SDGs

14.12.2017

„We The People” – kampania na rzecz realizacji SDGs

Pisząc o Celach Zrównoważonego Rozwoju najczęściej publikujemy poważne merytoryczne raporty, jednak czasem warto spojrzeć na materiały lżejsze, skierowane do szerszego grona odbiorców. Często pozwalają one lepiej zrozumieć jaka idea stoi za naszymi działaniami służącymi realizacji Celów.
07.12.2017

FOB wraz z partnerami przystąpił do Partnerstwa na rzecz SDGs

6 grudnia 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju odbyła się konferencja pt. "SDG17: Partnerstwa na rzecz celów zrównoważonego rozwoju". W czasie spotkania 24 podmioty dołączyły do Partnerstwa na rzecz realizacji SDGs, wśród nich znalazło się także Forum Odpowiedzialnego Biznesu i trzech partnerów stowarzyszenia - Carrefour Polska, Stena Recycling i Siemens sp. z o.o.
06.12.2017

Osiągnąć Cele Zrównoważonego Rozwoju – o partnerstwach i podejściu branżowym. Podsumowanie Kampanii 17/17

W poszukiwaniu najlepszych dróg do włączenia polskiego biznesu w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) powstała Kampania 17/17. Zgromadzone w jej ramach materiały, zidentyfikowane szanse biznesowe i wypracowane wnioski znalazły swoje miejsce na łamach dwóch publikacji, których premiera miała miejsce 6 grudnia 2017 r., w Ministerstwie Rozwoju podczas podsumowania Kampanii 17/17. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym kampanii.
06.12.2017

Carrefour przystąpił do partnerstwa na rzecz SDGs

6 grudnia podczas konferencji w Ministerstwie Rozwoju Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, dołączył do Partnerstwa na rzecz celów zrównoważonego rozwoju. Podczas spotkania zaprezentowano również przewodnik dla firm „SDGs w Praktyce”, którego partnerem branżowym jest Carrefour.
27.11.2017

Odpowiedzialny biznes może zgłaszać dobre praktyki

Do 17 stycznia firmy mogą zgłaszać działania z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Praktyki jak co roku staną się główną częścią największego przeglądu CSR w Polsce - Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Ich rejestracja jest bezpłatna i odbywa się przez formularz dostępny na stronie raport2017.odpowiedzialnybiznes.pl.
24.11.2017

12. Cel Zrównoważonego Rozwoju na Black Friday

Od paru lat w Polsce istnieje nowa tradycja listopadowych wyprzedaży, tak zwany „Black Friday”.  Moda ta pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie dzień po Święcie Dziękczynienia sklepy ogłaszają przeceny. Taki dzień to dobra okazja na przypomnienie dwunastego Celu Zrównoważonego Rozwoju Organizacji...
24.11.2017

Narzędzie dla organizacji, które chcą stać się liderem w realizacji SDGs

United Nations Global Compact wydał „The Blueprint for Business Leadership on the SDGs”, zestaw zasad i podpowiedzi dla biznesu, dzięki którym można stać się liderem w osiągnięciu Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Publikacja ma na celu zainspirowanie wszystkich przedsiębiorstw - niezależnie od wielkości, sektora czy obszaru geograficznego - do podjęcia działań wspierających osiągnięcie SDGs.
20.11.2017

Tydzień Edukacji Globalnej 2017 #CeleZrownowazonegoRozwoju

W 2017 roku odbędzie się 19. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Wydarzenie obchodzone będzie w tym roku w dniach 18 – 26 listopada. Wszystkie organizacje, instytucje prywatne i publiczne w Polsce, którym bliska jest idea edukacji globalnej, mogą włączyć się w Tydzień Edukacji Globalnej, poprzez organizację różnego typu wydarzeń: spotkań dyskusyjnych, akcji społecznych, gier terenowych, warsztatów, wykładów, wystaw, happeningów, pokazów filmów i koncertów.
15.11.2017

KPMG opublikowało wyniki badania nad raportowaniem CSR

KPMG, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opublikował wyniki badania poświęconego raportowaniu (corporate responsibility reporting). W tym roku specjaliści z KPMG zbadali działania z zakresu raportowania CSR i równoważonego rozwoju, wśród 4 900 firm z 49 krajów i regionów.
02.11.2017

Rola łańcucha dostaw dla zrównoważonego rozwoju – [VIDEO]

Zachęcamy do obejrzenia filmu informującego o projekcie SMART, którego elementem była zorganizowana 27 października konferencja „Sustainability in Supply Chains”. W prezentacji prof. Beate Sjafjell z Uniwersytetu w Oslo opowiada o roli łańcucha dostaw dla zrównoważonego rozwoju. Na przykładzie celów zrównoważonego rozwoju pokazuje też, że ekonomia powinna zapewniać dobre warunki życia, które z kolei nie mogą zagrażać środowisku naturalnemu. 
25.10.2017

Odpowiedzialnybiznes.pl z nową platformą wiedzy o Celach Zrównoważonego Rozwoju

Forum Odpowiedzialnego Biznesu uruchomiło stronę poświęconą wiedzy i bieżącym informacjom na temat Agendy 2030 i zawartym w niej Celom Zrównoważonego Rozwoju. Inauguracja platformy miała miejsce 24 października, w Międzynarodowy Dzień ONZ.
25.10.2017

Obejrzyj relację z Dnia ONZ

W dniu 24 października obchodzony jest na świecie Dzień Organizacji Narodów Zjednoczonych. Tym razem Rodzina ONZ w Polsce zaprosiła do współpracy przy organizacji konferencji z okazji rocznicy powołania ONZ Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Spotkanie było transmitowane na żywo poprzez stronę Forum Odpowiedzialnego na Facebooku. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia, podczas którego nastąpiła premiera E-booka poświęconego hackatonom CSR,  Forum Odpowiedzialnego Biznesu otrzymało statuetkę programu UNEP/GRID Partnerstwo "Razem dla środowiska".
24.10.2017

Premiera e-booka „Hackathony CSR” podczas UN Day 2017

Pierwszy w Polsce e-book poświęcony hackathonom w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju został oficjalnie zaprezentowany 24 października 2017 roku podczas UN Day 2017 pt. Healthy planet, healthy people."Hackathony CSR" to publikacja autorstwa ChallengeRocket.com, której partnerem merytorycznym jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
23.10.2017

Healthy planet, healthy people – Dzień ONZ w Polsce po raz pierwszy z FOB

24 października przypada Dzień ONZ. Tego dnia w 1945 roku weszła w życie Karta Narodów Zjednoczonych i począwszy od 1948 roku na całym świecie, a w tym roku także w Polsce, obchodzone jest święto Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji przedstawiciele Rodziny ONZ w Polsce, administracji i biznesu spotkają się w Warsaw Trade Tower w Warszawie na konferencji pod hasłem „Healthy planet, healthy people”. Organizatorami wydarzenia są Rodzina ONZ w Polsce i Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
12.10.2017

Grupa Polpharma promuje CSR wśród swoich Dostawców

Okolo 120 Dostawców Grupy Polpharma wzięło udział w Konferencji zorganizowanej w ramach wdrażania strategii zrównoważonego łańcucha dostaw. Od 2015 roku Polpharma, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wdraża Kodeks Postępowania Dostawców Grupy Polpharma i oczekuje od swoich Partnerów biznesowych spełniania dodatkowych wymogów dotyczących przestrzegania praw człowieka, praktyk pracowniczych czy ochrony środowiska.