Aktualności

10 kwietnia 2024

Zarządzanie klimatyczne w oparciu o procesy wykraczające poza raportowanie

Według ekspertów i ekspertek Fundacji Climate Strategies Poland, samo raportowanie klimatyczne nie przekłada się na redukcję emisji ani na konkurencyjność klimatyczną firm. Propozycje realnych działań z zakresu zarządzania klimatycznego są dostępne w raporcie CSP objętym patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

9 kwietnia 2024

MRiT opublikowało polską wersję Przewodnika KE po Taksonomii UE

Przewodnik Komisji Europejskiej po Taksonomii UE ma na celu wsparcie przedsiębiorstw oraz organizacji objętych zapisami rozporządzenia (UE) 2020/852 w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje. Dokument ułatwia zrozumienie głównych wyzwań związanych z rozporządzeniem i zawiera wytyczne, pozwalające na uzyskanie korzyści w wyniku implementacji.

28 marca 2024

Otwarto rejestrację na konferencję „Odpowiedzialny biznes 3.0 – CSR oraz ESG a strategie przyszłości”

25 kwietnia odbędzie się konferencja organizowana przez ICAN Institute, podczas której omówione zostaną najnowsze trendy i wyzwania stojące przed firmami na ścieżce do zrównoważonego rozwoju. Jako prelegentka wystąpi m.in. Maria Krawczyńska-Kaczmarek, członkini zarządu FOB.

27 marca 2024

Ruszyła rejestracja na XI Konferencję Nienieodpowiedzialnych

Goście 11. edycji Konferencji Nienieodpowiedzialnych spróbują odpowiedzieć na pytania: Jak dziś postrzegamy piękno? Czy możemy się pięknie różnić? Czy na pięknie można zarobić? Na czym polega i czym jest piękne życie? Konferencja odbędzie się 24 kwietnia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 

27 marca 2024

Ankieta MRiT dot. interpretacji kryteriów Taksonomii UE dla sektora budownictwa i nieruchomości

Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało ankietę pozwalającą na zadawanie pytań w sprawie interpretacji kryteriów Taksonomii UE dla sektora budownictwa i nieruchomości. Pytania zostaną wykorzystane w dalszych pracach Grupy Roboczej ds. stosowania Taksonomii UE prowadzonej przez MRiT.

27 marca 2024

XIII edycja Listków ESG POLITYKI

Zaczyna się kolejna edycja zestawienia. Złote, Srebrne, Białe lub Zielone Listki trafią do tych firm, dla których troska o ochronę środowiska, wspieranie lokalnych społeczności, etyczne postępowanie czy dbanie o dobrostan pracowników, dobre relacje z kontrahentami i wsłuchiwanie się w oczekiwania klientów są ważnymi elementami strategii biznesowych.

19 marca 2024

W “Rzeczpospolitej” o tsunami w raportowaniu i odpowiedzialności zarządu w obszarze ESG 

15.03.2024 r. w “Rzeczpospolitej” ukazał się dodatek “Biznes odpowiedzialny w Polsce”, którego patronem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W wydaniu m.in. relacja z debaty z udziałem Roberta Adamczyka, członka zarządu FOB.

18 marca 2024

Zrównoważony rozwój firm – kursy online

PFR przygotował wsparcie dla polskich przedsiębiorców w postaci bezpłatnej oferty edukacyjnej, stanowiącej podstawę do budowania świadomości w organizacji na temat zielonej transformacji.

18 marca 2024

Przedłużony termin nadsyłania zgłoszeń do Environmental Impact Award Poland

Kapituła konkursu przyzna nagrody firmom, które wprowadziły nowatorskie rozwiązania eliminujące lub minimalizujące zanieczyszczanie środowiska tworzywami sztucznymi. Statuetki zostaną wręczone 5 czerwca 2024 r. podczas Światowego Dnia Środowiska.

18 marca 2024

Konferencja Nadija Connects

Fundacja To Proste, inicjator projektu Mapuj Pomoc, razem z Deloitte, organizują forum wymiany idei, kontaktów i inspiracji dotyczących łączenia strefy biznesu z organizacjami społecznymi.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc