Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

11 marca 2019

Orange zaprasza interesariuszy do współtworzenia raportu zintegrowanego

Orange Polska raportuje dane niefinansowe od ponad 11 lat, a od trzech lat publikuje raporty zintegrowane. Firma postanowiła zaprosić swoich interesariuszy do dyskusji nad zawartością najnowszej publikacji.

8 marca 2019

BGŻ BNP Paribas partnerem ostatniego numeru magazynu „Twój Weekend”

Od piątku 8 marca w kioskach oraz na stronie internetowej Twojweekend.pl dostępny będzie ostatni w historii numer najbardziej znanego polskiego pisma erotycznego „Twój Weekend” – tym razem jako zupełne przeciwieństwo tego, czym magazyn był przez ostatnie 27 lat. Bank BGŻ BNP Paribas jest jednym z Partnerów zaangażowanych w akcję.

8 marca 2019

Bank BGŻ BNP Paribas partnerem nagrody Konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku

Olga Grudniak, która stworzyła urządzenie, pozwalające na szybkie dobranie odpowiedniego antybiotyku, została laureatką X edycji Konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Start-up Roku. Partnerem nagrody jest Bank BGŻ BNP Paribas, który na co dzień wspiera start-upy i korzysta z ich rozwiązań. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 1 marca.

8 marca 2019

Rusza 5. edycja akcji Nivea „Podwórko Talentów”

Podwórko Talentów to akcja CSR Nivea adresowana do dzieci. W tym roku marka wybuduje kolejne 20 edukacyjnych placów zabaw, dzięki którym dzieci będą mogły rozwijać swoje talenty.

8 marca 2019

Nestlé walczy o równouprawnienie płci

Według danych z raportu GUS „Kobiety i mężczyźni na rynku pracy”, na koniec 2017 r., w Polsce, odsetek pracujących kobiet był o 17% niższy od mężczyzn. Mężczyźni częściej są wyższymi urzędnikami i zajmują stanowiska kierownicze. Jednak, jak czytamy w raporcie, wynagrodzenie kobiet w tej grupie zawodowej jest o 26% niższe. Oznacza to, że kobiety za tę samą pracę otrzymują mniej pieniędzy. Dlatego wartościowe są wszelkie działania podejmowane przez firmy zmierzające do zrównania statusu płci oraz zapewnienia równych płac za taką samą pracę.

8 marca 2019

IKEA opublikowała dane z raportu płac IKEA Retail w Polsce

Z okazji Dnia Kobiet IKEA upublicznia dane z raportu płac IKEA Retail w Polsce, zachęcając tym samym do dyskusji nad dyskryminacją w życiu zawodowym i budowania pozbawionego uprzedzeń, zintegrowanego środowiska pracy.

7 marca 2019

PGNiG sponsorem tytularnym ligowych rozgrywek piłki ręcznej

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA pozostanie sponsorem tytularnym ligowych rozgrywek piłki ręcznej mężczyzn w Polsce. W ramach umowy zawartej z Superliga Sp. z o.o. liga będzie nadal nosić nazwę PGNiG Superliga, a znak sponsora będzie eksponowany m.in. w logo rozgrywek, na strojach zawodników i bandach reklamowych w halach. Sponsor zaangażuje się również w projekt utworzenia w Polsce zawodowej ligi piłki ręcznej kobiet. Umowa została zawarta do 2023 roku.

7 marca 2019

Santander Bank Polska ogłasza nabór na wakacyjne programy stypendialne na Yale University i Georgetown University

Santander Bank Polska ogłasza nabór studentów na wakacyjne programy stypendialne na Yale University i Georgetown University. Do udziału w projekcie mogą aplikować studenci wszystkich uczelni na świecie, które biorą udział w programie Santander Universidades.

7 marca 2019

Start zgłoszeń do 19. edycji programu „L’Oréal Dla Kobiet i Nauki”

Do 30 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do 19. edycji programu „L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki”. Kobiety prowadzące badania z zakresu szeroko pojętych nauk o życiu mają dodatkową szansę na promowanie swoich osiągnięć naukowych oraz uzyskanie wsparcia finansowego.

7 marca 2019

Orange podpowiada, jak walczyć z mową nienawiścią w sieci

Co trzeci nastolatek spotkał się z mową nienawiści, a prawie 9% doświadczyło jej osobiście – wynika z badań EU Kids online 2018, prowadzonych pod kierownictwem prof. UAM Jacka Pyżalskiego w partnerstwie z Fundacją Orange. Mowa nienawiści i agresja stały się poważnym problemem. Firma Orange przeprowadziła badanie, które efektem jest Raport EU Kids i porady ułatwiające walkę z nienawiścią w cyberprzestrzeni.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc