Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

20 kwietnia 2021

Auchan 25 lat w Polsce

Auchan Retail Polska zaprasza na konferencję prasową online z okazji 25-lecia swojej obecności na polskim rynku, która odbędzie się 21 kwietnia (środa) 2021 r., o godz. 10.00.

20 kwietnia 2021

Znamy stypendystów programu BONA FIDE

Nawet o 200 tys. zł czesnego mogli ubiegać się polscy studenci, uczący się na prestiżowych uczelniach za granicą. 16 kwietnia rozstrzygnięto IV edycję programu Fundacji Orlen – BONA FIDE, którego Grupa LOTOS kolejny raz została partnerem. Stypendia w tegorocznej edycji otrzymało 10 osób.

16 kwietnia 2021

Literacka Podróż Hestii – koniec rozdziału pierwszego

Literacka Podróż Hestii to konkurs i nagroda dla autorów umiejętnie kierujących ciekawość młodego czytelnika w stronę współczesnych tematów i klasycznych form pisarskich. Ten nowy projekt literacki realizuje Fundacja Artystyczna Podróż Hestii we współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej. Fundatorem inicjatywy jest…

16 kwietnia 2021

Kompania Piwowarska w 19. raporcie “Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”

Raport Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest największym w Polsce przeglądem najlepszych praktyk CSR. Pomimo, że 19-ta edycja powstała w trudnym okresie pandemii, a firmy musiały zmierzyć się z licznymi problemami, to łączna liczba praktyk z 225 przedsiębiorstw wyniosła blisko 2 tysiące…

16 kwietnia 2021

Fundacja ING Dzieciom kończy 30 lat

Z okazji 30-lecia fundacja oddaje logo w ręce dzieci, aby stało się wyrazem idei zawartej w nazwie i realizowanej w działaniach fundacji.

16 kwietnia 2021

Pracownik CEMEX Ambasadorem bezpiecznej jazdy

Bezpieczna, bezwypadkowa jazda, brak uszkodzeń auta, brak mandatu oraz solidna i usystematyzowana wiedza z zakresu przepisów ruchu drogowego – te warunki spełnić musieli Ambasadorzy Bezpiecznej Jazdy, wyłonieni w konkursie firmy Arval. Na podium znalazł się pracownik CEMEX Polska Marcin Siekierski.

15 kwietnia 2021

VIVE Group po raz czwarty w raporcie “Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”

VIVE Group i jej działalność ponownie została doceniona przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
W najnowszej odsłonie raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”, który został opublikowany w dniu dzisiejszym znalazł się kompozyt tekstylny VIVE Texcellence produkowany przez VIVE Group wraz ze spółką VIVE Innovation.

15 kwietnia 2021

Grupa LOTOS wspiera Program PolSKI Mistrz

Spółka rozszerza współpracę z Polskim Związkiem Narciarskim i dołącza do partnerów Programu PolSKI Mistrz, który od dwóch sezonów wspiera rozwój narciarstwa i snowboardu alpejskiego w Polsce. Umowa pomiędzy PZN a Grupą LOTOS w tym obszarze obowiązywać będzie przynajmniej do końca sezonu 2021/2022.

15 kwietnia 2021

12 dobrych praktyk Samsunga w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Rok 2020 pod wieloma względami był przełomowy, także w kontekście odpowiedzialności biznesu. Sytuacja epidemiologiczna unaoczniła, jak ważne jest zaangażowanie społeczne. W tegorocznej edycji prestiżowego raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” znalazło się 1958 przykładów działań CSR, które zostały zgłoszone przez 225 firm. Aż 12 z nich to praktyki firmy Samsung.

15 kwietnia 2021

Marka Amica rozpoczyna kampanię “Wspólny dom = wspólne obowiązki”

Jak dzielić się domowymi obowiązkami, gdy  mieszkania zamieniają się w biura do pracy zdalnej lub nauki online? W natłoku spraw i niekończącej się listy zadań, marka Amica wraz z Fundacją Share the Care rusza z kampanią “Wspólny dom = wspólne obowiązki”. Akcja zachęca do odpowiedzialnego dzielenia się domowymi pracami, by móc wspólnie cieszyć się czasem wolnym i pielęgnować więzi rodzinne.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc