Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

15 kwietnia 2021

Prezeski i prezesi o CSR

Podczas premiery 19. Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” Forum Odpowiedzialnego Biznesu ogłosiło pierwsze wyniki badania „Obowiązki biznesu wobec otoczenia. Głos zarządzających firmami działającymi w Polsce”. Stanowi ono kontynuację badania „Menedżerowie CSR 2020”, a zrealizowano je wśród prezesek i prezesów firm działających w Polsce.

15 kwietnia 2021

Forum Odpowiedzialnego Biznesu inicjuje projekt badawczy o zrównoważonym śladzie cyfrowym

Wpływ nowych technologii na społeczeństwo, środowisko i gospodarkę to kwestie zyskujące coraz większe znaczenie także z perspektywy CSR. Czym więc jest zrównoważony ślad cyfrowy i jak mierzyć oddziaływanie firm w tym kontekście? Odpowiedzi na te pytania poszukuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu…

15 kwietnia 2021

Odpowiedzialny biznes przestawiony na nowe tory

Opublikowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu największy w Polsce przegląd CSR i zrównoważonego rozwoju potwierdza ogromną mobilizację i zaangażowanie w walkę z pandemią. Wiele firm wdrożyło zupełnie nowe działania CSR, które miały nieść pomoc i wsparcie. W 19. już edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” odnotowano ponad 40 proc. wzrost działań zgłoszonych do publikacji po raz pierwszy. Łączna liczba praktyk, które znalazły się w raporcie stanowi rekord w historii wydawnictwa i wynosi blisko 2000.

15 kwietnia 2021

Partnerstwo odpowiedzialnego biznesu

Podczas premiery największego w Polsce przeglądu CSR, Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” oficjalnie do grona partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu dołączyły firmy: Allegro.pl, Auchan Retail Polska, LW Bogdanka SA, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Walstead Central Europe.

15 kwietnia 2021

Odpowiedzialny biznes w prasie. Znamy najlepsze artykuły 2020 r.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu ogłosiło wyniki 11. edycji Pióra odpowiedzialności – konkursu dla dziennikarzy i ekspertów CSR. Wśród nagrodzonych tekstów znaleźli się autorzy i autorki, których artykuły opublikowane zostały na łamach: architekturaibiznes.pl, ICAN Management Review, Gazety Nienieodpowiedzialni, Obserwatorfinansowy.pl, Personel Plus, Tygodnika POLITYKA. Wyniki zaprezentowano 15 kwietnia podczas premiery 19. edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

15 kwietnia 2021

Wieloletnia współpraca w Programie Partnerstwa

Wydarzenie ogłoszenia Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” było również okazją do uhonorowania długoletniej współpracy firm z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Za 5-letnią działalność w ramach Programu Partnerstwa dziękowano: Adamed Pharma S.A., Amica S.A., Grupa Velux, Stena Recycling. 10 lat zaangażowania świętują Siemens Sp. z o.o. oraz Skanska, natomiast 20-lecie współpracy obchodzi Provident Polska S.A.

14 kwietnia 2021

Oglądaj transmisję z ogłoszenia #Raport2020

W czwartek 15 kwietnia o godz. 12 odbędzie premiera Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” – największego w Polsce przeglądu CSR i zrównoważonego rozwoju. Jaki jest stan odpowiedzialnego biznesu w roku pandemii? O tym opowiemy już jutro! Zachęcamy do śledzenia transmisji i dołączenia do dyskusji pod hasztagiem #Raport2020.

14 kwietnia 2021

Gwiazdy kontra wirus. Ruszyła XII edycja Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”

„Gwiazdy przeciw pandemii COVID-19” to nowa kategoria w Plebiscycie „Gwiazdy Dobroczynności”. Od 13 kwietnia rusza nabór wniosków w jego XII edycji. Kapituła nagrodzi również gwiazdy zaangażowane w pomoc charytatywną, edukację, akcje społeczne czy działania na rzecz zdrowia lub ekologii. Przyznana zostanie także Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

13 kwietnia 2021

Kompetencje w pracy doby pandemii

O szansach i zagrożeniach robotyzacji i automatyzacji pracy w ramach wydarzenia TransferHUB – inkubatora innowacji społecznych opowie dr Joanna Mazur. Spotkanie online odbędzie się 21 kwietnia (środa) o godz. 10. Organizatorami drugiej edycji TransferHUB są Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

12 kwietnia 2021

Rusza platforma e-learningowa dla partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Zapraszamy naszych Partnerów Strategicznych do korzystania z naszej platformy e-learningowej poświęconej tematyce CSR i zrównoważonego rozwoju. Pierwszy z udostępnionych modułów to „ABC społecznej odpowiedzialności biznesu”.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc