Dotyczy firmy: Skanska w Polsce

Znalezione aktualności: 87

21 listopada 2023

Trwa badanie „ESG Pulse Check: Real Estate”

Colliers Poland i spółka biurowa SKANSKA zapraszają do udziału w badaniu praktyki i świadomość ESG w środowisku biurowym. Jego wyniki zostaną zaprezentowane w raporcie „ESG Pulse Check: Real Estate”. Patronem inicjatywy jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

7 października 2022

„Miasta Szczęśliwe” – Skanska uruchomiła nowy podcast o zrównoważonej urbanistyce

Ekolodzy, urbaniści, architekci, badacze trendów i dziennikarze – to tylko niektórzy eksperci, których Skanska zaprosiła do rozmów o projektowaniu przyjaznych miast, osiedli i mieszkań w swoim najnowszym podcaście „Miasta Szczęśliwe”. Słuchowisko, podzielone na dziesięć merytorycznych odcinków, jest realizowane na portalu stacji radiowej TOK FM. Prowadzącym program jest prezenter – Jerzy Telesiński.

28 kwietnia 2022

Centrum Południe z wyróżnieniem WELL Core & Shell

Pierwsza faza Centrum Południe, największego projektu biurowego Skanska w stolicy Dolnego Śląska, otrzymała właśnie certyfikat WELL Core & Shell. Potwierdza on, że w trakcie projektowania inwestycji główny nacisk położono na rozwiązania koncentrujące się na ludziach, ich zdrowiu i potrzebach. To pierwsze takie wyróżnienie we Wrocławiu.

27 grudnia 2021

„Zielone” certyfikaty i droga do neutralności klimatycznej. Skanska podsumowuje 2021 rok na rynku mieszkaniowym

Dynamika na rynku „zielonych” certyfikatów została wskazana wśród najważniejszych wniosków przedstawionych przez firmę Skanska w podsumowaniu 2021 roku na rynku mieszkaniowym.

24 sierpnia 2021

Kolejne certyfikaty WELL Core&Shell dla biurowców zrealizowanych przez Skanska

Budynek B warszawskiego kompleksu Spark oraz Generation Park Z, to kolejne biurowce Skanska, które otrzymały od International WELL Building Institute (IWBI) – światowego lidera w zakresie oceny wpływu budynków na zdrowie i dobre samopoczucie ludzi – certyfikat WELL Core&Shell na poziomie Gold. Potwierdza to, że deweloper postawił dobrostan psychiczny i fizyczny ludzi na pierwszym miejscu. Jest to czwarty i piąty z kolei projekt Skanska certyfikowany w Europie Środkowo-Wschodniej.

11 sierpnia 2021

Skanska wdraża beton o obniżonym śladzie węglowym

Spółka biurowa Skanska w regionie CEE wytrwale dąży do tego, aby do 2030 roku zredukować emisję dwutlenku węgla o 50%. Spółka deklaruje także, że do 2045 roku osiągnie neutralność emisyjną. Deweloper wraz z producentem i dostawcą materiałów budowlanych – firmą CEMEX – wprowadza na polski rynek kolejną innowację, która ma przybliżyć do realizacji tego celu.

3 sierpnia 2021

Skanska wybudowała nowoczesne laboratoria badawczo-rozwojowe dla Celon Pharma

Po 3,5 roku intensywnych prac Skanska oficjalnie zakończyła realizację Centrum Badawczo-Rozwojowego Celon Pharma w Kazuniu Nowym. W nowoczesnych laboratoriach medycznych będą prowadzone badania nad nowymi lekami. Centrum pozwoli również na zwiększenie zatrudnienia w nowoczesnym i atrakcyjnym miejscu pracy.

13 lipca 2021

„Rzeczpospolita”: Za mały udział pań we władzach firm uwiera coraz bardziej

Pandemia znacząco pogorszyła sytuację kobiet na rynku pracy. Do tego stopnia, że pojawiło się określenie shecession – pisze na łamach „Rzeczpospolitej” red. Anita Błaszczak. W artykule nie zabrakło także powołania na wnioski z badania Diversity IN Check oraz rosnącego grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności.

28 kwietnia 2021

Skanska montuje jedną z największych na świecie jednokomorowych poduszek z superfolii ETFE na Rynku Łazarskim w Poznaniu

Przebudowa Rynku Łazarskiego w Poznaniu wkracza w kulminacyjny etap. Budowlana spółka Skanska wznosi właśnie nad przyszłym targowiskiem okrągły, unikatowy dach z innowacyjnej folii ETFE, w którym zostanie zamontowana jedna z największych na świecie jednokomorowych poduszek. Jej montaż wymaga specjalnej technologii.

15 kwietnia 2021

Wieloletnia współpraca w Programie Partnerstwa

Wydarzenie ogłoszenia Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” było również okazją do uhonorowania długoletniej współpracy firm z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Za 5-letnią działalność w ramach Programu Partnerstwa dziękowano: Adamed Pharma S.A., Amica S.A., Grupa Velux, Stena Recycling. 10 lat zaangażowania świętują Siemens Sp. z o.o. oraz Skanska, natomiast 20-lecie współpracy obchodzi Provident Polska S.A.