Dotyczy firmy: Allegro

Znalezione aktualności: 13

15 października 2021

Jak biznes przeciwdziała problemowi marnowania żywności?

Statystyki dotyczące marnowania żywności w Polsce są alarmujące. Rocznie wyrzucamy 4,8 mln ton żywności. Kluczem do przezwyciężenia tego problemu jest edukacja konsumentów oraz rozwiązania wspierające ich w bardziej zrównoważonych decyzjach zakupowych.

12 sierpnia 2021

Allegro publikuje Raport ESG za 2020 rok

Allegro.eu prezentuje obszerny Raport ESG za 2020 rok – rok tak mocno naznaczony pandemią COVID-19, która na nowo zdefiniowała wiele wyzwań środowiskowych, społecznych jak i tych dotyczących ładu korporacyjnego (Environmental, Social and Corporate Governance).

28 czerwca 2021

Czy żyjemy w erze konsumenckiego cynizmu?

Najnowsza fala badania Meaningful Brands, które Havas prowadzi od 2009 roku, pokazuje, że konsumenci nieustannie poszukują uczciwości i autentyczności – ale marki mają trudności ze spełnieniem tych oczekiwań. To powoduje, że wkraczamy w „erę konsumenckiego cynizmu”.

17 czerwca 2021

Automaty paczkowe Allegro – zielone dzięki dialogowi z aktywistami miejskimi i ekspertami

Pierwsze zielone automaty paczkowe Allegro stanęły właśnie w Poznaniu i Warszawie. Ambicją firmy jest stworzenie sieci, która w sposób zrównoważony wpisze się w otoczenie. Aby się tak stało, Allegro wraz z Fundacją Stocznia zorganizowało warsztaty dla osób z ruchów miejskich i ekspertów, by podzielili się swoimi pomysłami na ekologiczne dostawy przesyłek.

31 maja 2021

Laureaci Konkursu „Dobroczyńca Roku” 2021 nagrodzeni

Aż 10 firm i fundacji korporacyjnych otrzymało w tym roku tytuł „Dobroczyńca Roku” m.in. za działania na rzecz zdrowia, ekologii, edukacji i pomoc społeczną we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

27 kwietnia 2021

„Zrównoważony e-commerce”. Premiera poradnika Izby Gospodarki Elektronicznej

Firmy prowadzące działalność w Sieci kierują się odpowiedzialnością za niekorzystne zmiany klimatu, oszczędzanie zasobów planety, tworzenie gospodarki obiegu zamkniętego. W wydawnictwie Izby Gospodarki Elektronicznej zaprezentowano odpowiedzialność tych podmiotów. Forum Odpowiedzialnego Biznesu patronuje publikacji. Allegro, partner strategiczny FOB, jest partnerem poradnika. 

26 kwietnia 2021

Allegro dołącza do UN Global Compact

Allegro łącząc siły z innymi przedstawicielami świata biznesu, którzy angażują się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju, będzie mogło jeszcze lepiej stawiać czoła globalnym wyzwaniom klimatycznym, gospodarczym i społecznym.

26 kwietnia 2021

Allegro wprowadza ekologiczne opakowania

Allegro robi kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i wprowadza ekologiczne opakowania do swojej oferty. Aby zapewnić sprzedawcom dostęp do certyfikowanych produktów platforma nie będzie czerpała zysku z ich sprzedaży.

15 kwietnia 2021

Partnerstwo odpowiedzialnego biznesu

Podczas premiery największego w Polsce przeglądu CSR, Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” oficjalnie do grona partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu dołączyły firmy: Allegro.pl, Auchan Retail Polska, LW Bogdanka SA, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Walstead Central Europe.

7 kwietnia 2021

Tegoroczne aukcje Allegro dla WOŚP zakończyły się kwotą 30 135 000 złotych

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyniósł kolejny rekord. Dzięki aukcjom internetowym na Allegro udało się zebrać ponad 30 mln złotych. To kwota ponad dwukrotnie większa niż rok temu. Złożyły się na nią licytacje ponad 205 tys. przedmiotów oraz wpłaty do Wirtualnej Puszki.