cze 16 2010

Z lepszej półki. Ekonomia Społeczna na Mazowszu 2010

Lokalizacja: Polska,

24 czerwca br. roku w siedzibie Fundacji Sto Pociech odbędzie się spotkanie promujące wydanie katalogu „Z lepszej półki. Ekonomia Społeczna na Mazowszu 2010”.

Katalog wydany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego będzie cennym źródłem informacji o instytucjach ekonomii społecznej na Mazowszu dla wszystkich firm dbających o społeczny wizerunek.

Celem katalogu jest zachęcenie jak największej grupy przedsiębiorców, a także osób prywatnych, do dokonania „lepszego wyboru”korzystania z usług i produktów przedsiębiorstw społecznych na Mazowszu.  Gościem specjalnym spotkania będzie Pani Joanna Brodzik, która wspiera m.in. działalność Fundacji SYNAPSIS oraz innych organizacji pozarządowych. Jest także ambasadorką tegorocznych Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych odbywających się w Warszawie.

Na spotkanie (Fundacja Sto Pociech, godzina 11.00-13.00) zaproszeni zostali dziennikarze, przedstawiciele świata biznesu, osoby prywatne oraz przedstawiciele wszystkich organizacji, które katalog prezentuje. Podczas konferencji będzie można również dowiedzieć się więcej o sytuacji przedsiębiorstw ekonomii społecznej w Polsce, zwłaszcza na Mazowszu. Zaprezentowane będą rękodzieła zrobione przez podopiecznych m.in. Fundacji „Otwarte Drzwi”, Fundacji Awangarda, Fundacji SYNAPSIS (Pracownia Rzeczy Różnych). Podczas spotkania będzie można napić się pysznej kawy z Cafe Colombia oraz posilić się smacznymi przegryzkami ze znaczkiem Sprawiedliwego Handlu z Kępa Cafe.

Katalog „Z lepszej półki. Ekonomia Społeczna na Mazowszu 2010” zawiera szeroką ofertę produktów i usług przedsiębiorstw społecznych – podmiotów gospodarczych, których działalność ma cele społeczne (mogą one działać pod różnymi markami i formami prawnymi, jako fundacje i stowarzyszenia, Zakłady Aktywizacji Zawodowej, spółdzielnie socjalne i spółdzielnie pracy, spółki non-profit i te należące do organizacji pozarządowych).

Sytuacja przedsiębiorstw społecznych jest dynamiczna – ciągle powstają nowe, a proces zdobywania informacji bywa niełatwy. Katalog prezentuje informacje o wszystkich, do których udało się dotrzeć redakcji w ciągu trwania projektu „Skuteczne przedsiębiorstwo ekonomii społecznej – wsparcie, edukacja, promocja”, realizowanego ze środków PO KL od stycznia 2009r. Katalog „ Z lepszej półki” jest „papierową” wersją strony internetowej www.zlepszejpolki.pl, która jest wciąż aktualizowana.

W katalogu przedstawione są podmioty ekonomii społecznej o szerokim wachlarzu świadczonych usług. Firmy, do których adresowany jest katalog, będą mogły znaleźć partnerów i skorzystać z bogatej oferty sal do wynajęcia, profesjonalnej obsługi i organizacji imprez, szkoleń, okazjonalnych gadżetów, przy okazji wzmacniając swój wizerunek jako firmy społecznie odpowiedzialnej. Osoby prywatne, które szukają dla siebie unikatowych produktów, które normalnie kupiłyby na rynku komercyjnym – w katalogu znajdą ich bogaty wybór.

Patronem medialnym katalogu oraz strony zlepszejpolki.pl jest serwis informacyjny CSR info.