Dotyczy firmy: Lubelski Węgiel Bogdanka

Znalezione aktualności: 8

22 czerwca 2023

Wyniki XVII Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Siedemnasta edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm zakończyła się wręczeniem nagród w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego. W tym roku w ROF wzięło udział ponad 70 firm, a zainteresowanie nim wyraziło przeszło 100 przedsiębiorstw. Ostatecznie do głównego zestawienia zakwalifikowało się więcej niż 60 firm, a pierwszą pozycję w tym gronie zajął BNP Paribas Bank Polska, który jako jedyna firma uzyskał komplet możliwych do zdobycia punktów.

3 lutego 2022

Pojezierze Łęczyńsko – Włodawskie bezpieczniejsze dla wodniczki

Na początku bieżącego roku LW Bogdanka zakończyła 4-letni projekt współpracy z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Patków pn. „Ochrona ekosystemów torfowiskowych Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego”. 

9 sierpnia 2021

Wyzwania w dobie pandemii. Bogdanka opublikowała raport zintegrowany

Tegoroczny raport pokazuje działalność Grupy Bogdanka w szerszym kontekście, podkreślając jej zaangażowanie w przeciwdziałanie pandemii Covid-19.

15 kwietnia 2021

Partnerstwo odpowiedzialnego biznesu

Podczas premiery największego w Polsce przeglądu CSR, Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” oficjalnie do grona partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu dołączyły firmy: Allegro.pl, Auchan Retail Polska, LW Bogdanka SA, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Walstead Central Europe.

26 lutego 2021

Bogdanka Społecznie Zaangażowana – Podsumowanie 2020 roku

Rok 2020, mimo swoich ograniczeń, w obszarze działań społecznych był znacznie intensywniejszy. Obok inicjatyw związanych z przeciwdziałaniem pandemii Covid-19 i wsparciem partnerów społecznych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z uwagi na nią, z dużym sukcesem firma kontynuowała program Bogdanka Społecznie Zaangażowana.

26 lutego 2021

Z Bogdanką po maskotkę marzeń

Lubelski Węgiel Bogdanka zaprasza dzieci z woj. lubelskiego do konkursu, organizowanego w partnerstwie z Fundacją Inside Out z Lublina. Konkurs „Z Bogdanką po maskotkę marzeń” polega na przedstawieniu w formie rysunkowej wymarzonej maskotki dziecka, która zostanie uszyta dla zwycięzcy, zgodnie z jego projektem.

11 stycznia 2021

Jeszcze do 13 stycznia odpowiedzialny biznes może zgłaszać dobre praktyki

Nabór działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju został przedłużony do 13 stycznia. Firmy zyskują dwa dodatkowe dni na rejestrację praktyk realizowanych w 2020 roku. Forum Odpowiedzialnego Biznesu udostępniło także “Mapę dobrych praktyk wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju”, która ma służyć jako inspiracja dla zgłaszających inicjatywy CSR. Formularz rejestracji dostępny jest na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2020/. 

30 listopada 2020

Górnicy-ozdrowieńcy oddają osocze a inicjatywa Bogdanki sięga coraz dalej

Już ponad 60 osób zadeklarowało chęć oddania osocza. Są to pracownicy i związani z naszą kopalnią ozdrowieńcy. Pierwsze litry tego bezcennego leku trafiają do chorych na COVID-19. Podczas konferencji prasowej w dniu 5/11/2020 r. wojewoda lubelski Lech Sprawka podkreślał, że wspólna akcja i dar górników to w przyszłości wdzięczność, tych którzy będą zdrowi.