Aktualności

15 września 2022

Klienci oraz klientki Carrefour wyślą paczki z produktami bezpośrednio do Ukrainy

Sieć Carrefour Polska nawiązała współpracę z firmą Meest Post, dzięki której klienci sieci będą mogli wysłać zakupione w sklepach produkty bezpośrednio do Ukrainy pod wybrany przez siebie adres. W punkcie Meest Post zlokalizowanym na terenie sklepu, obsługa pomoże spakować zakupione artykuły o wadze do 20 kg i przygotować paczkę do wysyłki. Rozwiązanie testowane jest obecnie w hipermarkecie Carrefour w Centrum Handlowym Reduta w Warszawie.

25 sierpnia 2022

IKEA wraz z UNHCR i UNICEF umeblowała „Blue Dots” – bezpieczne przestrzenie dla osób z doświadczeniem uchodźczym z Ukrainy

IKEA Retail w Polsce we współpracy z UNHCR, Agencją ONZ ds. Uchodźców i UNICEF, Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, zaprojektowała i wyposażyła Blue Dots (Niebieskie Punkty). Są to centra wsparcia w Polsce oraz innych krajach zlokalizowane wzdłuż głównych przejść granicznych i szlaków tranzytowych.

12 sierpnia 2022

Pomoc polskiego biznesu w czasie wojny w Ukrainie. UN Global Compact Network Poland przygotowuje raport dla ONZ

Polski i światowy biznes stał się fundamentalnym elementem systemu pomocy humanitarnej w czasie wojny w Ukrainie. Zbiórki rzeczowe, wsparcie materialne czy oddolne inicjatywy lokalnych społeczności to tylko część działań zrealizowanych w ramach wsparcia uchodźców i walczących. Chcąc poznać skalę pomocy, UN Global Compact Network Poland przygotowało ankietę skierowaną do wszystkich przedsiębiorstw działających w Polsce i w Ukrainie, które udzieliły wsparcia w jakimkolwiek zakresie. Jej wyniki zostaną zaprezentowane w raporcie przygotowywanym dla Sekretarza Generalnego ONZ. Od 2008 roku członkiem Global Compact jest także Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

12 sierpnia 2022

Wypełnij ankietę na temat wolontariatu pracowniczego w pomocy Ukrainkom i Ukraińcom dotkniętym skutkami wojny

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce przeprowadza badanie dotyczące zaangażowania pracowników, w ramach wolontariatu pracowniczego, w pomoc Ukrainkom i Ukraińcom dotkniętym skutkami wojny.

10 sierpnia 2022

Biedronka podsumowuje dotychczasową pomoc dla Ukrainy

Biedronka udziela wsparcia Ukrainie od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji. Do tej pory sieć handlowa i jej klienci razem z fundacją Biedronki i Grupą Jeronimo Martins przeznaczyły łącznie na ten cel ponad 65 milionów złotych. W tej kwocie znajduje się również ponad 7,6 mln złotych przekazanych przez klientów przy okazji codziennych zakupów. Zgromadzone fundusze zostały spożytkowane na pomoc rzeczową i sfinansowanie działań na rzecz ludności ukraińskiej dotkniętej trwającą wojną.

3 sierpnia 2022

Fundacja Biedronki z programem pomocowym „Niezbędny dla rodziny”

Fundacja Biedronki wraz z organizacjami partnerskimi zorganizowała transport pakietów humanitarnych dla rodzin w Ukrainie. W ramach programu „Niezbędny dla rodziny” przekazano 431 ton produktów spożywczych i higienicznych. Docelowo na Ukrainę pojedzie kilkadziesiąt tirów z artykułami, których wartość sięga prawie 5 mln zł.

2 sierpnia 2022

Wolontariusze_ki Grupy DB Cargo Polska wspierają dzieci i ich opiekunów z Ukrainy

Wolontariusze_ki Grupy DB Cargo Polska kolejny raz okazali wsparcie dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Zorganizowane przez pracowników firmy wydarzenie dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy odbyło się w uzdrowisku w Ustroniu.

28 lipca 2022

2,5 miliona złotych dla dzieci z Ukrainy. PZU podsumowuje wyniki meczu charytatywnego.

W krakowskiej TAURON Arenie odbył się mecz charytatywny „Iga Świątek i przyjaciele dla Ukrainy”, którego celem było zebranie środków na pomoc dzieciom i nastolatkom dotkniętym wojną w Ukrainie. Podczas wydarzenia zebrano 2,5 miliona złotych. Sponsorem głównym meczu był PZU.

22 lipca 2022

Grupa Raben i Szlachetna Paczka razem dla Ukrainy

Grupa Raben wspiera Szlachetną Paczkę jako partner logistyczny od 2019 roku. Podczas Weekendu Cudów operator angażuje swoich praocwników/ce, w tym kierowców i logistyków, a także udostępnia swoje pojazdy, aby dotrzeć z pomocą na czas do najbardziej potrzebujących. W czerwcu br. Grupa Raben zaangażowała się również w specjalną edycję Szlachetnej Paczki – Solidarną Paczkę dla rodzin z Ukrainy.

18 lipca 2022

Santander nagrodzony za działania na rzecz ukraińskich uchodźców/czyń

Magazyn finansowy Euromoney uznał Santander Bank Polska za najlepszy bank w zakresie odpowiedzialności korporacyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas tegorocznej edycji konkursu Awards for Excellence doceniono wsparcie, jakiego bank udzielił osobom szukającym w Polsce schronienia w wyniku wojny w Ukrainie.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc