Aktualności

18 marca 2024

Do 22 marca trwa rekrutacja na kurs „Biznes i prawa człowieka″

Collegium Civitas wspólnie z Polskim Instytutem Praw Człowieka i Biznesu organizują kurs „Biznes i prawa człowieka”, którego celem jest wsparcie słuchaczy w zrozumieniu praw człowieka w kontekście ESG oraz standardów odpowiedzialnego biznesu.

13 marca 2024

Premiera raportu „Dekarbonizacja firmy i łańcucha wartości. Samo raportowanie nie ochroni klimatu”

Podczas premiery raportu „Samo raportowanie nie ochroni klimatu. Dekarbonizacja firmy – konkurencyjność klimatyczna 2.0” Fundacja Climate Strategies Poland przedstawi główne wnioski dotyczące budowania konkurencyjności klimatycznej firm i ich dekarbonizacji.

6 marca 2024

Świadomość i gotowość do wdrażania polityk zrównoważonego rozwoju w sektorze MŚP w Polsce

Czy polskie MŚP znają podstawowe pojęcia i regulacje związane ze zrównoważonym rozwojem? Jak wygląda wdrażanie polityk zrównoważonego rozwoju w małej i średniej wielkości firmie? Jakiego rodzaju wsparcia potrzebują przedsiębiorcy w kontekście wdrażania zrównoważonego rozwoju? Odpowiedź na te i inne pytania można znaleźć w raporcie z badania zrealizowanego na zlecenie Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

27 lutego 2024

Biznes na rzecz zmiany 2024

Jak głęboko powinna sięgać transformacja biznesu dla dobra środowiska i społeczeństwa? Jak sprostać tym oczekiwaniom zachowując równowagę w organizacji? To niektóre z kwestii podejmowanych przy okazji premiery 4. edycji publikacji „Biznes na rzecz zmiany 2024”, podsumowującej działania w programie Climate Leadership. 

23 lutego 2024

Ubóstwo energetyczne dotyczy od 3 do 30 proc. gospodarstw domowych w Polsce

W raporcie „Cztery oblicza ubóstwa energetycznego Polskie gospodarstwa domowe w czasie kryzysu 2021-2023” Polski Instytut Ekonomiczny wyróżnia 4 główne wymiary ubóstwa energetycznego. PIE zbadał gospodarstwa ubogie energetycznie w celu zarysowania skali problemu i przedstawienia widocznych trendów.

22 lutego 2024

Nowe Wytyczne OECD dostępne także po polsku 

KPK OECD publikuje polską wersję językową nowych Wytycznych OECD dla przedsiębiorstw wielonarodowych. Wyznaczają one standardy odpowiedzialnego prowadzenia działalności biznesowej. W zaktualizowanej wersji wiele uwagi poświęcono kwestiom due diligence.

11 lutego 2024

Wnioski i rekomendacje po „Sustainable Industry Lab’24”

Konferencja „Sustainable Industry Lab’24” (SILab’24) zorganizowana 6 lutego 2024 r. przez UNEP/GRID-Warszawa umożliwiła debatę przedstawicieli biznesu, środowisk naukowych i eksperckich, oraz administracji europejskiej i centralnej. Gościnią specjalną była wiceministra Klimatu i Środowiska, Anita Sowińska. 

9 lutego 2024

30/2030, czyli 30 strategii GOZ dla biznesu do roku 2030

Celem Kampanii 17 Celów jest opracowywanie praktycznych wytycznych dotyczących wdrażania GOZ na każdym etapie łańcucha wartości firmy. Podczas Konferencji GOZ 2030 wieńczącej pierwszy etap, została zaprezentowana MAPA KIERUNKÓW DZIAŁANIA w obszarze GOZ dla biznesu. Od teraz jest dostępna także online.

1 lutego 2024

Warsztaty CSR i ESG Fundacji Pro NGO

Warsztaty CSR i ESG to program edukacyjno-rozwojowy, który pozwala zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności, istotne z punktu widzenia firmy i jej otoczenia. Patronem inicjatywy Fundacji Pro NGO jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jednym z prowadzących w ramach ścieżki poświęconej środowisku będzie dr Daniel Kiewra, główny ekspert FOB ds. klimatu i energii.

1 lutego 2024

65 proc. ukraińskich uchodźców pracuje, ale polski rynek pracy to dla nich wiele wyzwań

Z badań Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że uchodźcy ukraińscy mierzą się z różnymi wyzwaniami na polskim rynku pracy i niekiedy doświadczają nierównego traktowania. W kilku badanych branżach niewymagających specjalistycznych kwalifikacji pracodawcy rzadziej odpowiadają na CV nadesłane przez Ukrainki w porównaniu do tych wysłanych przez Polki. Różnica blisko 30 proc. stanowi sygnał potencjalnej dyskryminacji na wstępnym etapie rekrutacji – wynika z najnowszego raportu PIE.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc