Targi biznesu odpowiedzialnego społecznie i środowiskowo

22 stycznia 2020

Firmy, organizacje i instytucje zaprezentują swoje dobre praktyki, produkty oraz usługi dotyczące CSR i zrównoważonego rozwoju podczas 8. już edycji Targów CSR, organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wydarzenie będzie spotkaniem beneficjentów działań odpowiedzialnego biznesu, przedstawicieli firm, ekspertów, środowiska akademickiego i organizacji pozarządowych, administracji oraz mediów. Targi odbędą się 29 października (nowy termin) w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Zarówno na część targową, jak i konferencyjną obowiązuje wstęp wolny (odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/).

POBIERZ KOMUNIKAT PRASOWY >>

POBIERZ GRAFIKĘ TARGÓW >>

Targi CSR organizowane są co dwa lata. W tym roku po raz pierwszy w nowej lokalizacji – Centrum EXPO XXI w Warszawie. 29 października (nowy termin) zwiedzający będą mogli skorzystać z szerokiej oferty największego wydarzenia CSR w Polsce. Z jednej strony będą to stoiska wystawców: firm, organizacji i instytucji, ale także liczne atrakcje przygotowane na miejscu. Z drugiej strony, możliwość udziału w towarzyszącej wydarzeniu części konferencyjnej, poświęconej w tym roku tematowi środowiska naturalnego.

CSR się zmienia. Wydarzenie takie jak Targi CSR pokazuje, jak bardzo się profesjonalizuje. W jednym miejscu poznamy różnorodne przykłady działań i innowacji, a dostępni na miejscu praktycy chętnie podzielą się swoją wiedzą. To także przestrzeń wielu ciekawych dyskusji wybitnych ekspertów i szansa, na nawiązanie nowych partnerstw sektorowych i międzysektorowych. Każde Targi przynoszą nowe przykłady tego rodzaju, tak bardzo potrzebnych, a wciąż niedostatecznie wykorzystanych pomysłów w łączeniu sił. Zapraszamy więc serdecznie 29 października do Centrum EXPO XXI w Warszawie, aby skorzystać z wyjątkowej możliwości całościowego spojrzenia na CSR, po inspiracje i nowe kontaktymówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Część targowa

W poprzedniej edycji Targów CSR stoiska blisko 80 wystawców odwiedziło około 2500 osób. Ze względu na oddziaływanie CSR w różnych obszarach, wydarzenie kierowane jest do szerokiego grona odbiorców. Konwencja targowa sprzyja wymianie wiedzy i doświadczeń między przedstawicielami firm, dotyczy to zarówno dużego, jak i mniejszego biznesu, planującego rozwijać współpracę z większymi podmiotami czy też chcącego wprowadzać własne programy CSR-owe.

Do udziału w Targach CSR w sposób szczególny zaproszeni są beneficjenci dobrych praktyk odpowiedzialnego biznesu: pracownicy, konsumenci, dostawcy czy społeczności lokalne. Organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydarzenie ma charakter ogólnopolski, ponieważ skupia firmy i organizacje działające w różnych częściach kraju, a prezentujące swoje osiągnięcia i praktyki w formule targowej na wydarzeniu w Warszawie.

Ponadto Targi CSR to miejsce spotkań praktyków i teoretyków koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu, dzięki tworzeniu przestrzeni do rozwoju współpracy. Zatem zarówno organizacje pozarządowe, administracja, przedstawiciele środowisk akademickich i studenckich czy media skorzystają na aktywnym zwiedzaniu stoisk wystawców. A ze względu na wysoki walor edukacyjny Targów CSR, szkoły oraz uczelnie zyskują możliwość zapoznania uczniów i studentów z przykładami pozytywnego oddziaływania biznesu na szeroko pojęte otoczenie.

Część konferencyjna

8. Targom CSR będzie towarzyszyć część konferencyjna. W tej edycji poświęcona środowisku naturalnemu. ,,Środowisko! biznesowe i naturalne” jako hasło 8. Targów CSR ma na celu z jednej strony przypomnienie zależności między biznesem i jego otoczeniem oraz odpowiedzialności środowiska biznesowego za środowisko naturalne. Z drugiej strony pokazuje jak szeroką platformą prezentacji działań społecznych, biznesowych, ekologicznych oraz spotkaniem różnych środowisk będzie wydarzenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Na zwiedzających targi czekają panele oraz wykłady ekspertów i ekspertek z zakresu CSR, zrównoważonego rozwoju, środowiska naturalnego, ochrony klimatu, gospodarki obiegu zamkniętego, ale również rynku pracy, innowacji, zarządzania czy kwestii konsumenckich i społecznych.

Targi CSR to największe wydarzenie CSR-owe w Polsce. Organizowane jest od 2005 roku, co dwa lata, przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych, a także usług oferowanych w tym zakresie. Podczas 7. Targów CSR udział w wydarzeniu wzięło blisko 80 wystawców z całej Polski. Różnorodność działań i możliwości współpracy przyciągnęła około 2500 zwiedzających.

 

Więcej informacji o wydarzeniu:

Strona internetowa:  odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr

Lista wystawców: odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/wystawcy/

Kampania #5latSDGs: odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/5latsdgs/

Informacje o 8. Targach CSR na Facebooku >>

Hashtag wydarzenia: #TargiCSR

 

Organizacje i media wspierające wydarzenie (potwierdzeni)

Patron honorowy: Prezydent m.st. Warszawy

Partner medialny: Rzeczpospolita

Patroni: Business Centre Club, Federacja Konsumentów, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza, Przedsiębiorstwo Fair Play

Patroni medialni: Polityka, IMM, Odpowiedzialny biznes – Kompendium CSR,  Teraz Środowisko, ngo.pl, PRoto.pl

Źródło: Informacja własna

Pliki do pobrania:

plakat