Aktualności

21 czerwca 2022

IKEA z kampanią wsparcia dla osób z doświadczeniem uchodźczym

IKEA z okazji Światowego Dnia Uchodźcy rusza z kampanią „Zobaczmy w każdym to, co najważniejsze”. Celem akcji jest przełamywanie uprzedzeń, błędnych przekonań i stereotypów na temat uchodźców i uchodźczyń.

14 czerwca 2022

Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość” wspiera integrację polsko – ukraińską

Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość” już po raz trzynasty przyznała granty w organizowanym konkursie „Fabryka Pomysłów”. W tym roku lokalne organizacje pozarządowe i placówki edukacyjne będą mogły zrealizować, dzięki dofinansowaniu Fundacji, 12 projektów wspierających włączenie uczniów i uczennic z Ukrainy do polskiego systemu edukacji.

2 czerwca 2022

KUKE uczestnikiem jarmarku Fundacji Charytatywni

KUKE aktywnie angażuje się na rzecz wsparcia narodu ukraińskiego poprzez organizację i uczestniczenie w różnorodnych wydarzeniach i projektach. Firma wzięła udział m.in. w warszawskim jarmarku Fundacji Charytatywni.

31 maja 2022

Carrefour, Mattel i SOS Wioski Dziecięce wspólnie pomagają dzieciom z Ukrainy

Carrefour dołącza do programu firmy Mattel „Pomagamy Razem”, w ramach którego przekaże 100% przychodu ze sprzedaży wybranych produktów marki Barbie na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Darowizna zostanie przeznaczona na zapewnienie niezbędnej pomocy dzieciom i rodzinom cierpiącym z powodu trwającej wojny w Ukrainie.

5 maja 2022

IKEA i Fundacja Ocalenie stworzyły przestrzenie przyjazne dzieciom przybywającym z Ukrainy

Przestrzenie przyjazne dzieciom w punktach recepcyjnych dla uchodźców to projekt realizowany przez IKEA wspólnie z Fundacją Ocalenie. Jego celem jest zapewnienie dzieciom przybywającym z Ukrainy bezpiecznego miejsca, w którym mogą na chwilę powrócić do dziecięcych zajęć, podczas gdy ich rodzice realizują formalności związane z pobytem w Polsce, dalszą podróżą, bądź po prostu potrzebują chwili odpoczynku.

28 kwietnia 2022

Fundacja Orange powołała zespół ds. integracji społecznej złożony z ekspertek z Ukrainy

Działania wokół kryzysu humanitarnego, który wywołała rosyjska inwazja na Ukrainę, wymagają trafnej diagnozy wyzwań i sprawnej koordynacji. Fundacja Orange powołała w tym celu zespół ekspercki, w skład którego wchodzą edukatorki z Ukrainy. Doradzają Fundacji w zakresie integracji społecznej i edukacji, w tym edukacji międzykulturowej dzieci i młodzieży m.in. w kontekście przyjazdu do Polski tysięcy uczniów i uczennic z Ukrainy.

25 kwietnia 2022

Powstał „Butik Pełen Dobra“

W Port Łódź otworzyło się nowe miejsce stworzone z myślą o osobach potrzebujących, szczególnie Ukraińcach i Ukrainkach. „Butik Pełen Dobra“ to pierwsza tego typu inicjatywa w centrum handlowym podjęta przez Centrum Służby Rodzinie, Port Łódź i IKEA. Z pomocy skorzystało już blisko 400 osób, wydanych zostało też ponad 1 700 sztuk ubrań i akcesoriów.

20 kwietnia 2022

LOTOS pomaga w transporcie uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy

Polferries otrzymało od Fundacji LOTOS darowiznę w wysokości 300 tys. złotych. Sfinansowano z niej zakup dodatkowych 66 tys. litrów paliwa dla promu w ramach prowadzonej przez przewoźnika akcji bezpłatnego transportu ukraińskich uchodźców do Szwecji. Dotychczas LOTOS przeznaczył już w sumie ponad 4 mln złotych na pomoc Ukrainie.

15 kwietnia 2022

KUKE wspiera uchodźców_czynie z Ukrainy

Chcąc wesprzeć działania punktu recepcyjnego na Dworcu Centralnym w Warszawie, KUKE organizuje tam raz w tygodniu wyjścia grupy wolontariuszy, zachęcając do wspólnego pomagania. Podczas 6-godzinnych zmian, pracownicy działają w przestrzeni gastronomicznej, w strefie dla kobiet z dziećmi, w punkcie odbioru darów czy też przygotowywania pakietów żywnościowych.

15 kwietnia 2022

Santander Bank Polska i Uniwersytet Szczeciński uruchamiają bezpłatny kurs języka polskiego

Santander Bank Polska wspólnie z Uniwersytetem Szczecińskim przygotował kurs nauki języka polskiego, aby wesprzeć osoby z Ukrainy. Zajęcia będą realizowane na poziomie podstawowym w systemie online. Program ma na celu likwidację bariery językowej i poprawienie możliwości komunikacyjnych uczestników.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc