Aktualności

20 lutego 2024

Pierwsze spotkanie Sygnatariuszy Karty Praw Dziecka w Biznesie

Tematem spotkania będzie kwestia publikowania wizerunków dzieci. Będziemy rozmawiać m.in. o ty, co co warto wziąć pod uwagę, opracowując standardy ochrony dzieci, jakie ryzyka mogą wiązać się z publikacją wizerunków dzieci w internecie dla ich bezpieczeństwa i zdrowia psychicznego.

20 września 2023

Karta Praw Dziecka w Biznesie ma już pierwszych sygnatariuszy

20 września 2023 r. w Domu Innowacji Społecznych “Marzyciele i Rzemieślnicy” pierwsze firmy podpisały Kartę Praw Dziecka w Biznesie. Deklaracja, która powstała w lipcu br., zobowiązuje przedsiębiorców do podejmowania konkretnych działań na rzecz poszanowania praw dziecka w aktywności biznesowej i społecznej.

20 września 2023

Empatyczne instytucje. Prawa dziecka jako prawa człowieka w praktyce organizacji

„Empatyczne instytucje. Prawa dziecka jako prawa człowieka w praktyce organizacji” to publikacja, która przekonuje, że nie tylko instytucje oświatowe i wychowawcze, ale także przedsiębiorstwa, urzędy i inne organizacje mają przemożny wpływ na życie oraz zdrowie dzieci i młodzieży.

7 września 2023

Pierwsze firmy podpiszą Kartę Praw Dziecka w Biznesie. REJESTRACJA

Już 20 września 2023 r. odbędzie się oficjalne wydarzenie połączone z warsztatami wokół tematyki Karty. Jej celem jest inspirowanie i mobilizowanie przedsiębiorstw do podejmowania konkretnych działań na rzecz ochrony praw dzieci w całym łańcuchu wartości.

17 lipca 2023

„Nie ma dzieci, są ludzie” – powstała Karta Praw Dziecka w Biznesie

Karta Praw Dziecka w Biznesie to nowa inicjatywa w Polsce.  Ma zachęcić biznes do konkretnych działań na rzecz ochrony praw dziecka w całym łańcuchu wartości przedsiębiorstw. Została przygotowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z firmami i organizacjami społecznymi.

14 marca 2023

Rozpoczynamy prace nad Zasadami respektowania praw dziecka w biznesie

Wspólnie z firmami i organizacjami eksperckimi chcemy wypracować rozwiązania, które w sposób należyty zabezpieczą prawa dziecka w odniesieniu do due dilligence. Dbałość o prawa człowieka jest bowiem istotnym elementem odpowiedzialności przedsiębiorstw i procedur należytej staranności w ramach raportowania ESG.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc