Dotyczy firmy: IKEA

Opis IKEA

Znalezione aktualności: 161

9 marca 2021

„Pół na pół – gra bez zamiatania pod dywan” zachęca do szczerych rozmów o podziale domowych obowiązków

W ramach najnowszej kampanii „Pół na pół – gra bez zamiatania pod dywan”, IKEA zachęca do dzielenia się obowiązkami domowymi i szczerej rozmowy o tym, jak może wyglądać ich sprawiedliwy podział.

3 marca 2021

IKEA wspiera Polski Czerwony Krzyż w walce z pandemią

W ramach walki z pandemią koronawirusa IKEA przekazała Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi w ramach darowizny środki ochrony bezpośredniej.

23 lutego 2021

„Zabawa to poważna sprawa”. Kolejna edycja konkursu grantowego IKEA

Już można wysyłać zgłoszenia do 4. edycji konkursu „Zabawa to poważna sprawa” w którym IKEA udzieli wsparcia wybranym organizacjom z całej Polski realizującym projekty edukacyjno-wychowawcze w zakresie zmian klimatu.

4 lutego 2021

IKEA Polska na dobrej drodze ku neutralności klimatycznej

IKEA w Polsce przedstawia podsumowanie działań podjętych w ramach strategii People & Planet Positive w roku finansowym 2020.

29 stycznia 2021

60 lat IKEA w Polsce

60 lat temu, 27 stycznia 1961 roku, Ingvar Kamprad złożył pierwsze zamówienie na zakup mebli wyprodukowanych w polskiej fabryce. Właśnie od dostawy 500 krzeseł ÖGLA z drewna bukowego rozpoczęła się historia IKEA w Polsce.

21 stycznia 2021

IKEA “Energia słoneczna dla domu” w nowej odsłonie

IKEA rozpoczęła współpracę z firmą FOTON Technik sp. z o.o. w zakresie realizacji kompleksowej usługi sprzedaży oraz montażu instalacji fotowoltaicznych.

11 stycznia 2021

Jeszcze do 13 stycznia odpowiedzialny biznes może zgłaszać dobre praktyki

Nabór działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju został przedłużony do 13 stycznia. Firmy zyskują dwa dodatkowe dni na rejestrację praktyk realizowanych w 2020 roku. Forum Odpowiedzialnego Biznesu udostępniło także “Mapę dobrych praktyk wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju”, która ma służyć jako inspiracja dla zgłaszających inicjatywy CSR. Formularz rejestracji dostępny jest na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2020/. 

23 grudnia 2020

IKEA podsumowuje efekty trzeciej edycji programu grantowego „Zabawa to poważna sprawa”

Zwycięzcy trzeciej edycji konkursu grantowego IKEA „Zabawa to poważna sprawa” zakończyli realizację swoich projektów, których tematem przewodnim była edukacja ekologiczna i zmiany klimatu.

10 grudnia 2020

IKEA uruchamia program zaangażowania społecznego „Razem w Trosce o Dom”

IKEA Retail Polska wspólnie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę i Fundacją Ocalenie uruchamiają program „Razem w Trosce o Dom”. Jego celem jest wsparcie w tworzeniu lepszego i bezpiecznego domu dla tych, którzy go nie mają lub go stracili. Dzięki IKEA z pomocy psychologicznej skorzysta większa liczba dzieci doświadczających przemocy domowej oraz ich rodzin, a kilkadziesiąt rodzin uchodźców i imigrantów otrzyma dostęp m.in. do wsparcia prawnego oraz rozbudowanego programu wsparcia mieszkaniowego.

16 listopada 2020

Biznes na rzecz zmiany – rusza 2. edycja programu Climate Leadership powered by UN Environment

Debata Biznes na rzecz zmiany zainaugurowała drugą edycję Climate Leadership, inicjatywy budującej społeczność liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz neutralności klimatycznej i zrównoważonego rozwoju. Podczas spotkania, które odbyło się online, uczestnicy pierwszej edycji programu przedstawili wypracowane wspólnie z ekspertami rozwiązania prośrodowiskowe.