Aktualności

21 września 2023

Startuje VIII Festiwal Filmów Odpowiedzialnych

VII Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” rusza 24 września 2023 roku i wzorem poprzedniej edycji organizowany będzie w formule hybrydowej. To jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom o zrównoważonym rozwoju i CSR, wyprodukowanym przez trzy sektory.

19 września 2023

Europejskie Standardy Zrównoważonego Raportowania – co i jak będziemy musieli raportować?

W sierpniu 2023 r. Komisja Europejska przyjęła zestawy ESRS, stawiając tym samym kolejny ważny krok w promowaniu zrównoważonego rozwoju i walki z wyzwaniami związanymi ze zmianami klimatu, różnorodnością biologiczną i prawami człowieka. W webinarium organizowanym przez Krajową Izbę Gospodarczą i Forum Odpowiedzialnego Biznesu można dowiedzieć się, co zawierają ESRS.

13 września 2023

Trwa III edycja konkursu „Liderzy ESG”. Do kapituły dołączyła Maria Krawczyńska-Kaczmarek, dyrektorka generalna FOB

PwC Polska i Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie uruchamiają trzecią odsłonę wydarzenia „Liderzy ESG”.  Tytuł lidera zostanie przyznany w trzech kategoriach, a o wyborze zwycięzców zadecyduje kapituła, w skład której wchodzi dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Maria Krawczyńska-Kaczmarek, i członek zarządu FOB, Robert Adamczyk.

1 września 2023

CSR i ESG – od ludzi dla ludzi 2023. Łączymy siły dla zrównoważonej przyszłości

Już 13 września EXPO Kraków stanie się miejscem inspirujących dyskusji, wymiany wiedzy oraz budowania relacji w ramach kolejnej edycji wydarzenia CSR i ESG – od ludzi dla ludzi. Wydarzenie łączy przedstawicieli biznesu, organizacji non-profit i środowisko IT.

25 sierpnia 2023

Dołącz do programu edukacyjnego o ESG dla liderów_ek biznesu

Chapter Zero Poland – inicjatywa prowadzona przez FOB – wraz z Deloitte współpracują z Queen Hedvig Academy przy programie edukacyjnym „Strategy and Leadership in the Age of ESG”, kierowanym do osób zasiadających w zarządach i radach nadzorczych. Program został przygotowany przez Queen Hedvig Academy i IMD, jedną z najlepszych uczelni biznesowych na świecie.

24 sierpnia 2023

Ukazało się „Kompendium Zrównoważonego Rozwoju”

Pierwsza edycja Kompendium obejmuje swoim zakresem odpowiedzialność biznesu, politykę klimatyczną czy styl życia i gospodarkę cyrkularną. Publikacja zrzesza opinie ekspertów zagranicznych i krajowych, wśród których znajduje się wypowiedź Marzeny Strzelczak z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

23 sierpnia 2023

II edycja konferencji „Czas na ESG”

W kolejnej edycji konferencji „czas na ESG!” wezmą udział członkowie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Osią tematyczną wydarzenia będą zagadnienia takie jak raportowanie zgodne ze standardami ESRS, dekarbonizacja oraz różnorodność i włączanie.

2 sierpnia 2023

Nowy raport o GOZ: „Potencjał gospodarki obiegu zamkniętego. Wykorzystanie surowców wtórnych przez przedsiębiorstwa produkcyjne”

Stena Recycling i partnerzy opublikowali raport z wnioskami na temat implementacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego oraz szans i ryzyk związanych z wdrażaniem modelu cyrkularnego.

1 sierpnia 2023

Według badania IRCenter jedna czwarta dorosłych Polaków czuje się dyskryminowana

Co czwarty Polak w wieku 16+ czuje się dyskryminowany – wynika z badania IRCenter przeprowadzonego dla agencji Newseria. Odsetek ten jest podobny zarówno w grupie kobiet, jak i mężczyzn, ale już w poszczególnych grupach wiekowych jest mocno zróżnicowany.

27 lipca 2023

Nabór do konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przedłużony! Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia

Konkurs, organizowany już po raz siedemnasty, jest skierowany do firm, organizacji i instytucji publikujących raporty ze swojej aktywności w obszarach ESG. Dzięki inicjatywie wyróżniane są przedsiębiorstwa, które nie tylko prowadzą działalność uwzględniając interes społeczeństwa i środowiska, ale także potrafią w sposób jasny, przejrzysty i wiarygodny zaprezentować swoje dokonania w publikowanych raportach.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc