Aktualności

10 września 2019

Ruszyła trzecia edycja Nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia”

Do 6 października swojego kandydata do Nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia” może zgłosić osoba prywatna, organizacja pozarządowa lub inna instytucja. Patronem medialnym inicjatywy jest portal Odpowiedzialnybiznes.pl.

19 lipca 2019

Polska w składzie Rady Rządowej United Nations Global Compact

W czwartek 18 lipca Polska przystąpiła do Rady Rządowej United Nations Global Compact.

10 lipca 2019

Biznes odpowiedzialny za naszą przyszłość

Dominika Bettman, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Siemens oraz Michał Gajewski, członek zarządu FOB i prezes Santander Bank Polska, wzięli udział w eksperckiej debacie „Zrównoważony rozwój w biznesie – ostatni dzwonek na podjęcie działań” zorganizowanej przez Puls Biznesu.

4 lipca 2019

Czy boimy się robotyzacji? Znamy wyniki ogólnopolskiego raportu TOP CDR – Digitally Responsible Company

Badanie TOP CDR – Digitally Responsible Company zostało przeprowadzone w dniach 28.05-03.06.2019 przez agencję SW Research. W ramach badania przeprowadzono 1010 ankiet z osobami pracującymi w firmach powyżej 50 pracowników. Celem akcji było badanie opinii publicznej na temat popularyzacji robotów i wprowadzenie ich w sektory biznesowe.

4 lipca 2019

Raport z 4. edycji badania „CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej”

Firmy działające na rynku polskim mają coraz bardziej rozbudowaną wiedzę na temat potrzeb odbiorców i odpowiednio kształtują prowadzone przez siebie projekty. Aktywności CSR zyskują z roku na rok nowe znaczenie wskazujące na większą świadomość zarówno organizacji podejmujących się realizacji działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, ale także samych konsumentów, których wiedza o CSR jest coraz większa i jest dowodem na wyraźne zorientowanie na problemy społeczne. Partnerem merytorycznym badania „CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej” jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

2 lipca 2019

Rząd przyjął projekt ustawy Dostępność Plus

W urzędach znikną bariery architektoniczne i cyfrowe, powstanie Fundusz Dostępności, z którego finansowane będą usprawnienia w budynkach dla osób z niepełnosprawnościami, każdy będzie mógł się poskarżyć na brak dostępności – między innymi takie rozwiązania przewiduje projekt ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, który przyjął 25 czerwca polski rząd.

18 czerwca 2019

Powstała pierwsza Polska Koalicja ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego

17 czerwca 2019 roku została podpisana Koalicja na rzecz zrównoważonego oleju palmowego. Inicjatorem koalicji jest WWF, a wśród członków znaleźli się m.in. członkami zostali Carrefour, Jeronimo Martins Polska, Nestle, Unilever i Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

13 czerwca 2019

BNP Paribas Bank Polska i Polpharma liderami XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm (pełne zestawienie)

W tegorocznej, trzynastej już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm, pierwsze miejsce zajęły dwie firmy: BNP Paribas Bank Polska oraz Polpharma, która została liderem Rankingu Odpowiedzialnych Firm drugi rok z rzędu. Tym razem jednak żadna z firm nie zdołała uzyskać maksymalnej liczby punktów, co jasno wskazuje, że ranking podąża za aktualnymi trendami w dziennie odpowiedzialnego biznesu, stale podwyższając poprzeczkę. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym rankingu.

12 czerwca 2019

180 inicjatyw społecznych firm nominowanych w ramach projektu „30-lecie gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Biznesie, co dalej?”

W ramach projektu „30-lecie gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Biznesie, co dalej?” ośrodek THINKTANK wspólnie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu organizuje ranking projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. W rankingu znajdą się w odrębnych kategoriach projekty ogólnopolskie oraz lokalne.

12 czerwca 2019

5 czerwca ruszyła kampania społeczna Zielona wstążka #DlaPlanety

Postęp technologiczny pociągnął za sobą rozwój w wielu dziedzinach i dostarczył nam wielu osiągnięć. Jednak jednym ze skutków ubocznych, w różnym stopniu zaawansowanej rewolucji technologicznej jest palący obecnie problem jakości powietrza. Jednym z istotnych kontekstów wyzwania jest ogromna potrzeba ochrony klimatu. Pod hasłem #BeatAirPollution została zainicjowana przez Centrum UNEP/GRID Warszawa w Światowy Dzień Środowiska kampania społeczna Zielona wstążka #DlaPlanety mająca na celu wzrost świadomości społecznej dotyczącej problemu zanieczyszczenia powietrza. Kampania została objęta patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc