Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
W Forum Odpowiedzialnego Biznesu ekspert w dziedzinie wolontariatu, w tym wolontariatu pracowniczego. Menedżer projektów, trener, administrator serwisów internetowych, realizator transmisji na żywo w mediach społecznościowych. Animator grupy koordynatorów wolontariatu pracowniczego firm partnerskich FOB.
Z ramienia FOB uczestniczy w pracach Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Organizacji Wspierających w Urzędzie m.st. Warszawy, gdzie m.in. ocenia merytorycznie wnioski składane w ramach otwartych konkursów ofert.
Od 2004 związany zawodowo z trzecim sektorem. Przez ponad 10 lat pracował z Centrami Wolontariatu w Kielcach, Warszawie i Gdańsku oraz jako wolny strzelec z różnymi innymi inicjatywami społecznymi.
Absolwent Szkoły Liderów Organizacji Pozarządowych (Fundacja Szkoła Liderów, 2007), Szkoły Inicjatyw Strażniczych (SLLGO – obecnie Sieć Obywatelska Watchdog Polska, 2008).
Biega w maratonach, lubi wegetariańską kuchnię, kolekcjonuje polskie komiksy. Od listopada 2015 realizuje się również jako tata.
1 lipca 2012 roku meczem finałowym na Stadionie Olimpijskim w Kijowie zakończyło się UEFA Euro 2012. 10 lat, które upłynęły od tego wydarzenia, to dobry okres do oceny wpływu i trwałych zmian. O ile w przypadku infrastruktury, która powstała z okazji turnieju, oceny są różne, o tyle w kwestii społecznej UEFA Euro 2012 wiele zmieniło na lepsze i to w taki sposób, że obecnie zmiany te odbieramy jako coś oczywistego, ciągle funkcjonującego w przestrzeni publicznej.
Na naszych oczach temat wolontariatu w Polsce dojrzewa. Można powiedzieć, że w słusznym wieku 19 lat od momentu zdefiniowania go ustawą zaczął wchodzić w fazę buntu. Od dawna mu się to należało – nie przeszkadzajmy mu w tym.
Podsumowując projekty wolontariatu pracowniczego, zwykle podczas ewaluacji zadajemy wolontariusz(k)om mnóstwo pytań. Chcemy wiedzieć wszystko – od zmian ich samopoczucia w trakcie projektu, po ocenę jakości serwowanych kanapek. Jest jednak jedno pytanie, którego rzadko spotykamy w ewaluacjach, a które podsumuje jakość wolontariatu, który zorganizowaliśmy.
Polskie społeczeństwo bardzo zaangażowało się w pomoc uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy. Wiele osób gości ich także w swoich domach. Jak mądrze pomagać? I jak jednocześnie zadbać o swój dobrostan?
Święta to czas prezentów. Nie tylko tych tradycyjnie dawanych i otrzymywanych w gronie rodzinnym, czy wśród znajomych. Prezenty świąteczne to także ważny z marketingowego punktu widzenia sposób na podtrzymanie i zaznaczenie wyjątkowości relacji z kluczowymi klientami, dostawcami i kontrahentami.
✨ Ponad 10 mln zł zostało przekazanych na wsparcie osób dotkniętych wojną w Ukrainie w ramach zbiórki uruchomionej przez @ING__Polska wspólnie z Fundacją ING Dzieciom 🙌 #CSRwPL #SolidarnizUkrainą https://odpowiedzialnybiznes.pl/aktualno%C5%9Bci/ing-podsumowuje-zbiorke-na-pomoc-ukrainie/
Z okazji zbliżającego się Dnia Umiejętności Młodzieży @CSREuropeOrg przeprowadziło wywiad o #upskilling i #reskilling z Marzeną Strzelczak – prezeską @FOB_Poland, która niedawno weszła w skład zarządu CSR Europe. WYWIAD 👉 https://odpowiedzialnybiznes.pl/artykuly/csr-voice-marzena-strzelczak-o-przekwalifikowaniu-i-podnoszeniu-kompetencji-polskich-pracownikow/ #sustainability #CSREurope
✨ I my również podpisaliśmy MANIFEST #OnlyOneEarth @GRIDWarszawa 🌎 Zachęcamy #firmy oraz #instytucje do wsparcia inicjatywy - działajmy wspólnie! zmieńmy bieg zdarzeń! 🙌 https://odpowiedzialnybiznes.pl/aktualno%C5%9Bci/manifest-onlyoneearth-w-obronie-naszej-planety/