„Dzieciaki Sadzeniaki” w LEROY MERLIN

12 października 2018

Dotyczy firmy: Leroy Merlin,

Dzieciaki Sadzeniaki to ogólnopolska akcja LEROY MERLIN Polska, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, skierowana do przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych. Jej celem jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą. W ramach akcji każdy sklep LEROY MERLIN organizuje bezpłatne warsztaty ogrodnicze dla klas 1-4 oraz grup przedszkolnych.

Pomysł na akcję

Akcja rozpoczęła się od prostego pytania córki jednego z pracowników LEROY MERLIN Polska – „tato, a co można jeszcze robić w sklepie LEROY MERLIN?”. To pytanie było impulsem do rozpoczęcia akcji, w której dzieci poznawałyby świat roślin.

Dzieciaki Sadzeniaki w praktyce

Każde warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Po prezentacji o ekologii i roślinach, dzieciaki sięgają po rękawiczki, łopaty, konewki, doniczki, kolorowe kwiaty i przesadzają małe rośliny ozdobne. Każde dziecko dostaje do przesadzenia swoją roślinkę. Fakt samodzielnego sadzenia roślin to ogromna frajda dla wszystkich dzieci.

Po starannym wykonaniu zadania przesadzania rośliny każdy z uczestników otrzymuje dyplom LEROY MERLIN i zabiera doniczkę z kwiatkiem do domu, gdzie będzie samodzielnie dbał o roślinę.

Od początku akcji udział w warsztatach Dzieciaki Sadzeniak w LEROY MERLIN Polska wzięło udział 25.000 dzieci z całej Polski.

Aby zgłosić szkołę lub przedszkole na warsztaty należy skontaktować się ze sklepem LEROY MERLIN w swoim mieście.

źródło: materiały prasowe firmy