„Powietrze bez śmieci” – ostatni etap głosowania

27 lutego 2018

Dotyczy firmy: PGNiG,

Do końca lutego można oddać głos na gminę, która otrzyma Naukową Stację Zabaw PGNiG o wartości 100 tysięcy złotych. Do tej pory w głosowaniu, które jest częścią programu „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”, wzięło udział prawie 700 tysięcy internautów. Organizatorem programu jest Fundacja PGNiG im. I. Łukasiewicza, powołana przez PGNiG, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Organizator ufundował 5 Naukowych Stacji Zabaw. O tym, gdzie staną Stacje, decydują internauci, którzy na stronie www.powietrzebezsmieci.pl mogą głosować na wybraną gminę. Wyłoniono już czterech zwycięzców: Konarzyny i Miłoradz w województwie pomorskim, Trzemeszno w województwie wielkopolskim oraz Łosice w województwie mazowieckim. Szansę wygrania Naukowej Stacji Zabaw ma jeszcze jedna gmina, należy się jednak pospieszyć – głosowanie trwa tylko do 28 lutego 2018 r. Aby wyrównać szanse gmin, o zwycięstwie decyduje liczba głosów w stosunku do liczby mieszkańców.

Do udziału w akcji zgłosiło się 170 gmin. Od początku głosowania, czyli od 24 stycznia 2018 r., wzięło w nim udział prawie 700 tys. internautów, którzy przed oddaniem głosu musieli zapoznać się z materiałem edukacyjnym nt. zanieczyszczenia powietrza a następnie udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące tej kwestii.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza akcja cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Problem smogu realnie dotyka każdego z nas, dlatego tak ważne jest budowanie świadomości ekologicznej już od najmłodszych lat. Edukacyjne place zabaw to świetne narzędzie, które pozwala na przystępne przekazywanie dzieciom wiedzy w trakcie zabawy. Zachęcamy wszystkich do wspierania swoich gmin! – podkreśla Zbigniew Kajdanowski, Prezes Fundacji PGNiG im. I. Łukasiewicza.

„Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” to program edukacyjny, którego celem jest krzewienie wiedzy na temat zanieczyszczenia powietrza oraz kształtowanie postaw sprzyjających ograniczeniu problemu smogu. Oprócz Naukowych Stacji Zabaw, drugim filarem programu są działania skierowane do szkół podstawowych. Bierze w nich udział prawie 1000 placówek.

źródło: materiały prasowe firmy