Aktualności

24 sierpnia 2023

Ukazało się „Kompendium Zrównoważonego Rozwoju”

Pierwsza edycja Kompendium obejmuje swoim zakresem odpowiedzialność biznesu, politykę klimatyczną czy styl życia i gospodarkę cyrkularną. Publikacja zrzesza opinie ekspertów zagranicznych i krajowych, wśród których znajduje się wypowiedź Marzeny Strzelczak z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

23 sierpnia 2023

II edycja konferencji „Czas na ESG”

W kolejnej edycji konferencji „czas na ESG!” wezmą udział członkowie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Osią tematyczną wydarzenia będą zagadnienia takie jak raportowanie zgodne ze standardami ESRS, dekarbonizacja oraz różnorodność i włączanie.

2 sierpnia 2023

Nowy raport o GOZ: „Potencjał gospodarki obiegu zamkniętego. Wykorzystanie surowców wtórnych przez przedsiębiorstwa produkcyjne”

Stena Recycling i partnerzy opublikowali raport z wnioskami na temat implementacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego oraz szans i ryzyk związanych z wdrażaniem modelu cyrkularnego.

1 sierpnia 2023

Według badania IRCenter jedna czwarta dorosłych Polaków czuje się dyskryminowana

Co czwarty Polak w wieku 16+ czuje się dyskryminowany – wynika z badania IRCenter przeprowadzonego dla agencji Newseria. Odsetek ten jest podobny zarówno w grupie kobiet, jak i mężczyzn, ale już w poszczególnych grupach wiekowych jest mocno zróżnicowany.

27 lipca 2023

Nabór do konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przedłużony! Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia

Konkurs, organizowany już po raz siedemnasty, jest skierowany do firm, organizacji i instytucji publikujących raporty ze swojej aktywności w obszarach ESG. Dzięki inicjatywie wyróżniane są przedsiębiorstwa, które nie tylko prowadzą działalność uwzględniając interes społeczeństwa i środowiska, ale także potrafią w sposób jasny, przejrzysty i wiarygodny zaprezentować swoje dokonania w publikowanych raportach.

25 lipca 2023

XXII edycja konkursu Świat Przyjazny Dziecku

Od ponad dwóch dekad KOPD pomaga rodzicom i opiekunom w coraz lepszym wyborze książek, zabawek, inicjatyw, platform edukacyjnych, kampanii czy miejsc dla dzieci. Tym razem zachęca do udziału w konkursie firmy, wydawnictwa, instytucje i inne miejsca, wspierające dzieci.

17 lipca 2023

„Nie ma dzieci, są ludzie” – powstała Karta Praw Dziecka w Biznesie

Karta Praw Dziecka w Biznesie to nowa inicjatywa w Polsce.  Ma zachęcić biznes do konkretnych działań na rzecz ochrony praw dziecka w całym łańcuchu wartości przedsiębiorstw. Została przygotowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z firmami i organizacjami społecznymi.

7 lipca 2023

Weź udział w wydarzeniu CSR i ESG – od ludzi dla ludzi

Chcesz mieć realny wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość, spotkać inspirujące liderki i  liderów, którzy tworzą pozytywne zmiany w swoich społecznościach oraz poznać branżowe trendy i wyzwania? Weź udział w wydarzeniu CSR i ESG – od ludzi dla ludzi. Podczas wydarzenia zaproszeni eksperci będą poruszać tematy dotyczące działań społecznych, zrównoważonego rozwoju i kwestii pracowniczych. Zapisy trwają. 

4 lipca 2023

Konferencja CSR: Razem w górę – od słów do czynów

19 września 2023 w Warszawie odbędzie się konferencja CSR poświęcona tematom komunikacji i zaangażowania. Zapewni uczestnikom okazję do zdobycia praktycznej wiedzy na temat skutecznych działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

4 lipca 2023

Trwa nabór filmów do VIII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych

Fundacja CSR Res Severa ogłasza nabór filmów do VIII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc