Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

13 maja 2020

Uwaga na wyłudzenia „na wirusa” – oszuści wykorzystują epidemię

Oszuści wykorzystują sytuację zagrożenia epidemicznego. Wyłudzają loginy, hasła do bankowości za pomocą fałszywych stron płatności. Próbują także wyłudzać pieniądze poprzez Facebooka np. podszywają się pod znajomych i proszą o zrealizowanie transakcji BLIK. ING Bank  Śląski przygotował szereg wskazówek, jak bronić się przed oszustami.

12 maja 2020

Sanofi wspiera Polski Czerwony Krzyż, pomagając najbardziej potrzebującym w czasie pandemii COVID-19

Dzięki darowiźnie finansowej przekazanej dla Polskiego Czerwonego Krzyża, 3000 seniorów oraz osób samotnych i w kwarantannie, otrzyma paczki z produktami ochrony osobistej, w tym tak potrzebne maseczki i płyny dezynfekujące oraz z artykułami spożywczymi. To kolejna aktywność Sanofi, tym razem na szczeblu lokalnym, w ramach społecznego zaangażowania firmy w walce z pandemią.

11 maja 2020

Bank zielonych zmian – to główne hasło cyfrowej wersji zintegrowanego Raportu rocznego BNP Paribas Bank Polska S.A.

BNP Paribas Bank Polska S.A. opublikował cyfrową wersję zintegrowanego Raportu rocznego 2019, w którym podsumowuje najważniejsze wydarzenia ubiegłego roku.

11 maja 2020

Fundacja Adamed partnerem akcji #UczęDlaBohaterów

Fundacja Adamed ufundowała 1000 godzin bezpłatnych, indywidualnych lekcji online dla uczniów, których rodzice zaangażowani są w walkę z koronawirusem i jego skutkami. Uczniowie będą mogli skorzystać z pomocy prawie 600 nauczycieli i korepetytorów poprzez platformę Nauczeni.pl.

11 maja 2020

Opaski życia od PZU pomogą w walce z koronawirusem

Innowacyjne na światową skalę rozwiązanie pomoże w opiece nad zakażonymi koronawirusem. PZU, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, przekaże szpitalom prawie tysiąc tzw. opasek życia, które monitorują podstawowe parametry życiowe pacjentów i alarmują personel medyczny w przypadku zagrożenia.

9 maja 2020

„Koronawirus. Czy polska gospodarka poradzi sobie z pandemią?”

W „Newsweeku” ukazał się wywiad ze Sławomirem Sikorą, prezesem Citi Handlowy, dotyczący wpływu pandemii koronawirusa na przyszłość gospodarki.

8 maja 2020

W „Dniu bez śmiecenia” włącz postawę przyjazną środowisku razem z Kompanią Piwowarską

11 maja br. przypada 14. edycja „Dnia bez śmiecenia”, inicjatywy zapoczątkowanej w 2007 roku przez młodzież z kilkunastu krajów w ramach Europejskiego Eko-Parlamentu Młodzieży. Do kampanii Organizacji Odzysku Opakowań Rekopol mającej na celu walkę z narastającą ilością śmieci, szczególnie tych niesegregowanych i nierecyklingowanych, przyłączyła się Kompania Piwowarska. Wspólnie przekonują, że czasem wystarczą proste zachowania by realnie pomóc środowisku.

7 maja 2020

PKN ORLEN wpiera polskich producentów

PKN ORLEN konsekwentnie zwiększa dostępność produktów wytworzonych w Polsce na swoich stacjach, rozszerzając współpracę z kolejnymi krajowymi producentami. W ofercie stacji ORLEN dostępne są już maski zwiększające ochronę przed koronawirusem od dwóch polskich dostawców.

7 maja 2020

Aparaty wspomagające oddychanie dla Szamotulskiego szpitala od Amiki

Grupa Amica zakupiła sprzęt medyczny, w tym aparaty wspomagające oddychanie, dla pacjentów Szpitala Powiatowego w Szamotułach oraz środki ochrony dla jego personelu. Marcin Bilik, I wiceprezes ds. operacyjnych w Grupie Amica w obecności Beaty Hanyżak, starosty szamotulskiego, przekazał dary na…

7 maja 2020

Pięć wyjątkowych murali w ramach kampanii LOTOSU

Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa i Wrocław – w tych pięciu miastach można już zobaczyć street-artowe murale, które portretują urywek życia zabranego przez epidemię. Akcję zainicjowała Grupa LOTOS.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc