Liga Odpowiedzialnego Biznesu kończy 20 lat!

30 kwietnia 2024

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to inicjatywa edukacyjna FOB, która jest pierwszym darmowym programem w Polsce, skierowanym do studentów i studentek z całego kraju, poświęconym odpowiedzialnemu biznesowi i zrównoważonemu rozwojowi. Jej celem jest szkolenie nowych liderów biznesu oraz promowanie wiedzy na temat ESG, łącząc biznes z młodymi ludźmi wkraczającymi na rynek pracy. W tym roku program obchodzi swoje dwudzieste urodziny.

W kwietniu 2004 roku LOB powstała jako inicjatywa Forum Odpowiedzialnego Biznesu i trzech kół naukowych: CSR z Uniwersytetu Łódzkiego, Biznesu Odpowiedzialnego Społecznie „BOSS” z Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz „Stratega” przy Uniwersytecie Gdańskim. Przez 20 edycji w programie uczestniczyło łącznie blisko 400 osób.

LOB promuje dobre przykłady i kształtuje przedsiębiorcze postawy wśród młodego pokolenia. Jest przestrzenią poznania, współpracy i dialogu różnych grup interesariuszy z różnych regionów Polski, gdzie wspólnym mianownikiem jest tworzenie dobrego klimatu dla odpowiedzialności biznesu.

20. edycja Ligi składa się z 5 zjazdów tematycznych poświęconym obszarom E, S i G w siedzibach partnerów Ligi. Grupa 36 ambasadorów (studentów i studentek, którzy przeszli proces rekrutacyjny) ma niepowtarzalną okazję wziąć udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez ekspertów z zakresu ESG. W tym roku zjazdy odbyły się w Warszawie, Krakowie i Sopocie w siedzibach firm: BNP Paribas, InPost, ERGO Hestia oraz EY Academy of Business.

Z okazji obchodów 20-lecia Ligi 18 maja 2024 r. (sobota) o godz. 18:30 w siedzibie partnera strategicznego Banku BNP Paribas, ul. Marcina Kasprzaka 2, odbędzie się spotkanie dla alumnów i alumnek programu, wszystkich dotychczasowych partnerów, koordynatorów i koordynatorek oraz osób, które angażowały się w rozwój projektu. Będzie to okazja do rozmów między innymi na temat tego, jak potoczyły się ścieżki zawodowe uczestników i uczestniczek z różnych edycji oraz wspomnień związanych z uczestnictwem w programie.

W programie spotkania m.in.:

  • Podsumowanie 20. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu
  • Debata “Przyszłość rynku pracy dla ekspertów_ek ESG”
  • Wykład inspiracyjny Dobrosławy Gogłozy “O pracy, która ma sens”

REJESTRACJA»