Dotyczy firmy: Orange Polska

Znalezione aktualności: 275

20 grudnia 2021

Orange Polska na półmetku realizacji celów klimatycznych na 2025 r.

Postęp technologiczny nie może odbywać się kosztem środowiska. Dlatego też Orange Polska podpisał nową długoterminową umowę PPA dotyczącą zakupu energii odnawialnej w Polsce. ENERTRAG zbuduje na potrzeby operatora kolejną lądową farmę wiatrową. Łącznie z już zabezpieczonymi dostawami czystej energii, nowa instalacja pozwoli na zaspokojenie 30% zapotrzebowania energetycznego Orange Polska.

17 grudnia 2021

Wyniki VI edycji badania „CSR w praktyce – Barometr CCIFP”

Jak wynika z najnowszej edycji badania CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, 2/3 firm dostrzega wpływ zjawisk wynikających ze zmian klimatu na bieżącą działalność, a 77% przedsiębiorstw już teraz stara się im zapobiegać. Zaangażowanie w ochronę środowiska od kilku lat rośnie wśród przedsiębiorców, choć nadal najczęściej firmy podejmują działania skierowane wobec swoich pracowników. Projekt został objęty patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl. 

9 grudnia 2021

Na czym polega skuteczny program społeczny fundacji korporacyjnej?

W ramach ostatniego już w tym roku webinarium Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu z cyklu „Eksperckim okiem” Antonina Bojanowska z Fundacji Orange i Monika Kulik z firmy Orange Polska opowiedziały o sposobie na efektywny program społeczny fundacji korporacyjnej.

8 grudnia 2021

Program edukacyjny „Lekcja:Enter”

Projekt „Lekcja:Enter” jest jednym z największych programów edukacji cyfrowej w Polsce. Jest on kierowany do nauczycielek i nauczycieli oraz kadry kierowniczej szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dotychczas w jego ramach, szkolenia rozpoczęło już ponad 35 tys. nauczycieli, a docelowo skorzysta z nich ponad 75 tys.

23 listopada 2021

Pracowniczy Program Emerytalny Orange Polska ma 20 lat

Pracowniczy Program Emerytalny Orange Polska – jeden z największych i najdłużej działających w Polsce – zarządza dziś kwotą ponad 1,7 mld zł. Wypracowana przez 20 lat stopa zwrotu sięga ponad 238%. Do tej pory z Pracowniczego Funduszu Emerytalnego Orange, gromadzącego i inwestującego środki uczestników Programu, wypłacono ponad 860 mln złotych. To dodatkowe zabezpieczenie finansowe dla pracowników na czas emerytury.

18 listopada 2021

Na czym polega wykluczenie społeczno-cyfrowe?

Orange Polska przedstawił raport na temat wykluczenia cyfrowego w Polsce oraz jego wpływu na sytuację społeczną. Raport opisuje  m.in nierówności w dostępie do internetu, oraz to, że różne  umiejętności cyfrowe czy różnice w poziomie motywacji do korzystania z usług cyfrowych prowadzą do różnicowania się szans życiowych i poziomu życia. Raport pokazał, że obecnie wykluczenie bardziej wiąże się z naszymi postawami wobec nowych technologii, umiejętnościami i wiedzą  niż z fizycznym dostępem do sieci.

16 listopada 2021

Miasteczko Myśli „Włączaj. Nie wykluczaj” – premiera raportu o wykluczeniu społeczno-cyfrowym

Co powoduje, że część społeczeństwa nie korzysta z nowych technologii? Czym jest wykluczenie społeczno-cyfrowe? Jakie grupy społeczne są na nie najbardziej narażone? Odpowiedzi na te pytania spróbują znaleźć  goście najbliższej edycji Miasteczka Myśli „Włączaj. Nie wykluczaj.” Transmisja 17 listopada o godz. 10.00 na profilu Facebook Fundacji Orange.

16 listopada 2021

Weź udział w badaniu o CSR w Polsce

Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) już po raz szósty zaprasza firmy i organizacje do udziału w cyklicznym badaniu CSR w praktyce – barometr CCIFP. Jego celem jest poznanie skali zaangażowania firm w działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, ich motywów, a także tego kto i w jaki sposób zarządza polityką CSR w organizacji. Tegoroczna ankieta została poszerzona o pytania dotyczące działań firm w obliczu zmian klimatycznych. Partnerem merytorycznym i patronem badania jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

12 października 2021

Nauczycielka etyki zwyciężczynią konkursu Nauczyciel Jutr@

Fundacja Orange i Głos Nauczycielski wyłonili laureatkę konkursu Nauczyciel Jutr@. To nowa inicjatywa wyróżniająca pedagoga, który rozwija swoje kompetencje, aby lepiej rozumieć potrzeby uczniów wychowywanych w cyfrowym świecie. Podąża za nimi, a zajęcia opiera na dobrej relacji. Wyróżnienie w konkursie Nauczyciel Jutr@ otrzymała Joanna Mikusek – Przystajko nauczycielka etyki w Społecznym Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kudowie Zdroju.

24 września 2021

Czy polski konsument myśli o jutrze?

Startuje ogólnopolska kampania edukacyjna na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju – Dobre Cele. Ma pokazać konsumentom jak codziennymi wyborami i działaniami przyczynić się do lepszej przyszłości planety i poprawy jakości życia. Jej organizatorem jest Kampania 17 Celów. Zapraszamy na wydarzenie online inaugurujące inicjatywę „Celuj w jutro. Już dziś! #dobrecele”, które odbędzie się w piątek 24 września w godz. 10:00 – 13:00.