sty 21 2021

Webinar „Taksonomia w praktyce, czyli co nowe regulacje oznaczają dla firm”

Lokalizacja: Webinarium,

Wydarzenie zamknięte przeznaczone dla partnerów FOB

Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprasza firmy partnerskie na pierwszy webinar w nowym roku – spotykamy się 21 stycznia o godz 11.00, aby porozmawiać o zrównoważonych finansach i o tym jak regulacje unijne z tego zakresu wpłyną na firmy.

W marcu 2018 r. Komisja Europejska ogłosiła Plan działania w sprawie finansowania zrównoważonego wzrostu gospodarczego. W ramach planu za cel postawiono sobie między innymi przekierowanie przepływów kapitałowych w kierunku zrównoważonych inwestycji. Jednak aby było to możliwe, konieczne stało się ustanowienie wspólnych ram klasyfikacji zrównoważonej działalności gospodarczej, czyli właśnie taksonomii.

W czasie webinaru opowiemy o działaniach na szczeblu europejskim, które mają wspierać zrównoważone inwestycje, wyjaśnimy czym dokładnie jest taksonomia, kogo i w jakim wymiarze nowe regulacje będą dotyczyć i jakie nowe wymogi wobec firm wprowadza. Zastanowimy się także jak odpowiedzialność środowiskowa spółek wpływa na dostęp do kapitału oraz jego koszt oraz przedstawimy spojrzenie inwestorskie na uwzględnianie czynników ESG przez firmy.

Swoją wiedzą i doświadczeniem w tym obszarze podzielą się m.in. zaproszeni eksperci z zespołu Sustainability and Economics firmy Deloitte oraz z think tanku Investhink.

Webinar kierowany jest w szczególności do managerów CSR/zrównoważonego rozwoju/ESG, a także działów relacji inwestorskich oraz finansów.

Data i godzina: 21 stycznia godz. 11:00 – 12:00

Na webinar obowiązuje rejestracja – liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowe informacje i zapisy drogą mejlową: izabela.opalczynska@fob.org.pl