lis 16 2016

Warsztaty: Lokalne korzyści z polityki klimatycznej

Lokalizacja: Polska,

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz Instytut na rzecz Ekorozwoju zapraszają na warsztaty poświęcone lokalnym korzyściom z polityki klimatycznej, które odbędą się 16 listopada 2016 r.

Polityka klimatyczna i wynikająca z niej gospodarka niskoemisyjna to nie tylko inwestycje w skali kraju, to nie tylko hasła ekspertów ochrony środowiska i wytyczne Unii Europejskiej. To również działania, które można realizować lokalnie i czerpać z nich wymierne korzyści.

Na warsztatach organizatorzy:

  • Zaprezentują technologie odnawialnych źródeł energii, które można stosować na skalę lokalną i indywidualną.
  • Powiedzą jakie korzyści można czerpać z zastosowania technologii zwiększających efektywność energetyczną i które z nich najlepiej wybrać.
  • Pokażą, gdzie szukać wsparcia dla realizacji tego typu przedsięwzięć. Goście z Urzędu m. st. Warszawy opowiedzą o programie dotacji na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii dla osób indywidualnych oraz wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.
  • Będzie okazja do rozmowy z praktykiem, który korzystając ze wsparcia finansowego oferowanego przez Urząd Miasta zamontował w swoim domu instalacje odnawialnych źródeł energii. Co więcej, gość jest ekspertem ds. efektywności energetycznej oraz gospodarki niskoemisyjnej i opowie o swoich inwestycjach również od strony technicznej.

Warsztaty odbędą się 16 listopada 2016 r. w godz. 10.00 – 15.00 w sali konferencyjnej Państwomiasto, ul Andersa 29, Warszawa.

Zgłoszenia na warsztaty do poniedziałku 14 listopada 2016 r. pod adresem e-mail: klimapolka@ine-isd.org.pl, tel. 22 851 04 04

Szczegółowy program spotkania na stronie projektu www.chronmyklimat.pl/klimapolka w zakładce warsztaty.