sty 20 2015

Przedłużono nabór do XVIII edycji Konkursu „Dobroczyńca Roku”

Lokalizacja: Polska,

Patronat medialny portalu odpowiedzialnybiznes.pl

Ruszyła XVIII edycja Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”. Do 20 stycznia 2015 r. firmy, organizacje pozarządowe oraz fundacje firm mogą składać wnioski na stronie www.dobroczyncaroku.pl. Zwycięzców poznamy w maju 2015 r. podczas uroczystej Gali Finałowej w Warszawie. Konkurs służy promocji dużych, średnich i małych firm zaangażowanych w rozwój lokalnych społeczności oraz upowszechnianiu informacji na temat form współpracy organizacji pozarządowych ze środowiskiem biznesu.

Nasz Konkurs od 18 lat nagradza duże i małe firmy, które niezależnie od swojego wieku, dojrzale angażują się na rzecz swojego otoczenia, dbają o klientów, fanów swojej marki, dostawców, a przede wszystkim o swoich pracowników. To firmy, które mają głowę do pomagania i wiedzą, jak dobro czynić cały rok. – mówi Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce

Kto może zostać „Dobroczyńcą Roku”?

W Konkursie mogą wziąć udział zarówno duże, jak i małe firmy, w zależności od kategorii. Zgłoszenia mogą być przesłane przez organizacje pozarządowe, pracowników zgłaszanej firmy lub jej kierownictwo. Wystarczy przeczytać regulamin i wypełnić elektroniczny wniosek zgłoszeniowy na stronie www.dobroczyncaroku.pl.

Kategorie konkursowe:

  1. Projekt społeczny – firmę zgłasza organizacja pozarządowa.
  2. Strategia społecznego zaangażowania – firma lub utworzona przez nią fundacja zgłasza się sama.
  3. Wolontariat pracowniczy – firmę zgłaszają jej pracownicy lub firma zgłasza się sama.
  4. Nowe technologie w społecznym zaangażowaniu – firma lub utworzona przez nią fundacja zgłasza się sama.
  5. Zaangażowanie lokalne – firmę zgłasza organizacja pozarządowa, uczestnicząca w Programie Działaj Lokalnie.

Źródło: informacja prasowa