maj 19 2021

Wprowadzenie do ekonomii feministycznej [webinar]

Lokalizacja: On-line,

Zapraszamy na najbliższe spotkanie TransferHUB, które odbędzie się 19 maja o godz. 10:00. W świat ekonomii feministycznej wprowadzi nas dr hab. Anna Zachorowska-Mazurkiewicz, prof. UJ.

Zarejestruj się »

Nasza gościni to ekonomistka o zainteresowaniach badawczych skupiających się wokół heterodoksyjnych szkół myśli ekonomicznej, szczególnie ekonomii instytucjonalnej i feministycznej. Pisała na temat sytuacji kobiet w Stanach Zjednoczonych, Unii Europejskiej i w Polsce, nierównościach społecznych i ekonomicznych, jak również o relacjach płci w ekonomii. Opublikowała książkę “Praca kobiet w teorii ekonomii: perspektywa ekonomii głównego nurtu i ekonomii feministycznej”. Szczegółowe bio >>

– Praca kobiet to jeden z trzech głównych obszarów tematycznych TransferHub. W pierwszym naborze wpłynęło do nas najwięcej pomysłów związanych z szeroką rozumianą sytuacją kobiet w zatrudnieniu. Poprzez webinarium chcemy zaproponować Państwu nowatorski sposób myślenia o wycenie i wartości kobiecej pracy. Zapraszam kobiety i mężczyzn zainteresowanych feministycznym spojrzeniem na ekonomię na spotkanie w najbliższą środę, a także do pracy własnej w Inkubatorze TransferHub. Drugi nabór zamykamy w czerwcu – mówi Julia Koczanowicz-Chondzyńska, prezeska Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Zgłoś innowacyjny pomysł »

Więcej informacji o TransferHUB na stronie internetowej transferhub.pl oraz Facebooku.