Dotyczy firmy: Allegro

Znalezione aktualności: 36

19 lutego 2024

47 milionów złotych na cele charytatywne z Allegro

Niemal milion ofert charytatywnych, ponad 760 celów dobroczynnych i wsparcie dla 351 organizacji pozarządowych o łącznej kwocie 47 mln zł. To bilans Allegro Charytatywni w 2023 roku i dowód na to, że klienci platformy nie tylko chętnie robią zakupy online, ale również pomagają. 

19 kwietnia 2023

Allegro zaprosiło Ambasadorki i Ambasadorów LOB do Poznania, aby mówić o ładzie korporacyjnym

Kolejne spotkanie Ligi Odpowiedzialnego Biznesu odbyło się w weekend 25-26.03 w siedzibie Allegro w Poznaniu. Podczas zjazdu członkowie mieli okazję poznać odpowiedzialne praktyki biznesowe firmy oraz wdrożone przez nią rozwiązania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR) w zakresie Ładu korporacyjnego (Governance).

3 kwietnia 2023

Partnerzy FOB wśród laureatów 9. edycji konkursu najbardziej etycznych firm w Polsce

Wśród laureatów konkursu „Etyczna Firma”, organizowanego przez Puls Biznesu, znalazło się aż dziewięć firm należących do grona Partnerów Strategicznych FOB. Konkurs wyróżnia organizacje, które kierują się normami etycznymi, podejmują działania na rzecz społeczeństwa oraz dbają o dobre relacje wewnątrz firmy.

23 marca 2023

Znamy laureatów i laureatki Konkursu wiedzy o CSR i ESG 2022/2023

17 marca 2023 r. w formie spotkania online odbył się finał 10. edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR i ESG. Dwie finalistki i dwóch finalistów przedstawiło prezentację na jeden z zaproponowanych wcześniej tematów. W składzie jury konkursu znalazły się przedstawicielki: biznesu, środowiska akademickiego oraz trzeciego sektora.

28 listopada 2022

Znamy najlepsze raporty ESG w Polsce. Konkurs Raporty Zrównoważonego Rozwoju 2022 rozstrzygnięty

28 listopada podczas gali w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie poznaliśmy laureatów 16. edycji konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte. W kategorii „Raporty zrównoważonego rozwoju” nagrodę główną otrzymały CCC S.A. i Santander Bank Polska (ex aequo). Z kolei w kategorii „Raport zintegrowany” nagrody główne powędrowały do ING Banku Śląskiego S.A. i Orange Polska. 

24 listopada 2022

Ogólnopolski konkurs wiedzy o CSR i ESG 2022/2023

Od 24 listopada do 23 grudnia br. uczniowie i uczennice szkół średnich oraz studenci i studentki z całej Polski  mogą wziąć udział w I etapie Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o CSR i ESG, organizowanym w ramach 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

2 listopada 2022

Allegro opiekunem ścieżki „G” 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Allegro dołącza do grona partnerów 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Zaopiekuje się ścieżką edukacyjną „G” (ang. governance – ład korporacyjny). Organizatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Udział w programie jest bezpłatny.

16 września 2022

Konferencja „Czas na ESG!”

28-29 września br. w Centrum Konferencyjnym ADN w Warszawie odbędzie się konferencja „Czas na ESG!”, w ramach której  Daniel Kiewra, menedżer projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opowie o ryzyku utraty konkurencyjności biznesu w obliczu kryzysu klimatycznego. Wydarzenie zostało objęte patronatem FOB. 

12 września 2022

Zrównoważony e-commerce – trendy i nowości w pakowaniu

Allegro zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu, podczas którego zostaną omówione najważniejsze trendy i wyzwania dotyczące tematu opakowań oraz ich wpływ na sektor e-commerce. Podczas spotkania odbędzie się premiera publikacji „Opakowania w e-commerce” oraz debata ekspercka z udziałem zaproszonych gości.

28 lipca 2022

Ekspercka wiedza, networking i cenne doświadczenie w jednym – za nami finał 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

W weekend 16-17 lipca w ramach ścieżki edukacyjnej „Raportowanie i zarządzanie różnorodnością” odbył się ostatni zjazd Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. O wpływie na polski e-commerce, śladzie węglowym oraz oddziaływaniu społecznym opowiadali eksperci oraz ekspertki Allegro, opiekuna zjazdu.