Dotyczy firmy: Allegro

Znalezione aktualności: 21

4 maja 2022

„Odpowiedzialny e-Commerce” 2022 Izby Gospodarki Elektronicznej już dostępny

„Odpowiedzialny e-Commerce” to poradnik, w którym e-Izba prezentuje dobre praktyki liderów polskiego e-commerce z zakresu ESG, (ang. environmental, social, governance). Na łamach poradnika wypowiedziała się Marzena Strzelczak, prezeska zarządu i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który patronuje publikacji. Allegro, partner strategiczny FOB, jest partnerem poradnika. 

13 kwietnia 2022

Znamy zwycięzców V edycji konkursu „Stena Circular Economy Award”

Ogłoszono wyniki piątej edycji konkursu „Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego”. Nagrodzone oraz wyróżnione firmy, m.in. IKEA, Kaufland, Allegro pokazują, że w zgodzie z ideą GOZ można i trzeba działać już dzisiaj. Podczas finału, zorganizowanego w centrum Warszawy i transmitowanego online, nagrodzono także studentkę Uniwersytetu Warszawskiego.

5 kwietnia 2022

Allegro nagrodzone tytułem Etyczna Firma 2021

Allegro zostało po raz kolejny nagrodzone tytułem „Etyczna Firma” przez Puls Biznesu oraz PwC Legal. Firma została wyróżniona za szczególne podejście do transparentności.

5 kwietnia 2022

Allegro nowym partnerem Zielonego Funduszu dla Warszawy

Allegro zostało partnerem uruchomionego przez stolicę Zielonego Funduszu dla Warszawy. Przy ul. Stryjeńskich na Ursynowie posadzonych zostało właśnie 30 drzew zakupionych ze środków przekazanych miastu przez nowego sygnatariusza.

10 marca 2022

Allegro wspólnie ze swoimi klientami pomaga ofiarom wojny w Ukrainie

Allegro uruchomiło charytatywne cegiełki o wartości 10, 20, 50 i 100 złotych by wesprzeć działania Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną, ewakuację ludności Ukrainy oraz wsparcie psychologiczne dzieci. Odzew klientów był bardzo duży: w niecałe 48h przekazano ponad 1 mln złotych, a licznik cały czas bije.

2 marca 2022

Allegro przekazało już ponad 2 mln zł na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie

Firma poinformowała, że dzięki charytatywnym cegiełkom dostępnym na Allegro, w niecałe 48h klienci platformy przekazali już ponad ponad 1 mln zł.

19 listopada 2021

Allegro uruchamia nowy kanał kontaktu dla Głuchych

Wprowadzony przez Allegro nowy kanał kontaktu dla osób Głuchych pozwoli na konsultacje online przy udziale tłumacza polskiego języka migowego.

4 listopada 2021

Znamy zwycięzców Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju 2021

4 listopada br. w przestrzeni Kinogram w Fabryce Norblin odbyła się gala 15. edycji Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju. Nagrodzono najlepsze raporty obejmujące dane niefinansowe za rok 2020. Nagrodę główną konkursu otrzymały Żabka Polska i ING Bank Śląski. Wyróżniono również Allegro, CCC, Globe Trade Center, Solaris Bus and Coach. Konkursowi przyświeca idea upowszechniania i wzrostu znaczenia tematyki zrównoważonego rozwoju, jak również promocji raportowania niefinansowego w Polsce i wskazania dobrych praktyk w tym obszarze.

15 października 2021

Jak biznes przeciwdziała problemowi marnowania żywności?

Statystyki dotyczące marnowania żywności w Polsce są alarmujące. Rocznie wyrzucamy 4,8 mln ton żywności. Kluczem do przezwyciężenia tego problemu jest edukacja konsumentów oraz rozwiązania wspierające ich w bardziej zrównoważonych decyzjach zakupowych.

12 sierpnia 2021

Allegro publikuje Raport ESG za 2020 rok

Allegro.eu prezentuje obszerny Raport ESG za 2020 rok – rok tak mocno naznaczony pandemią COVID-19, która na nowo zdefiniowała wiele wyzwań środowiskowych, społecznych jak i tych dotyczących ładu korporacyjnego (Environmental, Social and Corporate Governance).