Aktualności

Informacje z zakresu ESG od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

22 lutego 2024

Jak przygotować się do ujawnień taksonomicznych?

Bezpłatne seminarium on-line poświęcone przygotowaniom do ujawnień taksonomicznych odbędzie się 27 lutego 2024 r. o godzinie 12:00. Webinar poprowadzą eksperci Deloitte, BIK oraz przedstawiciele instytucji finansowych, a wydarzenie wspiera Chapter Zero Poland.

22 lutego 2024

Pepco podsumowuje kampanię „Dom zaczyna się od serca” 

Dzieciom i młodzieży najbardziej brakuje zrozumienia, uważnego słuchania i częstszych rozmów z domownikami – pokazują wyniki badania „Komunikacja w rodzinie” przeprowadzonego na zlecenie Pepco. W związku z obchodzonym 23 lutego Światowym Dniem Walki z Depresją firma podsumowuje kampanię „Dom zaczyna się od serca”.

22 lutego 2024

Prosty język w Santander Bank Polska 

W związku z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego, Santander Bank Polska prezentuje sposoby na prostą i przejrzystą komunikację korporacyjną. Starania banku takie jak wprowadzenie treści pomocniczych czy infografik i wizualizacji zostały nagrodzone certyfikatem Uniwersytetu Wrocławskiego.

19 lutego 2024

Rusza druga edycja projektu „Eko od dziecka – nie marnuję!”

Kaufland startuje z kolejną odsłoną programu edukacyjnego „Eko od dziecka – nie marnuję!” skierowanego do dzieci z klas 1-3. Pracownicy sieci poprowadzą warsztaty dotyczące ochrony środowiska poprzez ograniczenie marnowania żywności. Udział mogą wziąć szkoły podstawowe z Wrocławia i Bydgoszczy. 

19 lutego 2024

47 milionów złotych na cele charytatywne z Allegro

Niemal milion ofert charytatywnych, ponad 760 celów dobroczynnych i wsparcie dla 351 organizacji pozarządowych o łącznej kwocie 47 mln zł. To bilans Allegro Charytatywni w 2023 roku i dowód na to, że klienci platformy nie tylko chętnie robią zakupy online, ale również pomagają. 

17 lutego 2024

IKEA Retail w Polsce rozpoczyna 4. edycję programu „Razem w Trosce o Dom”

IKEA Retail w Polsce podsumowuje dotychczasowe działania i rozpoczyna 4. edycję programu zaangażowania społecznego „Razem w Trosce o Dom”. Do organizacji wspierających dołącza fundacja Habitat for Humanity Poland, która wraz z dotychczasowymi partnerami – Fundacją Ocalenie i Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę – będzie tworzyć lepsze domy dla osób w potrzebie.

17 lutego 2024

Startuje kolejna edycja Misji Kieszonkowe Banku BNP Paribas

Już po raz trzeci w szkołach podstawowych w całym kraju odbędzie się projekt edukacyjny Misja Kieszonkowe. Działaniom z zakresu edukacji finansowej towarzyszy konkurs dla szkół, w ramach którego można wygrać wycieczki edukacyjne. Organizatorem akcji jest Bank BNP Paribas.

17 lutego 2024

PZU otrzymał wysoką ocenę w globalnym badaniu środowiskowym CDP

Działania Grupy PZU zostały ocenione na poziomie B przez Carbon Disclosure Project – międzynarodową organizację non-profit, prowadzącą platformę ujawniania informacji o środowisku. Ubezpieczyciel zanotował wzrost w porównaniu do ubiegłorocznej oceny (C) i osiągnął średnią ocenę dla Europy i sektora usług finansowych.

12 lutego 2024

Cemex Polska doceniony podczas Gali Builder Awards

Cemex Polska uzyskał tytuł „Budowlanej Firmy Roku” 2023. Kapituła doceniła również osiągnięcia Członka Zarządu Cemex Polska i Dyrektora Pionu Handlowego, który został uhonorowany tytułem „Osobowości Branży”. 

12 lutego 2024

Polski Alarm Smogowy i Grupa LUX MED prezentują nowe kompendium wiedzy na temat smogu

„Wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie” to już trzecie wydanie zbiorowej pracy lekarzy i naukowców, opisujące negatywny wpływ smogu na nasze zdrowie. Kompendium wiedzy opartej na najnowszych badaniach może być wykorzystywane zarówno prze lekarzy, jak i każdego, kto chciałby dowiedzieć się więcej na temat zanieczyszczenia powietrza.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc