Aktualności

Informacje z zakresu ESG od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

21 czerwca 2024

Adamed Pharma partnerem raportu „Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce”

17 czerwca odbyła się konferencja inaugurująca premierę raportu „Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce” przygotowanego przez kancelarię Rymarz Zdort Maruta we współpracy z Unicef Polska. Publikacja zawiera propozycje zmian prawnych i pozaprawnych, które pozwolą na poprawę sytuacji i dobrostanu psychicznego najmłodszych. Partnerem opracowania jest Adamed Pharma.

21 czerwca 2024

ERGO Hestia z dwoma Listkami ESG „Polityki”

ERGO Hestia otrzymała Złoty oraz Zielony Listek ESG „Polityki”. Nagrody przyznano za konsekwentne zaangażowanie sopockiego ubezpieczyciela na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju. Złoty Listek to już drugie – a Zielony trzecie – tego typu osiągnięcie ERGO Hestii z rzędu. 

21 czerwca 2024

Fundacja BNP Paribas wspiera edukację dzieci i młodzieży z doświadczeniem uchodźczym

Fundacja BNP Paribas wraz z Fundacją Ocalenie prowadzą program tutorsko-stypendialny „Wiedza do potęgi”. Jego celem jest pomoc w nauce, rozwijanie zainteresowań, zwiększenie pewności siebie oraz wsparcie w adaptacji do nowych warunków życia. Fundacja BNP Paribas nie tylko współfinansuje program, ale też zachęca do wsparcia inicjatywy swoich Klientów.

21 czerwca 2024

Jakie czynniki blokują kariery kobiet

Trudności w pogodzeniu ról społecznych i zawodowych, brak równych szans podczas rekrutacji i stereotypy na temat roli kobiet to czynniki, które najmocniej hamują rozwój zawodowy kobiet – wynika z badania Kornblit & Partners Executive Search oraz Instytutu Monitorowania Mediów.

21 czerwca 2024

IKEA zatrudnia osoby z doświadczeniem uchodźczym

IKEA w Polsce przekształciła swoje programy stażowe dla osób uchodźczych w długoterminowe formy zatrudnienia. Będzie również realizować projekty wspierające daną grupę w wejściu na rynek pracy i samodzielnym podnoszeniu kwalifikacji.

21 czerwca 2024

Przewodnik dla najemców od Colliers

Nowa publikacja przygotowana przez Colliers składa się z kluczowych aspektów ESG z perspektywy przestrzeni biurowej. Pozycja jest adresowana do najemców.

21 czerwca 2024

Nestlé kładzie grunt pod rolnictwo regeneratywne

Razem z partnerami Nestlé wspiera wysiłki na rzecz rozwoju rolnictwa regeneratywnego w Polsce, współtworząc oraz patronując międzynarodowemu programowi LENs. Świadectwem ambitnych zmian, jakie firma inicjuje i systematycznie przeprowadza, jest jej zaangażowanie we wspieranie rolnictwa regeneratywnego. Rozwiązanie pozwala na godzenie interesów…

21 czerwca 2024

Grupa Kingfisher ogłasza nowe cele dekarbonizacji w zakresie 3

Grupa Kingfisher oraz Castorama Polska ogłosiły nowe cele dekarbonizacyjne w zakresie 3. Oznaczają one dalszą redukcję emisji CO2 i zacieśnienie współpracy z dostawcami.

21 czerwca 2024

Credit Agricole podsumowuje efekty wprowadzenia przelewów dobroczynnych

Już ponad 1000 przelewów na łączną kwotę 36 tys. zł wykonali użytkownicy aplikacji CA24 Mobile. Środki przekazali na rzecz organizacji charytatywnych współpracujących z bankiem Credit Agricole. 

21 czerwca 2024

Amica ponownie wspiera imprezę biegową i aktywny tryb życia

W jubileuszowej edycji Wronieckiej Dychy wzięło udział 427 dorosłych uczestników. Wśród uczestników znalazła się 70-osobowa reprezentacja pracowników Grupy Amica. Firma od lat jest partnerem wydarzenia oraz fundatorem nagród.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc