Aktualności

12 czerwca 2024

Znamy wyniki 13. edycji zestawienia Listki ESG POLITYKI

Tygodnik POLITYKA we współpracy z firmą Deloitte i Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz trzynasty nagrodził  polskich liderów zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji Listków POLITYKI wyróżnienie otrzymało 58 firm, w tym 24  Partnerów Strategicznych FOB.

11 czerwca 2024

Jak wygląda sytuacja na rynku zielonych finansów w Polsce

Według najnowszych szacunków, luka w finansowaniu Celów Zrównoważonego Rozwoju wynosi czterokrotnie więcej niż obecny poziom wydawanych na SDGs środków. Zielone finanse to temat najnowszej publikacji UNGC Poland i organizacji partnerskich. W skład raportu wchodzi m.in. artykuł Marii Krawczyńskiej-Kaczmarek, członkini zarządu FOB.

11 czerwca 2024

Webinar „Dekodujemy raportowanie ESG za rok 2024”

Z okazji dołączenia CSRinfo do grona Partnerów Merytorycznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu organizujemy specjalny webinar. Spotkanie podzieliliśmy na dwie części. W pierwszej zajmiemy się kwestią IRO i ważnymi różnicami między np. negatywnymi oddziaływaniami a ryzykami. W drugiej porozmawiamy o wyzwaniach związanych z raportowaniem za rok 2024, możliwych błędach i tego jak można ich uniknąć. Sama praktyka w skondensowanej 70 minutowej formie.

11 czerwca 2024

ESG jako strategiczna szansa dla biznesu

Polskie firmy coraz intensywniej przygotowują się do spełnienia wymogów raportowania ESG, wychodząc naprzeciw zmianom regulacyjnym i oczekiwaniom społecznym. Raport „Navigating ESG: ABSL’s 2023 Overview” wskazuje, że ponad 70% firm z sektora usług biznesowych w Polsce zintegrowało globalne strategie ESG na poziomie lokalnym, a 61% posiada już konkretne plany wdrożeniowe. 

7 czerwca 2024

Ogłoszono laureatów 27. edycji Konkursu Dobroczyńca Roku

6 czerwca 2024 r. ogłoszono zwycięzców 27. edycji Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”. Hasło tegorocznej edycji to „Zamieniaj zysk w dobro, dobro w zysk. Dla środowiska, dla społeczności, dla biznesu”.

6 czerwca 2024

Trwają zapisy na Forum Finansowania Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorców

Związek Banków Polskich we współpracy z organizacjami biznesowymi zaprasza na FORUM MMŚP, poświęcone zagadnieniom związanym z innowacyjnością gospodarki. Forum Odpowiedzialnego Biznesu objęło wydarzenie swoim patronatem.

6 czerwca 2024

Rusza druga edycja konferencji “Powiem TAK”

8 czerwca w Krakowie odbędzie się II edycja konferencji poświęconej obaleniu mitów związanych z niepełnosprawnością. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Juliusz Zgliński – licealista i działacz na rzecz równości.

3 czerwca 2024

Troska o środowisko coraz ważniejsza dla kandydatów do pracy

Więcej niż co drugi kandydat o pracę sprawdza reputację firmy w kwestii ochrony środowiska przed wysłaniem zgłoszenia rekrutacyjnego. Działania w kierunku zielonej transformacji są już dla 2/3 aplikujących jednym z czynników decydujących o wyborze danej oferty pracy.

26 maja 2024

Wdrożenie CSRD do polskiego prawa. Jest projekt ustawy

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy o zmianie Ustawy o Rachunkowości związany z wdrożeniem do polskiego prawa Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD).

23 maja 2024

MRiT organizuje VII edycję Krajowego Forum Interesariuszy Agendy 2030

Kolejna edycja Krajowego Forum Interesariuszy Agendy 2030 odbędzie się 12 czerwca br. w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Celem Forum jest upowszechnianie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju. W agendzie panele i praktyczne warsztaty z zakresu ryzyk klimatycznych i należytej staranności.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc