Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
Pierwsza faza Centrum Południe, największego projektu biurowego Skanska w stolicy Dolnego Śląska, otrzymała właśnie certyfikat WELL Core & Shell. Potwierdza on, że w trakcie projektowania inwestycji główny nacisk położono na rozwiązania koncentrujące się na ludziach, ich zdrowiu i potrzebach. To pierwsze takie wyróżnienie we Wrocławiu.
Dynamika na rynku „zielonych” certyfikatów została wskazana wśród najważniejszych wniosków przedstawionych przez firmę Skanska w podsumowaniu 2021 roku na rynku mieszkaniowym.
Budynek B warszawskiego kompleksu Spark oraz Generation Park Z, to kolejne biurowce Skanska, które otrzymały od International WELL Building Institute (IWBI) – światowego lidera w zakresie oceny wpływu budynków na zdrowie i dobre samopoczucie ludzi – certyfikat WELL Core&Shell na poziomie Gold. Potwierdza to, że deweloper postawił dobrostan psychiczny i fizyczny ludzi na pierwszym miejscu. Jest to czwarty i piąty z kolei projekt Skanska certyfikowany w Europie Środkowo-Wschodniej.
Spółka biurowa Skanska w regionie CEE wytrwale dąży do tego, aby do 2030 roku zredukować emisję dwutlenku węgla o 50%. Spółka deklaruje także, że do 2045 roku osiągnie neutralność emisyjną. Deweloper wraz z producentem i dostawcą materiałów budowlanych – firmą CEMEX – wprowadza na polski rynek kolejną innowację, która ma przybliżyć do realizacji tego celu.
Po 3,5 roku intensywnych prac Skanska oficjalnie zakończyła realizację Centrum Badawczo-Rozwojowego Celon Pharma w Kazuniu Nowym. W nowoczesnych laboratoriach medycznych będą prowadzone badania nad nowymi lekami. Centrum pozwoli również na zwiększenie zatrudnienia w nowoczesnym i atrakcyjnym miejscu pracy.
Pandemia znacząco pogorszyła sytuację kobiet na rynku pracy. Do tego stopnia, że pojawiło się określenie shecession – pisze na łamach „Rzeczpospolitej” red. Anita Błaszczak. W artykule nie zabrakło także powołania na wnioski z badania Diversity IN Check oraz rosnącego grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności.
Przebudowa Rynku Łazarskiego w Poznaniu wkracza w kulminacyjny etap. Budowlana spółka Skanska wznosi właśnie nad przyszłym targowiskiem okrągły, unikatowy dach z innowacyjnej folii ETFE, w którym zostanie zamontowana jedna z największych na świecie jednokomorowych poduszek. Jej montaż wymaga specjalnej technologii.
Wydarzenie ogłoszenia Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” było również okazją do uhonorowania długoletniej współpracy firm z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Za 5-letnią działalność w ramach Programu Partnerstwa dziękowano: Adamed Pharma S.A., Amica S.A., Grupa Velux, Stena Recycling. 10 lat zaangażowania świętują Siemens Sp. z o.o. oraz Skanska, natomiast 20-lecie współpracy obchodzi Provident Polska S.A.
Skanska rozpoczyna nową kampanię „Urban Legends”, w której uświadamia siłę oddziaływania architektury na przestrzeń, ludzi i model życia kolejnych pokoleń. W ramach pierwszej części kampanii powstał film z udziałem architekta Zbigniewa Maćkowa, projektanta wrocławskiego budynku Skanska – Nowy Targ.
Nabór działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju został przedłużony do 13 stycznia. Firmy zyskują dwa dodatkowe dni na rejestrację praktyk realizowanych w 2020 roku. Forum Odpowiedzialnego Biznesu udostępniło także “Mapę dobrych praktyk wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju”, która ma służyć jako inspiracja dla zgłaszających inicjatywy CSR. Formularz rejestracji dostępny jest na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2020/.