kwi 05 2013

Gala: Aktywność Kobiet

Lokalizacja: Polska,

Wrocław

19.00

 

5 kwietnia br. odbędzie się Gala „Aktywność Kobiet”, która zakończy konkurs „Aktywność Kobiet”. Ma on na celu promowanie i wspieranie aktywności kobiet w życiu publicznym. Portal odpowiedzialnybiznes.pl patronuje wydarzeniu.

Termin: 5 kwietnia 2013, godz. 19.00

Miejsce: centrum konferencyjne Dynamic Congress Centre, przy ul. Rakietowej 33 we Wrocławiu

Stowarzyszenie Aktywność Kobiet na Dolnym Śląsku od 2011 roku, z inicjatywy Pani Ilony Antoniszyn-Klik, ówczesnej Wicewojewody Dolnego Śląska a obecnie Wiceminister Gospodarki, realizuje konkurs „Aktywność Kobiet”, który ma na celu promowanie i wspieranie aktywności kobiet w życiu publicznym.

Konkurs był pierwszym przedsięwzięciem nadającym certyfikat jakości w tej dziedzinie na Dolnym Ślasku.

W związku z ogromnym zainteresowaniem i sukcesem pomysłu, w 2012 roku obszar terytorialny konkursu został poszerzony o kolejne województwa. Obecnie obok województwa dolnośląskiego konkurs obejmuje woj. opolskie, śląskie i świętokrzyskie.

Celem II edycji konkursu było wspieranie przedsiębiorczości kobiet w biznesie i gospodarce społecznej. Ponownie zostało wyodrębnionych pięć kategorii konkursowych: aktywność kobiet w sektorze mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, podmiotach gospodarki społecznej oraz w środowiskach lokalnych. Konkurs został przeprowadzony.

Niezależne jury wybrało zwyciężczynie i zwycięzców konkursu.

Nagrody – ponownie wykonane przez artystki ASP – zostaną wręczone podczas uroczystej Gali finałowej.

Gala będzie miała charakter ogólnopolski i odbędzie się w dniu 5 kwietnia 2013 roku o godzinie 19-tej z udziałem Pani Ilony Antoniszyn–Klik – Wiceminister Gospodarki oraz przedstawicieli władz województw: dolnośląskiego, świętokrzyskiego, opolskiego i śląskiego.

Obok wręczenia nagród zwyciężczyniom i zwycięzcom konkursu planowany jest pokaz multimedialny – prezentacje sylwetek finalistów oraz filmu „Rok z życia laureatek”. Ponadto w planach jest zorganizowanie imprez towarzyszących Gali: wystawy fotografii, prezentacje wielkoformatowe dzieł ze szkła naszego partnera – Akademii Sztuk Pięknych, pokazy filmów, etc. Jest także zaplanowany w trakcie występ zespołu jazzowego oraz na koniec występ gwiazdy Gali.

W jury konkursu zasiadają: Aleksandra Banasiak, Joanna Bensz, Magdalena Burnat-Mikosz, Agnieszka Celińska, Andrzej Kalisz, Krzysztof Kłapa, Longina Kugiel, Aldona Młyńczak, Agnieszka Orłowska, Beata Pierzchała, Stanisław Rakoczy, Monika Richardson, Martina Strong, Joanna Ewa Strzelec-Łobodzińska.

Wzrost społecznego zainteresowania problematyką zwiększenia aktywności kobiet w życiu publicznym, jak również zaangażowanie w ww. działania kluczowych osób sprawia, że konkurs nabrał dużego rozmachu i prestiżu. Celem nadrzędnym konkursu jest stałe zwiększanie aktywności kobiet we wszystkich dziedzinach życia publicznego: w biznesie, polityce, mediach, nauce, administracji publicznej i pozostałych dziedzinach.

Źródło: Materiały prasowe