Aktualności

8 kwietnia 2022

Biedronka i Okresowa Koalicja rozszerzają współpracę i pomagają potrzebującym z Ukrainy

Sieć Biedronka przedłuża współpracę z Okresową Koalicją i przekaże w tym roku ponad 2 mln środków higieny menstruacyjnej. Wsparciem zostaną objęte również kobiety i dziewczyny, które przybyły do Polski z Ukrainy. Dwuletnia współpraca z Biedronką pozwoli na przekazanie łącznie 3,5 miliona produktów.

7 kwietnia 2022

Grupa VELUX likwiduje działalność w Rosji i na Białorusi

Grupa VELUX podjęła decyzję, aby całkowicie zakończyć swoją działalność w Rosji i na Białorusi. Decyzja ta jest następstwem ogłoszenia w ubiegłym miesiącu przez Grupę VELUX zawieszenia wszystkich działalności w Rosji i na Białorusi w związku z wojną w Ukrainie.

31 marca 2022

Bank BNP Paribas kontynuuje wspieranie obywateli_ek Ukrainy

Od wtorku, 29 marca, obywatele_ki Ukrainy mogą łatwiej otwierać konta w Banku BNP Paribas. Do potwierdzenia tożsamości wystarczy biometryczny dowód osobisty. Bank przedłuża także do końca kwietnia wszystkie promocje skierowane do Ukraińców_ek i kontynuuje pomoc dla pracowników UKRSIBBANKU i ich rodzin.

31 marca 2022

PIT: świadczenia przekazywane na rzecz osób fizycznych – obywateli Ukrainy dotkniętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie i wspierających ich osób

Na prośbę Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte Polska, wieloletni partner FOB przygotował analizę dotyczącą opodatkowania w przypadku udzielania pomocy osobom uchodźczym z Ukrainy.

28 marca 2022

Odsprzedaj smartfon i pomóż Ukrainie

Orange zachęca do udziału w akcji odkupu niepotrzebnych telefonów, w ramach której kwotę równą wartości odsprzedanego smartfonu przekaże Polskiej Akcji Humanitarnej. Tym samym wspólnie z klientami wesprze organizację w niesieniu pomocy Ukrainie.  

25 marca 2022

KUKE wspiera ukraińskie kobiety i dzieci razem z UNICEF

Tradycją KUKE z okazji przypadających bliskich siebie świąt: Dnia Kobiet, Dnia Mężczyzn i Dnia Doceniania Pracownika było wręczanie pracownikom w firmie drobnych upominków. W tym roku firma zdecydowała się przekazać środki przeznaczone na te prezenty na specjalnie utworzone dla KUKE konto UNICEF, by zapewnić pomoc bezbronnym ofiarom tego konfliktu, czyli kobietom i ich dzieciom.

25 marca 2022

PKN ORLEN zorganizował świetlice dla dzieci z Ukrainy

PKN ORLEN razem z Fundacją ORLEN przygotował świetlice w punktach recepcyjnych dla najmłodszych uchodźców z Ukrainy. Dzieci pozostają w nich pod opieką profesjonalnych opiekunów, a rodzice w tym czasie mogą załatwić niezbędne formalności. Dzięki wsparciu koncernu, najmłodsi mogą skorzystać także z pomocy terapeutów i uczyć się języka polskiego.

24 marca 2022

IKEA w Polsce pomaga osobom dotkniętym wojną w Ukrainie

W obliczu kryzysu humanitarnego wywołanego przez wojnę w Ukrainie, IKEA angażuje się w pomoc tym, którzy ucierpieli w jej wyniku. W pierwszych czterech tygodniach wojny przekazano łącznie ponad 50 tys. produktów, które są realnym wsparciem dla ponad 36 tys. osób szukających schronienia w Polsce.

23 marca 2022

Karetki pogotowia dla Ukrainy

Już wielu z nas zaangażowało się we wspieranie osób dotkniętych dramatem w Ukrainie. Doradcy Handlu Zagranicznego Francji (CCE) zachęcają do udziału w akcji, która ma na celu zebranie środków pozwalających na zakup karetek dla miasta Lwowa, ukraińskiego Ministerstwa Zdrowia oraz polskich miast przyjmujących uchodźców.

22 marca 2022

Solidarni z Ukrainą [infografika]

Coraz więcej firm, instytucji i NGO-sów włącza się w pomoc dla narodu ukraińskiego i wszystkich, których wojna dotyka. Pojawiają się kolejne inicjatywy i zbiórki organizowane zarówno przez organizacje pozarządowe z dużym doświadczeniem, jak i oddolne inicjatywy prywatnych osób. Niekiedy jednak trudno stwierdzić, która z możliwości wsparcia jest najbardziej skuteczna i właściwa. Infografika Forum Odpowiedzialnego Biznesu ukazuje przykłady działań pomocowych oraz linki do zweryfikowanych źródeł informacji.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc