Anetta Jaworska-Rutkowska

Członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu od czerwca 2017.

Ekspertka w dziedzinie CSR i szeroko rozumianej komunikacji. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wielu branżach pełniąc różnorodne funkcje. Pracowała m in. na UW, w TVP SA, Fundacji Kultury, Polskim Radiu SA, Wytwórni Fonograficznej „Pomaton EMI”, Telewizji Polsat SA, Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi czy Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie. Przez kilka lat była członkiem Rady Programowej Festiwalu Kultury Europejskiej – Kraków 2000, a także pełniła funkcję I Sekretarza ds. kultury, nauki i technologii w Ambasadzie Polskiej w New Delhi w Indiach. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego w dziedzinie muzykologii.

Dwukrotnie wyróżniona nagrodą Ubi Caritas. Odznaczona medalem w kategorii – „Przyjaciel”. Otrzymała dyplom Honorowy Jury na Festiwalu Mediów w Łodzi. „Człowiek w zagrożeniu” za dokument poświęcony Stowarzyszeniu Pomocy Wzajemnej „Barka”.

Jest autorką pierwszego w Polsce opracowania zbioru pieśni folkloru litewskiego pochodzących z terenów północnowschodniej Polski, z okolic Puńska.