Dotyczy firmy: Allegro

Znalezione aktualności: 29

16 września 2022

Konferencja „Czas na ESG!”

28-29 września br. w Centrum Konferencyjnym ADN w Warszawie odbędzie się konferencja „Czas na ESG!”, w ramach której  Daniel Kiewra, menedżer projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opowie o ryzyku utraty konkurencyjności biznesu w obliczu kryzysu klimatycznego. Wydarzenie zostało objęte patronatem FOB. 

12 września 2022

Zrównoważony e-commerce – trendy i nowości w pakowaniu

Allegro zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu, podczas którego zostaną omówione najważniejsze trendy i wyzwania dotyczące tematu opakowań oraz ich wpływ na sektor e-commerce. Podczas spotkania odbędzie się premiera publikacji „Opakowania w e-commerce” oraz debata ekspercka z udziałem zaproszonych gości.

28 lipca 2022

Ekspercka wiedza, networking i cenne doświadczenie w jednym – za nami finał 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

W weekend 16-17 lipca w ramach ścieżki edukacyjnej „Raportowanie i zarządzanie różnorodnością” odbył się ostatni zjazd Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. O wpływie na polski e-commerce, śladzie węglowym oraz oddziaływaniu społecznym opowiadali eksperci oraz ekspertki Allegro, opiekuna zjazdu.

6 lipca 2022

Allegro zdobywcą trzeciego miejsca w generalnej klasyfikacji Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Już po raz 16. zostały wręczone nagrody w ramach Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Ceremonia odbyła się w Warszawie w Akademii Leona Koźmińskiego. Allegro z sukcesem debiutowało w tym uznanym zestawieniu, zostając liderem w kategorii branżowej handel. W ogólnej klasyfikacji firma znalazła się na trzecim miejscu, zdobywając 94 punkty na 100 możliwych.

30 czerwca 2022

Partnerzy strategiczni FOB wśród liderów XVI Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Szesnasta edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm tym razem zakończyła się wręczeniem nagród przeprowadzonym w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego. W tym roku w ROF wzięło udział ponad 70 firm, a zainteresowanie nim wyraziło przeszło 100 przedsiębiorstw. Ostatecznie do głównego zestawienia zakwalifikowało się ponad 60 firm, a pierwszą pozycję w tym gronie zajął ING Bank Śląski.

13 czerwca 2022

Edukacja, środowisko, różnorodność – Allegro podsumowuje 2021 rok w nowym Raporcie ESG

W 2021 roku Allegro realizowało działania środowiskowe w ramach całego łańcucha wartości, rozwijając przy tym zrównoważone metody dostawy Allegro One, centra logistyczne dla sprzedających czy promując certyfikowane opakowania z recyklingu. Firma prowadziła również działania edukacyjne i charytatywne, jednocześnie angażując się na rzecz m.in. tworzenia różnorodnego miejsca pracy.

10 czerwca 2022

Raportowanie ESG w praktyce – PFR uruchamia nowy kurs online

Nowy kurs online „Raportowanie ESG w praktyce” jest już dostępny na platformie www.kursy.pfr.pl. Przybliża on obecne standardy raportowania ESG oraz wskazuje dobre praktyki firm, które już wdrożyły raportowanie niefinansowe. Program powstał na bazie doświadczeń oraz wiedzy merytorycznej ekspertów, zajmujących się tematyką ESG.

4 maja 2022

„Odpowiedzialny e-Commerce” 2022 Izby Gospodarki Elektronicznej już dostępny

„Odpowiedzialny e-Commerce” to poradnik, w którym e-Izba prezentuje dobre praktyki liderów polskiego e-commerce z zakresu ESG, (ang. environmental, social, governance). Na łamach poradnika wypowiedziała się Marzena Strzelczak, prezeska zarządu i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który patronuje publikacji. Allegro, partner strategiczny FOB, jest partnerem poradnika. 

13 kwietnia 2022

Znamy zwycięzców V edycji konkursu „Stena Circular Economy Award”

Ogłoszono wyniki piątej edycji konkursu „Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego”. Nagrodzone oraz wyróżnione firmy, m.in. IKEA, Kaufland, Allegro pokazują, że w zgodzie z ideą GOZ można i trzeba działać już dzisiaj. Podczas finału, zorganizowanego w centrum Warszawy i transmitowanego online, nagrodzono także studentkę Uniwersytetu Warszawskiego.

5 kwietnia 2022

Allegro nagrodzone tytułem Etyczna Firma 2021

Allegro zostało po raz kolejny nagrodzone tytułem „Etyczna Firma” przez Puls Biznesu oraz PwC Legal. Firma została wyróżniona za szczególne podejście do transparentności.