Sergiej Podus

koordynator projektów

Telefon: +48 697 679 706

Do zespołu Forum Odpowiedzialnego Biznesu dołączył w lutym 2019 roku. W FOB odpowiada m.in. za realizację contentu wideo (projekt #OdPOWIEDZialnie), promocję działalności CSR w nowych mediach i koordynacją projektów z obszaru Diversity&Inclusion. Koordynator XVIII i XIX edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Wcześniej pracował jako copywriter w branży Hi-Tech.

Absolwent Społecznej Akademii Nauk, kierunek – dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalizował się w marketingu i PR. Obecnie studiuje zintegrowaną komunikację i socjologię na Collegium Civitas. Wcześniej studiował socjologię na Uniwersytecie Charkowskim.

Wielki miłośnik kina, podróży i nowych technologii.

Najnowsze artykuły tego autora

29 kwietnia 2022

Wielkie korporacje w rozkroku. Wojną też można sobie wytrzeć gębę

Najkrócej warwashing można określić jako pozorowane działania wspierające kraj zaatakowany i jego społeczność – w tym przypadku Ukrainę, Ukrainki i Ukraińców – lub jako działania mające odwrócić uwagę od de facto wspierania państw agresorów – Białorusi i Rosji.

31 marca 2022

Czym jest warwashing?

Czym jest warwashing? Jak rozpoznać, które firmy chcą rzeczywiście pomóc Ukrainie, a które chcą tylko wykorzystać tragedię wojny do poprawy własnego wizerunku?

24 marca 2020

Jak biznes może wspierać pracowników z Ukrainy w czasach koronawirusa?

Wśród wszystkich wyzwań związanych z koronawirusem COVID-19, pojawiających się przed społeczeństwem i biznesem w Polsce, istotnym problemem jest również  sytuacja pracowników ze Wschodu, szczególnie z Ukrainy. Część z nich z powodu kwarantanny straciła możliwość zarobkowania w Polsce, a jednocześnie w związku z nowymi regulacjami swojego państwa mają ogromne problemy z powrotem do domu. W jaki sposób firmy mogą im pomóc?