym podjęta przez Centrum Służby Rodzinie, Port Łódź i IKEA. Z pomocy skorzystało już blisko 400 osób, wydanych zostało też ponad 1 700 sztuk ubrań i akcesoriów.