Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

14 stycznia 2022

Zrównoważone finansowanie – fakty i mity

Od kilku lat, unijne regulacje związane ze zrównoważonym rozwojem są wyzwaniem dla firm, nie tylko jeśli chodzi o wdrażanie nowych przepisów, ale także ich interpretację. Dlatego Santander Bank Polska wraz z partnerami: firmą doradczą SAPERE oraz Giełdą Papierów Wartościowych, zainicjował powstanie nowego raportu „Zrównoważone finansowanie – fakty i mity”.

11 stycznia 2022

Santander Bank Polska zaprasza na „Gospodarcze espresso”

Towarzystwo Ekonomistów Polskich, Santander Bank Polska, Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego oraz „Puls Biznesu” rozpoczynają realizację projektu Gospodarcze espresso – programu, który wyjaśniać będzie zjawiska gospodarcze i społeczne zachodzące we współczesnym świecie.  Rozmowy  z ekspertami w ramach cyklu, można śledzić w „Pulsie Biznesu” od 11 stycznia 2022 r.

10 stycznia 2022

Jak nie odkładać zadań na później?

„Nie odkładaj na jutro tego, co możesz zrobić dziś” to znane przysłowie mogłoby być kwintesencją tego, jak radzić sobie z prokrastynacją. Mogłoby być, gdyby zjawisko było proste do zdefiniowania, a sposoby radzenia sobie z nim ograniczały się do nieodkładania zadań na później. Problem jest bardziej złożony i dotyka nawet jednej czwartej społeczeństwa. Może być szczególnie uciążliwy dla uczniów i studentów, którzy przygotowują się do egzaminów, a także dla wszystkich, którym znowu nie udaje się realizować postanowień noworocznych.

5 stycznia 2022

Remonty przywracające nadzieję potrzebującym

W serwisie natemat.pl ukazał się wywiad z Pawłem Świętochowskim, prezesem Fundacji Castorama,  jednej z największych fundacji korporacyjnych zajmujących się poprawą warunków mieszkaniowych w Polsce. Rozmowa dotyczy m.in. roli wolontariatu pracowniczego w firmie.

27 grudnia 2021

Świąteczna radość pomagania

Przedstawiciele Fundacji Amicis w ostatnim tygodniu przed świętami dotarli z prezentami do 150 podopiecznych i 80 pracowników Domu Pomocy Społecznej Piłka-Zamyślin. Na wsparcie organizacji mogło liczyć też blisko 350 rodzin z gmin Wronki, Lubasz, a także z Poznania i okolic. Do potrzebujących trafiły zarówno świąteczne paczki, jak i produkty pierwszej potrzeby.

27 grudnia 2021

„Zielone” certyfikaty i droga do neutralności klimatycznej. Skanska podsumowuje 2021 rok na rynku mieszkaniowym

Dynamika na rynku „zielonych” certyfikatów została wskazana wśród najważniejszych wniosków przedstawionych przez firmę Skanska w podsumowaniu 2021 roku na rynku mieszkaniowym.

23 grudnia 2021

Wolontariusze Providenta pomogli blisko 780 000 beneficjentom

Tegoroczna, 28. odsłona programu wolontariackiego Tak! Pomagam Provident Polska poświęcona została kwestiom związanym z ekologią. W sumie, przy wsparciu Provident Polska, wolontariusze zrealizowali 29 zgłoszonych przez siebie projektów. W ramach inicjatyw przepracowali 1350 godzin i pomogli blisko 780 000 beneficjentom.

23 grudnia 2021

Aplikacja Sprawdź Promile z nową funkcjonalnością

Aplikacja Kompanii Piwowarskiej Sprawdź Promile została wzbogacona o nową funkcjonalność. Bezpłatny wirtualny alkomat pozwalający oszacować poziom alkoholu we krwi wylicza także przyjęte w trunkach kilokalorie.

23 grudnia 2021

PKN ORLEN pozyskał 180 mln euro z Europejskiego Banku Inwestycyjnego na projekty wspierające zrównoważony rozwój

PKN ORLEN wdraża założenia strategii ORLEN2030 oraz strategii zrównoważonego rozwoju, tak aby osiągnąć neutralność emisyjną do 2050 roku. Ważnym elementem tych działań są inwestycje, m.in. w nowoczesne technologie, wspierające wszystkie obszary biznesowe koncernu. Na ich realizację pozyskano 180 mln euro z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ramach długoterminowego kredytu inwestycyjnego. 

22 grudnia 2021

Już 3 miliony klientów Biedronki wsparło Szlachetną Paczkę

Podczas Weekendu Cudów do ostatniej chwili trwał wyścig z czasem, by każda z ponad 17 000 potrzebujących rodzin znalazła darczyńców w ramach Szlachetnej Paczki. Ku wielkiej radości udało się pomóc każdej z nich. Wciąż jednak można wspierać Szlachetną Paczkę – również dzięki sieci Biedronka, aż do 24 grudnia włącznie, kupując jeden z 25 produktów ze świątecznej linii Magnetic.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc