cze 08 2016

Wykład: Prawa człowieka a branża technologii informacyjno-komunikacyjnych. Czy firmy świadczące usługi internetowe muszą szanować prawa podstawowe swoich użytkowników?

Lokalizacja: Polska,

Helsińska Fundacja Praw Człowieka serdecznie zaprasza na cykl dziewięciu spotkań współorganizowany z Polską Radą Biznesu.

W ramach projektu odbędą się wykłady połączone z dyskusją na tematy z pogranicza biznesu i ochrony praw człowieka. Celem projektu jest zrekonstruowanie współczesnego stanu dyskusji wokół praw człowieka w kontekście funkcjonowania biznesu oraz edukacji uczestników wykładów o współczesnych wyzwaniach dla biznesu jakie wynikają z praw człowieka. Wnioski płynące z wykładów zostaną zawarte w raporcie wydanym na koniec projektu.

8 czerwca 2016 r., godz. 17.00-18.30, „Prawa człowieka a branża technologii informacyjno-komunikacyjnych. Czy firmy świadczące usługi internetowe muszą szanować prawa podstawowe swoich użytkowników?”, prowadzenie: Dorota Głowacka, koordynatorka programu Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce w HFPC;

Wykłady odbędą się w sali konferencyjnej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, VI piętro, ul. Zgoda 11, Warszawa. Liczba miejsc jest ograniczona. O wejściu na wykłady decyduje pierwszeństwo przyjścia.

Każdy wykład to nie tylko okazja do poznania współczesnych wyzwań dla biznesu w kontekście praw człowieka, ale także możliwość dyskusji z osobą prowadząca – ekspertem/ekspertką Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Plakat z harmonogramem spotkań dostępny jest na stronie organizatorów.