Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

17 stycznia 2019

Krakowska huta ArcelorMittal Poland nagrodziła studentów AGH, którzy pokonują bariery

Piątka studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie została nagrodzona za działalność na rzecz uczelni, ale także poza nią: za zaangażowanie w wolontariat, działania stowarzyszeń i organizacji studenckich oraz pomoc osobom niepełnosprawnym. Od siedmiu lat krakowska huta ArcelorMittal Poland, w ramach konkursu „STALe przełamując bariery”, funduje stypendia dla aktywnych studentów AGH z niepełnosprawnościami. W tej edycji po raz pierwszy nagrodzeni zostali także studenci, którzy działają na rzecz swoich niepełnosprawnych kolegów. Łącznie, od początku konkursu na stypendia dla zdolnych i zaangażowanych studentów huta ArcelorMittal Poland przeznaczyła 150 tys. zł.

17 stycznia 2019

Aflofarm kończy 30 lat

W piątek 18 stycznia mija 30 lat od założenia Aflofarmu, rodzinnej firmy farmaceutycznej z Pabianic, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu i jednego z największych pracodawców w regionie. 

17 stycznia 2019

Szansa na 100 tys. zł i pisarski debiut dzięki konkursowi Biedronki

Konkurs Biedronki na książkę dla dzieci „Piórko” organizowany jest już od pięciu lat. Debiutanci, zarówno od słów, jak i od ilustracji, po raz kolejny mają szansę zdobyć po 100 tys. zł. Jak pokazuje historia konkursu, udział w nim może też być dla autorów wstępem do imponującej kariery. Prace literackie w jubileuszowej V edycji można nadsyłać od 17 stycznia do 26 lutego br.

17 stycznia 2019

Młodzi naukowcy promowali nauki ścisłe i przyrodnicze w ramach ADAMED SmartU

Od września do grudnia 2018 r. ambasadorzy nauki, będący jednocześnie absolwentami programu ADAMED SmartUP, przeprowadzili lekcje pokazowe dla blisko 2750 uczniów. Spotkania w 8 województwach odbyły się w ramach Roadshow 5. edycji programu i miały na celu promocję nauk ścisłych oraz przyrodniczych wśród młodych.

16 stycznia 2019

Nestlé przyspiesza działania na rzecz zmniejszenia odpadów z tworzyw sztucznych

15 stycznia Nestlé ogłosiło serię działań zmierzających do spełnienia zobowiązań firmy z kwietnia 2018 r. Firma dąży do tego, aby 100% wykorzystywanych przez nią opakowań nadawało się do recyklingu lub ponownego użytku. Szczególny nacisk kładzie także na unikanie wytwarzania odpadów z tworzyw sztucznych. Nestlé Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

16 stycznia 2019

Prawie 60 proc. domów jednorodzinnych w Polsce jest w złym stanie technicznym. To wpływa na zdrowie mieszkańców

58 proc. budynków w Polsce ma powyżej 40 lat, jest w złym stanie technicznym i negatywnie wpływa zarówno na zdrowie mieszkańców, jak i jakość powietrza – wynika z ostatniego „Barometru zdrowych domów”- raportu VELUX, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Eksperci podkreślają, że niezbędne są preferencyjne narzędzia finansowe i programy wsparcia, bo Polacy najczęściej nie dysponują odpowiednim kapitałem, który mogliby przeznaczyć na termomodernizację. Jednym z takich narzędzi, które ma przyczynić się do ograniczenia niskiej emisji i smogu w Polsce, ma być wprowadzona w tym roku ulga termomodernizacyjna, dzięki której będzie można odliczyć od podatku wydatki poniesione na docieplenie domu jednorodzinnego do 53 tys. zł. 

16 stycznia 2019

Poznańskie wyróżnienie dla Prezesa Amica

Prezes firmy Amica, Jacek Rutkowski otrzymał z rąk Jacka Jaśkowiaka Złotą Pieczęć Miasta Poznania. Było to jedyne wyróżnienie wręczone podczas oficjalnej uroczystości w ramach prezydenckiego Spotkania Noworocznego w Centrum Kultury Zamek. Amica jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

16 stycznia 2019

Najważniejsze trendy z zakresu gospodarki cyrkularnej na 2019 rok wg Stena Recycling

Szczyt klimatyczny COP24 sprawił, że oczy całego świata zwróciły się w stronę problemów związanych z ociepleniem klimatu i zanieczyszczeniem środowiska. Deklaracje przedstawicieli państw, a także regulacje unijne z 2018 roku pozwalają sądzić, że działania zmierzające do minimalizowania negatywnego wpływu człowieka…

16 stycznia 2019

680 dzieci wzięło udział w warsztatach architektonicznych Lafarge w Polsce

W ramach „Laboratorium Architektury”, ogólnopolskiego programu realizowanego przez WSPÓLNIE – Fundację LafargeHolcim odbyły się 34 warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży z 18 lokalizacji. Celem projektu była promocja architektury wśród najmłodszych, wspieranie u nich kreatywności oraz pokazywanie, że dobrze zaprojektowana przestrzeń wpływa pozytywnie na codzienne życie. Fundacja WSPÓLNIE została powołana przez LafargeHolcim, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

15 stycznia 2019

ArcelorMittal Poland podsumowuje ostatnie 12 miesięcy w zdzieszowickiej koksowni

 Równolegle z inwestycjami proekologicznymi i modernizacjami wartymi prawie 100 mln zł w koksowni ArcelorMittal Poland w Zdzieszowicach, firma zrealizowała w regionie projekty społeczne.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc