Aktualności

25 stycznia 2019

Orange Polska promuje innowacyjne pomysły start-upów

Od Partnerów

Orange Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, 24 stycznia podczas uroczystego  „Demo Day” podsumował swoją współpracę ze start-upami w minionym roku.

25 stycznia 2019

P&G zmienia podejście do wykorzystywania opakowań jednorazowych i produkcji odpadów

Od Partnerów

Spółka Procter & Gamble ogłosiła na Forum w Davos plany wprowadzenia opakowań nadających się do ponownego wykorzystania i wielokrotnego napełniania dla niektórych ze swoich najbardziej popularnych produktów.  To jedno z działań, które inspiruje do zmiany podejścia do  wykorzystywania opakowań jednorazowych i produkcji odpadów na całym świecie. W ramach współpracy z Loop™,platformy e-commerce stworzonej wokół idei gospodarki o obiegu zamkniętym przez spółkę TerraCycle, międzynarodowego lidera w sektorze recyclingu, P&G wprowadziło także nowe rozwiązanie działające w myśl zasady „odbieraj i przetwarzaj”, które przyczyni się do wyeliminowania odpadów. Wiele globalnych marek P&G jeszcze w tym roku będzie dostępnych na tej innowacyjnej platformie.

24 stycznia 2019

„Niezbędnik pacjenta” od Sanofi

Od Partnerów

PASMI Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty, którego członkiem jest Sanofi w Polsce – partner FOB oraz Fundacja Obywatele Zdrowo Zaangażowani (FOZZ) są inicjatorami akcji, której celem jest podkreślenie wagi, jaką niesie zaangażowanie pacjentów w proces leczenia oraz uświadamianie im, że angażując się mogą mieć oni realny wpływ na efektywność tego procesu.

24 stycznia 2019

Kolejna edycja programów stypendialnych fundacji, działającej w PKN ORLEN rozstrzygnięta

Od Partnerów

​Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” przyznała łącznie 237 stypendiów  w  roku szkolnym 2018/2019 w ramach dwóch programów stypendialnych: Dla Płocka i powiatu płockiego oraz Dla Orłów.  Laureaci, czyli  uczniowie szkół regionu  zostali  docenieni za ponadprzeciętne wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz za pracę na rzecz społeczności lokalnych.

24 stycznia 2019

Carrefour partnerem kongresu na temat walki z otyłością dzieci i młodzieży

Od Partnerów

W jaki sposób walczyć z otyłością najmłodszych? Jak rozpoznać zaburzenia odżywiania u młodzieży? Na te pytania pomogą odpowiedzieć eksperci podczas IV Narodowego Kongresu Żywieniowego organizowanego przez Instytut Żywności i Żywienia, który odbędzie się 25 i 26 stycznia na PGE Narodowym. Carrefour Polska został partnerem tego wydarzenia. Zaangażowanie w kongres to element realizacji strategii transformacji żywieniowej firmy.

23 stycznia 2019

Trendy odpowiedzialnego biznesu według SustainAbility

CSR na świecie

W dorocznym raporcie organizacja Sustainability bada kluczowe globalne trendy, które wpływają na proces przechodzenia biznesu w kierunku bardziej zrównoważonych rozwiązań. Chociaż, jak podkreślają autorzy, wyzwań na drodze do rozwoju zrównoważonego jest wiele – co może zniechęcać, można także dostrzec zjawiska napawające optymizmem.

23 stycznia 2019

Sektor opakowań to branża, która w pierwszej kolejności będzie musiała znaleźć sposób na skuteczny recykling odpadów z plastiku

Od Partnerów

Jedna trzecia z 3,5 mln ton tworzyw sztucznych zużywanych przez polski rynek, wykorzystywana jest do produkcji opakowań. Jednak poziom recyklingu opakowań wprowadzonych do gospodarstw domowych wynosi jedynie 40 proc1. Problem produkcji, konsumpcji i gospodarowania odpadem plastikowym jest problemem globalnym. Unia Europejska rozpoczęła wdrażanie przepisów, których celem jest zminimalizowanie negatywnych skutków oddziaływania odpadów powstałych z tworzyw sztucznych na środowisko. Zdaniem ekspertów firmy doradczej Deloitte rozwiązaniem może być gospodarka o obiegu zamkniętym. Model GOZ zakładający w Polsce redukcje o 1 proc. zużycia materiałów i energii we wszystkich sektorach stwarza możliwość uzyskania dla gospodarki 19,5 miliarda złotych wartości dodanej rocznie.

23 stycznia 2019

Ruszyła X Edycja konkursu na najlepsze projekty wolontariatu pracowniczego Fundacji CEMEX „Budujemy Przyszłość”

Od Partnerów

Idea wolontariatu jest obecna w firmie CEMEX od wielu lat. Pracownicy CEMEX na przestrzeni ostatnich 8 lat zrealizowali prawie 150 projektów na rzecz lokalnych społeczności na terenie całego kraju. Nabór wniosków w ramach jubileuszowej X Edycji konkursu rozpoczął się 14 stycznia i potrwa do 15 lutego br.

23 stycznia 2019

W 3 miesiące pokonali prawie 60 tysięcy kilometrów dla Stowarzyszenia SIEMACHA i Fundacji Rodzinny Gdańsk

Od Partnerów

W ciągu trzech miesięcy 135 pracowników LPP, partnera FOB, pokonało prawie 60 tysięcy kilometrów, uzyskując w sumie 39 000 złotych dla podopiecznych z domów dla dzieci z Gdańska i Krakowa. To kolejna odsłona akcji LPP Team for Kids, w ramach której pracownicy firmy łączą swoje sportowe pasje z realną pomocą potrzebującym. Każdy wybiegany i wyjeżdżony na rowerze kilometr został przeliczony na złotówki, które Fundacja LPP przekazała wychowankom Fundacji Rodzinny Gdańsk i Stowarzyszeniu SIEMACHA.

23 stycznia 2019

Zakończyła się druga edycja Enei Akademii Talentów

Od Partnerów

Jury oraz internauci wybrali zwycięzców drugiej edycji Enei Akademii Talentów. Osiemnastu uczniów otrzyma  stypendia na rozwój swoich pasji naukowych, artystycznych i sportowych. Dzięki przyznanym grantom dziewięć szkół zrealizuje dodatkowe, pozalekcyjne projekty edukacyjne. – Wszyscy zwycięzcy drugiej edycji Enei Akademii Talentów mają już…

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc