Rekomendacje ekologiczne i dobre praktyki – Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju

Rekomendacje ekologiczne i dobre praktyki – Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju

Autorzy: Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL

Data i miejsce wydania: Warszawa 2023

Ideą przyświecającą Projektowi „Sport for All and the Environment” („Sport dla wszystkich i środowiska”) było zwiększanie świadomości na temat korzyści płynących z proekologicznych zachowań. Celem projektu jest edukacja ekologiczna za pośrednictwem sportu oraz promowanie sportu w bezpiecznym i czystym środowisku.

Podstawową misją projektu było przekazanie przesłania, że aktywność fizyczna utrzymuje ludzkość w zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej oraz wydłuża życie jednostek. Natomiast oszczędność w gospodarowaniu zasobami naturalnymi ma kluczowe znaczenie dla zachowania piękna i dobrego stanu środowiska naturalnego dla przyszłych pokoleń. Założenia te stanowią podstawę Projektu SforAE. W projekcie uczestniczyło 4 partnerów z czterech państw:

  • Asociácia športu pre všetkých Slovenskej republiky (Stowarzyszenie Sportu Dla Wszystkich
    Słowackiej Republiki)
  • Česká asociace Sport pro všechny, z. s. (Czeskie Stowarzyszenie Sportu Dla Wszystkich)
  • Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL (Polska)
  • Latvijas Sporta federāciju padome (Rada Łotewskich Federacji Sportowych)

Rekomendacje zostały opracowane przez Partnerów Projektu, współfinansowanego ze środków „Erasmus+ Sport” Small Collaborative Partnerships (numer referencyjny: 622949-EPP-1-2020-1-PL-SPO-SSCP). Strona internetowa projektu: www.sforae.eu.

Pobierz publikację »

Pobierz dobre praktyki z roku 2023 »

Pobierz dobre praktyki z roku 2019 »