Dotyczy firmy: IKEA

Opis IKEA

Znalezione aktualności: 202

6 marca 2024

IKEA w trosce o równowagę domową

Według najnowszego raportu „IKEA. Życie w domu 2023” kobiety częściej niż mężczyźni odczuwają nadmiar obowiązków. W odpowiedzi IKEA proponuje grę dla par, która ma wesprzeć je w podziale obowiązków domowych. Firma dzieli się też sukcesami działań podejmowanych w ramach Strategii Różnorodności i Włączania w IKEA.

17 lutego 2024

IKEA Retail w Polsce rozpoczyna 4. edycję programu „Razem w Trosce o Dom”

IKEA Retail w Polsce podsumowuje dotychczasowe działania i rozpoczyna 4. edycję programu zaangażowania społecznego „Razem w Trosce o Dom”. Do organizacji wspierających dołącza fundacja Habitat for Humanity Poland, która wraz z dotychczasowymi partnerami – Fundacją Ocalenie i Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę – będzie tworzyć lepsze domy dla osób w potrzebie.

18 grudnia 2023

IKEA podsumowuje działania na rzecz osób z doświadczeniem uchodźczym

IKEA Retail Polska nieprzerwanie od lutego 2022 roku prowadzi działania wspierające osoby uchodźcze w znalezieniu pracy, integracji i ustabilizowaniu sytuacji życiowej. W 2023 ponad 260 pracowników i pracowniczek IKEA zaangażowała się w pomoc, która dotarła do 3150 osób w Polsce i Ukrainie.

25 listopada 2023

IKEA rozpoczyna nową kampanię na rzecz osób z doświadczeniem uchodźczym

Hasło „nielegalni migranci” pojawia się w polskich mediach, a liczba publikacji zawierających dane sformułowanie wzrosła w okresie przedwyborczym. IKEA w ogólnopolskiej kampanii #ZmieniamyNarracje wskazuje, że określanie osób „nielegalnymi” jest krzywdzące. 

25 października 2023

Przestrzeń IKEA w miasteczku edukacyjnym Miniciti

Miniciti to przestrzeń dla najmłodszych obywateli, w której dzieci uczą się i bawią. To miejsce uchyla przed nimi drzwi do dorosłego świata, pozwalając wcielać się w różne zawody i poznawać ich tajniki. Za przygotowanie przestrzeni odpowiada IKEA wraz z kilkunastoma partnerami.

27 czerwca 2023

Ponad 300 pracowników skorzystało z Urlopu Ojcowskiego IKEA od 2020 roku

IKEA już kilka lat temu wprowadziła konkretne rozwiązania ułatwiające pracowniczkom i pracownikom łączenie pracy z rolą rodzica czy opiekuna. Działania IKEA na rzecz równowagi rodzicielskiej zostały w ostatnim czasie docenione przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką i kapitułę rankingu „Firma przyjazna tacie na etacie”. 

9 czerwca 2023

IKEA świętuje Miesiąc Dumy i podejmuje współpracę z Miłość Nie Wyklucza

IKEA kontynuuje swoje działania na rzecz bardziej sprawiedliwego świata i stawia na wzajemne zrozumienie. W czerwcu zachęca swoich pracowników do wspólnego świętowania Miesiąca Dumy oraz podejmuje działania z nowym partnerem na rzecz wsparcia społeczności LGBT+.

17 maja 2023

IKEA projektuje wnętrza i świat otwarte na różnorodność

W Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, IKEA po raz czwarty organizuje kampanię mającą na celu nieść pomoc dzieciom i młodzieży, w tym osobom ze społeczności LGBT+. Jednocześnie firma podkreśla swoje zaangażowanie i kontynuuje edukację na rzecz bardziej sprawiedliwego i równego świata.

21 kwietnia 2023

Zadbaj o siebie z IKEA – działania firmy w trosce o ciało i ducha swoich pracowników

Jak dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne w pracy? Holistycznie – zapewniając edukację, wsparcie i dostęp do specjalistów oraz godne warunki i narzędzia do pracy.

21 marca 2023

Liczą się umiejętności, czyli siła różnorodności w IKEA

IKEA Retail w Polsce podejmuje działania wspierające różnorodność, tworząc tym samym sprawiedliwe, równe i włączające miejsce pracy. Jednym z przykładów jest druga edycja programu stażowego „Liczą się umiejętności. IKEA przypomina o tym przy okazji Światowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową, obchodzonego 21 marca.