gru 07 2016

Wykład: Dochodzenie odszkodowań przez ofiary naruszeń praw człowieka dokonanych przez biznes. Perspektywa amerykańska

Lokalizacja: Polska,

Helsińska Fundacja Praw Człowieka serdecznie zaprasza na cykl dziewięciu spotkań współorganizowany z Polską Radą Biznesu.

W ramach projektu odbędą się wykłady połączone z dyskusją na tematy z pogranicza biznesu i ochrony praw człowieka. Celem projektu jest zrekonstruowanie współczesnego stanu dyskusji wokół praw człowieka w kontekście funkcjonowania biznesu oraz edukacji uczestników wykładów o współczesnych wyzwaniach dla biznesu jakie wynikają z praw człowieka. Wnioski płynące z wykładów zostaną zawarte w raporcie wydanym na koniec projektu.

7 grudnia 2016 r., godz. 17.00-18.30, „Dochodzenie odszkodowań przez ofiary naruszeń praw człowieka dokonanych przez biznes. Perspektywa amerykańska”, prowadzenie: Michał Kopczyński, prawnik w Programie Spraw Precedensowych HFPC;

Wykłady odbędą się w sali konferencyjnej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, VI piętro, ul. Zgoda 11, Warszawa. Liczba miejsc jest ograniczona. O wejściu na wykłady decyduje pierwszeństwo przyjścia.

Każdy wykład to nie tylko okazja do poznania współczesnych wyzwań dla biznesu w kontekście praw człowieka, ale także możliwość dyskusji z osobą prowadząca – ekspertem/ekspertką Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Plakat z harmonogramem spotkań dostępny jest na stronie organizatorów.