Aktualności

27 marca 2024

XIII edycja Listków ESG POLITYKI

Zaczyna się kolejna edycja zestawienia. Złote, Srebrne, Białe lub Zielone Listki trafią do tych firm, dla których troska o ochronę środowiska, wspieranie lokalnych społeczności, etyczne postępowanie czy dbanie o dobrostan pracowników, dobre relacje z kontrahentami i wsłuchiwanie się w oczekiwania klientów są ważnymi elementami strategii biznesowych.

19 marca 2024

W “Rzeczpospolitej” o tsunami w raportowaniu i odpowiedzialności zarządu w obszarze ESG 

15.03.2024 r. w “Rzeczpospolitej” ukazał się dodatek “Biznes odpowiedzialny w Polsce”, którego patronem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W wydaniu m.in. relacja z debaty z udziałem Roberta Adamczyka, członka zarządu FOB.

18 marca 2024

Zrównoważony rozwój firm – kursy online

PFR przygotował wsparcie dla polskich przedsiębiorców w postaci bezpłatnej oferty edukacyjnej, stanowiącej podstawę do budowania świadomości w organizacji na temat zielonej transformacji.

18 marca 2024

Przedłużony termin nadsyłania zgłoszeń do Environmental Impact Award Poland

Kapituła konkursu przyzna nagrody firmom, które wprowadziły nowatorskie rozwiązania eliminujące lub minimalizujące zanieczyszczanie środowiska tworzywami sztucznymi. Statuetki zostaną wręczone 5 czerwca 2024 r. podczas Światowego Dnia Środowiska.

18 marca 2024

Konferencja Nadija Connects

Fundacja To Proste, inicjator projektu Mapuj Pomoc, razem z Deloitte, organizują forum wymiany idei, kontaktów i inspiracji dotyczących łączenia strefy biznesu z organizacjami społecznymi.

18 marca 2024

Do 22 marca trwa rekrutacja na kurs „Biznes i prawa człowieka″

Collegium Civitas wspólnie z Polskim Instytutem Praw Człowieka i Biznesu organizują kurs „Biznes i prawa człowieka”, którego celem jest wsparcie słuchaczy w zrozumieniu praw człowieka w kontekście ESG oraz standardów odpowiedzialnego biznesu.

13 marca 2024

Premiera raportu „Dekarbonizacja firmy i łańcucha wartości. Samo raportowanie nie ochroni klimatu”

Podczas premiery raportu „Samo raportowanie nie ochroni klimatu. Dekarbonizacja firmy – konkurencyjność klimatyczna 2.0” Fundacja Climate Strategies Poland przedstawi główne wnioski dotyczące budowania konkurencyjności klimatycznej firm i ich dekarbonizacji.

6 marca 2024

Świadomość i gotowość do wdrażania polityk zrównoważonego rozwoju w sektorze MŚP w Polsce

Czy polskie MŚP znają podstawowe pojęcia i regulacje związane ze zrównoważonym rozwojem? Jak wygląda wdrażanie polityk zrównoważonego rozwoju w małej i średniej wielkości firmie? Jakiego rodzaju wsparcia potrzebują przedsiębiorcy w kontekście wdrażania zrównoważonego rozwoju? Odpowiedź na te i inne pytania można znaleźć w raporcie z badania zrealizowanego na zlecenie Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

27 lutego 2024

Biznes na rzecz zmiany 2024

Jak głęboko powinna sięgać transformacja biznesu dla dobra środowiska i społeczeństwa? Jak sprostać tym oczekiwaniom zachowując równowagę w organizacji? To niektóre z kwestii podejmowanych przy okazji premiery 4. edycji publikacji „Biznes na rzecz zmiany 2024”, podsumowującej działania w programie Climate Leadership. 

23 lutego 2024

Ubóstwo energetyczne dotyczy od 3 do 30 proc. gospodarstw domowych w Polsce

W raporcie „Cztery oblicza ubóstwa energetycznego Polskie gospodarstwa domowe w czasie kryzysu 2021-2023” Polski Instytut Ekonomiczny wyróżnia 4 główne wymiary ubóstwa energetycznego. PIE zbadał gospodarstwa ubogie energetycznie w celu zarysowania skali problemu i przedstawienia widocznych trendów.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc