Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

2 listopada 2021

COP26. Chapter Zero Poland przyłącza się do stanowiska Climate Governance Initiative

Kryzys klimatyczny wymaga od rad nadzorczych i zarządów postawienia transformacji klimatycznej w samym centrum strategii korporacyjnych. Climate Governance Initiative, reprezentowane w Polsce przez Chapter Zero Poland, publikuje stanowisko na COP26.

27 października 2021

4 listopada poznamy laureatów_ki Nagrody “Ludzie, którzy zmieniają biznes”

4 listopada br. odbędzie się gala, podczas której ogłosimy laureatów_ki 4. edycji Nagrody “Ludzie, którzy zmieniają biznes”. Wydarzenie będziemy transmitowali w mediach społecznościowych Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/nagroda.

26 października 2021

Wyniki konkursu Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2021

Konkurs Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej to inicjatywa realizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie od 2011 roku, która ma na celu promocję małopolskich przedsiębiorstw społecznych. Partnerem merytorycznym inicjatywy jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

26 października 2021

Zgłoś praktyki GOZ do konkursu Stena Circular Economy Award

Stena Recycling, wspierając rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym, już piąty raz nagrodzi firmy i studentów, którzy wprowadzają i promują innowacyjne rozwiązania GOZ w Polsce. Weź udział w piątej edycji konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem konkursu. 

26 października 2021

Trwa Tydzień Odpowiedzialnego Biznesu 2021

Tydzień Odpowiedzialnego Biznesu 2021 (#TOB2021) to wydarzenia i dyskusje na temat zrównoważonego biznesu oraz kwestii ESG. Organizatorem przedsięwzięcia jest CSRinfo, a patronem medialnym portal Odpowiedzialnybiznes.pl.

26 października 2021

Wyróżnienie dla Karty Różnorodności

Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jako koordynator Karty Różnorodności w Polsce, otrzymało wyróżnienie za przygotowanie i promowanie inicjatyw z zakresu diversity & inclusion.

25 października 2021

Oglądaj Galę Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju

Zapraszamy do śledzenia transmisji z Gali Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju. Wydarzenie odbędzie się 4 listopada 2021 w godz. 14.00 – 17.00. Organizatorami konkursu są: Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firma Deloitte. Partnerem gali jest firma Santander Bank Polska. W ramach wydarzenia odbędzie się także ogłoszenie laureatów Nagrody „Ludzie, którzy zmieniają biznes”.

18 października 2021

Tęczowy biznes. Jak działać, by nie wykluczać?

25 października odbędzie się webinarium w ramach TransferHUB – inkubatora innowacji społecznych. Gościem spotkania będzie Marcin Dzierżanowski, dziennikarz, publicysta i współzałożyciel Fundacji Wiara i Tęcza.

15 października 2021

W #OdPOWIEDZialnie Hochland Polska o współpracy z dostawcami mleka

28. odcinek #OdPOWIEDZialnie został poświęcony prospołecznemu modelowi biznesowemu Hochland Polska. O szczegółach współpracy z dostawcami opowiedział Peter Knauer, dyrektor generalny i prezes Hochland Polska

15 października 2021

Jak biznes przeciwdziała problemowi marnowania żywności?

Statystyki dotyczące marnowania żywności w Polsce są alarmujące. Rocznie wyrzucamy 4,8 mln ton żywności. Kluczem do przezwyciężenia tego problemu jest edukacja konsumentów oraz rozwiązania wspierające ich w bardziej zrównoważonych decyzjach zakupowych.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc