Aktualności

13 października 2023

Wyniki badania wolontariatu GUS już dostępne

Publikacja „Wolontariat w 2022 r.” przygotowana przez zespół pracowników Wydziału Badań i Analiz Gospodarki Społecznej Departamentu Badań Społecznych i Rynku Pracy GUS oraz Ośrodka Statystyki Warunków Pracy Urzędu Statystycznego w Gdańsku, prezentuje wyniki badania, którego celem był pomiar społecznego oraz ekonomicznego znaczenia wolontariatu.

4 października 2023

Konferencja SGH „ESG – zrównoważona transformacja”

Instytut Finansów Korporacji i Inwestycji zaprasza w dniach 12-13 października 2023 r. do udziału w konferencji naukowej ESG – Zrównoważona transformacja gospodarki, samorządów i rynków finansowych – trendy, wyzwania i najlepsze praktyki. Patronem konferencji jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

4 października 2023

Grupy EFRAG ds. sektorowych ESRS

EFRAG reaktywuje grupy sektorowe umożliwiając szerokiemu gronu specjalistów branżowych dostarczanie komentarzy i wkładu podczas prac nad sektorowymi ESRS.

4 października 2023

Rozstrzygnięcie VIII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”

Podczas Gali Finałowej VIII Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” wręczono Złote, Srebrne i Brązowe Tarcze. 29 września organizatorzy pokazali filmy o zrównoważonym rozwoju, a niezależne Jury przyznało najlepszym regulaminowe nagrody.

21 września 2023

Startuje VIII Festiwal Filmów Odpowiedzialnych

VII Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” rusza 24 września 2023 roku i wzorem poprzedniej edycji organizowany będzie w formule hybrydowej. To jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom o zrównoważonym rozwoju i CSR, wyprodukowanym przez trzy sektory.

19 września 2023

Europejskie Standardy Zrównoważonego Raportowania – co i jak będziemy musieli raportować? [NAGRANIE]

W sierpniu 2023 r. Komisja Europejska przyjęła zestawy ESRS, stawiając tym samym kolejny ważny krok w promowaniu zrównoważonego rozwoju i walki z wyzwaniami związanymi ze zmianami klimatu, różnorodnością biologiczną i prawami człowieka. Podczas webinarium organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą i Forum Odpowiedzialnego Biznesu będzie można dowiedzieć się, co zawierają ESRS.

17 września 2023

Forum Odpowiedzialnego Biznesu partnerem merytorycznym EFNI 2023

Maria Krawczyńska-Kaczmarek, członkini zarządu i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, weźmie udział w panelu „Zielona transformacja – perspektywy biznesu”, odbywającego się w ramach ścieżki „Zielona zmiana Europy”. Wraz z zaproszonymi gośćmi będzie starała się odpowiedzieć na pytanie na ile zmiana w kierunku zielonej przedsiębiorczości jest stanem faktycznym, na ile zaś szczytną ideą?

13 września 2023

Trwa III edycja konkursu „Liderzy ESG”. Do kapituły dołączyła Maria Krawczyńska-Kaczmarek, dyrektorka generalna FOB

PwC Polska i Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie uruchamiają trzecią odsłonę wydarzenia „Liderzy ESG”.  Tytuł lidera zostanie przyznany w trzech kategoriach, a o wyborze zwycięzców zadecyduje kapituła, w skład której wchodzi dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Maria Krawczyńska-Kaczmarek, i członek zarządu FOB, Robert Adamczyk.

1 września 2023

CSR i ESG – od ludzi dla ludzi 2023. Łączymy siły dla zrównoważonej przyszłości

Już 13 września EXPO Kraków stanie się miejscem inspirujących dyskusji, wymiany wiedzy oraz budowania relacji w ramach kolejnej edycji wydarzenia CSR i ESG – od ludzi dla ludzi. Wydarzenie łączy przedstawicieli biznesu, organizacji non-profit i środowisko IT.

25 sierpnia 2023

Dołącz do programu edukacyjnego o ESG dla liderów_ek biznesu

Chapter Zero Poland – inicjatywa prowadzona przez FOB – wraz z Deloitte współpracują z Queen Hedvig Academy przy programie edukacyjnym „Strategy and Leadership in the Age of ESG”, kierowanym do osób zasiadających w zarządach i radach nadzorczych. Program został przygotowany przez Queen Hedvig Academy i IMD, jedną z najlepszych uczelni biznesowych na świecie.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc