Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

26 marca 2021

Wspólnotowość i przejrzystość konieczne, by zbudować lepiej. Pobierz dodatek „Biznes odpowiedzialny w Polsce”

26 marca w „Rzeczpospolitej” ukazał się dodatek „Biznes odpowiedzialny w Polsce”. Tradycyjnie wśród autorek i autorów tekstów oraz komentarzy są Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Tadeusz Joniewicz, menedżer projektów FOB.

24 marca 2021

Pandemia wywróciła dotychczasowy porządek

„Pandemia wywróciła dotychczasowy porządek, to jak żyliśmy i pracowaliśmy” – pisze Marzena Strzelczak w komentarzu do opublikowanego właśnie raportu dotyczącego działań społecznych podjętych w czasie koronakryzysu.

22 marca 2021

Marzena Strzelczak w MUZO.FM o aktywizmie korporacyjnym

Aktywizm korporacyjny był tematem rozmowy Marzeny Strzelczak, prezeski, dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu, z red. Pawłem Oksanowiczem, prowadzącym audycję „Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny” na antenie MUZO.FM.

19 marca 2021

Partnerzy FOB laureatami konkursu „Etyczna Firma 2020”

Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów 7. edycji konkursu „Etyczna Firma” są także partnerzy strategiczni Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Gratulujemy!

18 marca 2021

Jak pandemia zmienia pracę i zarządzanie?

Praca zdalna prawie z dnia na dzień stała się codziennością dla wielu organizacji i profesji, inne uczą się przetrwać w warunkach niepewności i wielokrotnego zawieszania i wznawiania działalności. O szansach i zagrożeniach nowego status quo opowie prof. Jerzy Kociatkiewicz podczas inauguracji drugiej części kolejnej edycji TransferHUB – inkubatora innowacji społecznych. Wydarzenie w formule online odbędzie się 24 marca o godzinie 10.

17 marca 2021

Odpowiedzialne firmy szybko odpowiedziały na nowe wyzwania

Jak biznes zdał kolejny egzamin z odpowiedzialności wobec swoich interesariuszy, w tym pracowników? Jak organizacje mogą wspierać społeczności lokalne i służbę zdrowia? Jak wygląda wolontariat w warunkach pandemii? O tych zagadnieniach w rocznicę wystąpienia pandemii w Polsce rozmawiały uczestniczki debaty „Odpowiedzialność w czasach zarazy”, zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” w ramach projektu „Biznes odpowiedzialny w Polsce”.

15 marca 2021

Na zmianę klimatu nie ma szczepionki. Podsumowanie spotkania Programu Partnerstwa FOB

Tematem ostatniego spotkania zorganizowanego w ramach Programu Partnerstwa FOB były ryzyka klimatyczne i wyzwania środowiskowe, z którymi w bliższej i tej trochę dalszej perspektywie czasowej będzie musiał zmierzyć się biznes.

12 marca 2021

Krajowy Plan Odbudowy. Czy pomoże polskiej gospodarce?

O komentarz na temat propozycji Krajowego Planu Odbudowy poprosił Marzenę Strzelczak, prezeskę, dyrektorkę generalną FOB, portal Forbes.pl.

11 marca 2021

Konsumenci a gospodarka obiegu zamkniętego

Z okazji Dnia Konsumenta przypominamy raport z badania „Konsumenci a gospodarka obiegu zamkniętego”, przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

11 marca 2021

W #OdPOWIEDZialnie Rekopol o edukacji i świadomości ekologicznej

Z okazji Dnia Konsumenta poruszony został temat świadomości ekologicznej oraz tego, jak biznes może działać na rzecz szerokiej edukacji w zakresie ochrony bioróżnorodności

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc