Marta Borowska

menedżerka projektów

Do zespołu Forum Odpowiedzialnego Biznesu dołączyła w maju 2015. Odpowiadała za realizację obchodów 15 lat partnerstwa na rzecz CSR w Polsce, odbywających się pod hasłem „Biznes, który zmienia świat. Ludzie, którzy zmieniają biznes”. Koordynowała organizację m.in. Dnia Różnorodności, ogłoszenia raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” w Warszawie i regionach. Koordynatorka wydania raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”. Odpowiada za realizację w Polsce międzynarodowego projektu EU Talent kierowanego do małych i średnich przedsiębiorstw a koordynowanego przez CSR Europe.

Doświadczenie zawodowe zdobywała przy organizowaniu konferencji inwestycyjnych w Bluevine Consulting i Poland Today. Jako wolontariuszka zajmowała się tłumaczeniami w służbach medycznych w Wolontariacie Miast Gospodarzy EURO 2012 i pomagała w organizacji pierwszego Wielkiego Testu Języka Angielskiego. Była lektorką języka angielskiego i hiszpańskiego oraz autorką tekstów o piłce siatkowej kobiet.

Ukończyła iberystykę w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim.

Współtworzy bloga „Książki mojej siostry” o tematyce związanej z literaturą i popkulturą, który został wybrany przez Tomasza Raczka do pierwszej trójki w kategorii „Literackie i kulturalne” w konkursie Blog Roku 2014.

Fanka siatkówki, łyżwiarstwa figurowego, kotów, książek i seriali.