Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

10 listopada 2021

W #OdPOWIEDZialnie CEMEX Polska o roli dialogu z interesariuszami

W ramach 29. odcinka #OdPOWIEDZialnie Dominika Sztuka-Arak, Prezeska Fundacji CEMEX, koordynatorka ds. wpływu społecznego w CEMEX Polska, opowiedziała nam o tym, jak w jej firmie prowadzony jest dialog z interesariuszami

9 listopada 2021

🎧 Jak pracować nad innowacją? [podcast]

Podcast, przygotowany w ramach inkubatora innowacji społecznych – TransferHUB, odpowiada na pytania o znaczenie innowacji, możliwości ich rozwoju oraz wyzwania społeczne, z którymi innowatorzy mogą się zmierzyć. Przybliża także zagadnienia związane z trwającym właśnie naborem nowatorskich pomysłów i rozwiązań w obszarze zatrudnienia.

8 listopada 2021

Kobiety w innowacjach [webinar]

15 listopada odbędzie się spotkanie online #TransferHUB z Martyną Markiewicz, europeistką, trenerką dramy i koordynatorką programu WzmocniONE w Fundacji Ashoka.

5 listopada 2021

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #2]

Stale śledzimy informacje o wolontariacie i wolontariacie pracowniczym w Polsce i na świecie. Dziennie spływa do nas nawet kilkaset linków. Chcemy się dzielić tymi, które naszym zdaniem mogą Was zainteresować, zainspirować, rozwinąć, lub zmienić wasze spojrzenie na wolontariacki świat.

4 listopada 2021

Znamy zwycięzców Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju 2021

4 listopada br. w przestrzeni Kinogram w Fabryce Norblin odbyła się gala 15. edycji Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju. Nagrodzono najlepsze raporty obejmujące dane niefinansowe za rok 2020. Nagrodę główną konkursu otrzymały Żabka Polska i ING Bank Śląski. Wyróżniono również Allegro, CCC, Globe Trade Center, Solaris Bus and Coach. Konkursowi przyświeca idea upowszechniania i wzrostu znaczenia tematyki zrównoważonego rozwoju, jak również promocji raportowania niefinansowego w Polsce i wskazania dobrych praktyk w tym obszarze.

4 listopada 2021

Zmieniają biznes w Polsce i popularyzują zrównoważony rozwój

4 listopada podczas uroczystej gali poznaliśmy laureatów_ki 4. edycji Nagrody “Ludzie, którzy zmieniają biznes”, przyznawanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Gali towarzyszyły wystąpienia dr hab. Bolesława Roka, prof. ALK i Marcina Tischnera, specjalista ds. zrównoważonego rozwoju. Zapis transmisji z wydarzenia dostępny jest na portalu Odpowiedzialnybiznes.pl oraz w mediach społecznościowych FOB.

4 listopada 2021

Rozwój partnerstwa w odpowiedzialnym biznesie

Do grona partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu dołączyły w 2021 roku cztery nowe firmy, wspierając tym samym rozwój współpracy w obszarze odpowiedzialnego biznesu oraz wzmacniając działania edukacyjne służące upowszechnianiu standardów CSR i zrównoważonego rozwoju. Program Partnerstwa FOB powiększył się o: DB Cargo Polska, Grupę Kapitałową PKP Energetyka, KUKE S.A., Pepco Poland.

3 listopada 2021

Konsumenci oczekują, że biznes postawi na zrównoważony rozwój

W „Rzeczpospolitej” ukazał się dziś artykuł Anity Błaszczak na temat oczekiwań społeczeństwa względem biznesu. Na konieczność dostosowania się i wiarygodnej odpowiedzi firm na rosnącą presję konsumencką wskazał na łamach „Rz” Miłosz Marchlewicz, menedżer promocji, komunikacji i projektów FOB. 

3 listopada 2021

COP 26. Agnieszka Kłopotowska gościnią „Programu klimatycznego” TOK FM

Agnieszka Kłopotowska, menedżerka Chapter Zero Poland, międzynarodowej inicjatywy koordynowanej w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, była gościnią audycji „Program klimatyczny”.

3 listopada 2021

Santander Bank Polska partnerem gali Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju

4 listopada br. odbędzie się jubileuszowa, 15. gala Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju. Partnerem wydarzenia jest Santander Bank Polska, w poprzednich dwóch edycjach nagrodzony za najlepiej sporządzony raport społeczny. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc