Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017” 12 kwietnia na Targach CSR

15 marca 2018

Jak co roku na początku wiosny, Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikuje zbiór dobrych praktyk biznesu z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Premiera tegorocznego raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” będzie miała wyjątkową oprawę, ponieważ jego prezentacja odbędzie się w ramach największego wydarzenia FOB, czyli 7. Targów CSR 12 kwietnia na stadionie PGE Narodowym. Tego dnia, oprócz wersji drukowanej i wersji elektronicznej raportu, udostępniona zostanie uaktualniona przeglądarka dobrych praktyk online. 

W tym roku ogłoszenie Raportu Odpowiedzialny biznes w Polsce będzie jednym z kluczowych elementów 7. już,  Targów CSR. Premiera Raportu odbędzie się o godzinie 12:00, w sali konferencyjnej przy części wystawienniczej. Wstęp na spotkanie, jak na wszystkie pozostałe wydarzenia towarzyszące Targom jest wolny.

Największy przegląd dobrych praktyk w Polsce

Raport “Odpowiedzialny biznes w Polsce” to największa publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, której przygotowanie poprzedza etap naboru działań z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju, realizowanych w 2017 roku. Wszystkie nadesłane przez firmy praktyki są następnie weryfikowane przez ekspertów FOB i porządkowane według 7 obszarów ISO 26000

  • ład organizacyjny,
  • praktyki z zakresu pracy,
  • prawa człowieka,
  • środowisko,
  • uczciwe praktyki operacyjne,
  • zagadnienia konsumenckie,
  • zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Odwiedź przeglądarkę dobrych praktyk online >>

Cele Zrównoważonego Rozwoju po raz drugi w Raporcie

Tegoroczna edycja raportu jest drugą, w której do dobrych praktyk firm przyporządkowane zostaną Cele Zrównoważonego Rozwoju, do osiągnięcia których dane działania się przyczyniają.

W ten sposób FOB przyłącza się do promocji Celów, zachęcając wszystkie firmy, aby tworząc i realizując pojedyncze działania i całe strategie odpowiedzialnego biznesu − brały pod uwagę wyzwania zrównoważonego rozwoju zdefiniowane na poziomie globalnym.

Czytaj ubiegłoroczny Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2016. Dobre praktyki” >>

***

Targi CSR – przestrzeń do dyskusji i współpracy

Targi CSR to największe wydarzenie CSR-owe w Polsce, organizowane co dwa lata, przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych, a także usług oferowanych w tym zakresie. Podczas 7. edycji wydarzenia w 2018 roku organizatorzy spodziewają się około 70-80 wystawców i 2000 zwiedzających.

Targi kierowane są do szerokiej publiczności. Przedstawiciele biznesu dowiedzą się, jak wdrażać CSR w swojej organizacji, realizować dobre praktyki, prowadzić dialog z otoczeniem czy też komunikować własne zaangażowanie. Spotkają oni praktyków i ekspertów odpowiedzialnego biznesu, dzięki którym pogłębią czy też skonfrontują swoją wiedzę.

Organizatorzy przewidują różnorodne formy prezentacji zagadnień z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu: część konferencyjna, wywiady/rozmowy  transmitowane online i, oczywiście, stoiska targowe.

Tematem części konferencyjnej wydarzenia będzie szeroko pojęta współpraca biznesu i jego otoczenia. Podjęty zostanie temat współdziałania w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. W części konferencyjnej wydarzenia eksperci CSR wywodzący się ze świata biznesu oraz z sektora społecznego zastanowią się, jakie możliwości stwarzają dla obu stron inicjatywy polegające na współpracy oraz jakie wartości niosą ze sobą prowadzone w ten sposób działania.

Więcej informacji o wydarzeniu:

Partnerzy i patroni 7. Targów CSR

Organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Partner Główny: Siemens Polska

Partner: Jeronimo Martins Polska, Polpharma

Patroni Honorowi: CSR Europe, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Partner medialny: Rzeczpospolita

Patroni: Business Centre Club, Federacja Konsumentów, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Program Przedsiębiorstwo Fair Play, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza, UNICEF

Patroni medialni: Polityka, PAP Biznes, Clear Channel Poland, Harvard Business Review Polska, Kompendium CSR, Benefit, Energia i Recykling, My Company Polska, SEMESTR – magazyn studentów, Be.Navigator, Kampaniespoleczne.pl, NGO.pl, PRoto.pl