Dotyczy firmy: Stena Recycling

Znalezione aktualności: 63

11 stycznia 2021

Jeszcze do 13 stycznia odpowiedzialny biznes może zgłaszać dobre praktyki

Nabór działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju został przedłużony do 13 stycznia. Firmy zyskują dwa dodatkowe dni na rejestrację praktyk realizowanych w 2020 roku. Forum Odpowiedzialnego Biznesu udostępniło także “Mapę dobrych praktyk wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju”, która ma służyć jako inspiracja dla zgłaszających inicjatywy CSR. Formularz rejestracji dostępny jest na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2020/. 

7 grudnia 2020

Polacy chcą produktów z recyklingu

Rośnie ekologiczna świadomość polskich konsumentów. Z badania wykonanego na zlecenie Stena Recycling wynika, że 65 procent respondentów oczekuje od producentów stosowania materiałów pochodzących z recyklingu. Dla porównania, w Szwecji ten odsetek wynosi 92 procent. Aby deklaracje Polaków mogły iść w parze z konkretnymi wyborami, konieczne jest edukowanie społeczeństwa w obszarze gospodarki cyrkularnej oraz inspirowanie firm dobrymi praktykami w tym zakresie. Odpowiedzią na te potrzeby jest konkurs Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Trwa jego czwarta edycja.

10 listopada 2020

Godzina o GOZie. Webinar Stena Recycling

Stena Recycling zaprasza 27 listopada na webinar „Godzina o GOZie”, podczas którego eksperci i ekspertki podzielą się wiedzą o gospodarce obiegu zamkniętego.

22 października 2020

Rusza IV edycja konkursu Stena Recycling

65 procent respondentów oczekuje, że producenci będą wykorzystywać w swoich produktach więcej materiałów pochodzących z recyklingu, a ponad połowa uważa, że gospodarka obiegu zamkniętego może mieć bezpośredni, pozytywny wpływ na nasze otoczenie. Wyniki najnowszego badania przeprowadzonego na zlecenie Stena Recycling wskazują, że coraz ważniejsze jest dla nas przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z zanieczyszczeniem i nadmierną eksploatacją środowiska naturalnego.

22 października 2020

Ebook „Liderzy GOZ w Polsce”

Ebook, wydany przez Stena Recycling, ma na celu wsparcie firm we wdrożeniu gospodarki obiegu zamkniętego. Zawiera praktyczne wskazówki dotyczące m.in. narzędzi do wdrożenia idei, legislacji związanej z zagadnieniem oraz najlepszych praktyk na rynku nagrodzonych w konkursie Stena Circular Economy Award.

16 października 2020

Odkurzacz w 100% z odzyskanych materiałów bohaterem najnowszej kampanii Stena Recycling „Made to be re-made”

Co roku na świecie produkowanych jest ponad 400 milionów ton plastiku, niestety mniej niż 12% tego materiału pochodzi z odzysku. Właśnie ruszyła międzynarodowa  kampania firmy Stena Recycling, w której bohaterem jest odkurzacz, w całości wyprodukowany z przetworzonego plastiku i ponownie wykorzystanych komponentów

16 kwietnia 2020

FINAŁ KONKURSU STENA CIRCULAR ECONOMY AWARD

Ponowne użycie urządzeń elektronicznych oraz mebli, a także biopaliwo z odpadów powstałych podczas produkcji czekolady. To tylko kilka spośród nagrodzonych projektów w konkursie Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Coraz większa popularność konkursu potwierdza, że rośnie świadomość idei GOZ w firmach działających w wielu różnych obszarach a praktyki zgodne z tą ideą są stosowane na coraz szerszą skalę. Partnerem III edycji konkursu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

31 marca 2020

Działania Stena Recycling w zakresie ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa

Stena Recycling stale monitoruje rozwój sytuacji związanej z pojawieniem się koronawirusa, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i krajowym oraz postępuje zgodnie z zaleceniami i wytycznymi odpowiednich władz.

5 lutego 2020

Biznes dla edukacji w Polsce. Trwa kampania informacyjna Forum Odpowiedzialnego Biznesu #5latSDGs

4. Cel Zrównoważonego Rozwoju – “dobra jakość edukacji” należy do dobrze realizowanych przez Polskę, co potwierdza Raport “SDG Index and Dashboards”. Twórcy zestawienia podkreślają wysoki stopień realizacji  zadań zdefiniowanych w celu, choć wciąż pojawiają się wyzwania w tym zakresie. Obszarem wymagającym większego zaangażowania jest m.in. rozwijanie kształcenia dorosłych.

20 grudnia 2019

Ostatnie tygodnie przyjmowania zgłoszeń do konkursu Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego

Do 31 stycznia 2020 firmy mogą zgłaszać swój udział w konkursie Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Stena Recycling już po raz trzeci nagrodzi podmioty, które wdrożyły najciekawsze i najbardziej efektywne rozwiązania z zakresu gospodarki cyrkularnej lub zrealizowały kampanię czy akcję promującą ideę GOZ.