paź 27 2015

Wykład na temat historii dobroczynności w Stanach Zjednoczonych

Lokalizacja: Polska,

Orange Polska, Forum Darczyńców oraz Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra zapraszają na wykład Edwarda Hirscha prezesa John Simon Guggenheim Memorial Foundation, prozaika, poety.

edward-hirshWtorek 27 października, godz. 17:00
Bar Studio, Plac Defilad 1, foyer Teatru Studio im. St. I. Witkiewicza, Pałac Kultury i Nauki, Warszawa

Wykład poświęcony będzie historii dobroczynności w Stanach Zjednoczonych, a zwłaszcza wielkiej roli współpracy pomiędzy państwem, prywatnymi przedsiębiorcami i korporacjami m.in. w finansowaniu działań w obszarach kultury, edukacji i nauki.

Edward Hirsch będzie mówił po angielsku – organizator zapewnia tłumaczenie symultaniczne.

RSVP – prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 24 października na adres:
poczta@forumdarczyncow.pl

Edward Hirsch to wybitny poeta amerykański, autor bestsellerowych książek eseistycznych, laureat wielu nagród, w tym Stypendium MacArthur Foundation, nazywanym „Nagrodą dla geniuszy” czy Stypendium Fundacji Guggenheima. Jest związany z Polską, wchodzi w skład jury Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta, wybór jego wierszy „Pieśń trubadura” w przekładach Mai Wodeckiej właśnie się ukazał nakładem Wydawnictwa Znak. Hirsch od 13 lat sprawuje funkcję prezydenta Fundacji Guggenheima, tej samej, która niegdyś wspomogła jego rozwój artystyczny. Wieloletnie doświadczenie zawodowe, ale też znajomość obu stron filantropii – perspektyw osób nagradzanych, ale i darczyńców, nadaje jego wypowiedzi szczególne znaczenie.