lis 30 2011

W KIERUNKU ODPOWIEDZIALNEJ MODY – Szkolenie dla projektantów/ek i marek odzieżowych w Warszawie

Lokalizacja: Polska,

9 grudnia w Warszawie odbędzie się szkolenie dla projektantów/ek i marek odzieżowych „W kierunku odpowiedzialnej mody”, organizowane przez Polską Zieloną Sieć, UNDP i Wearso.organic.

Projektujesz modę? Posiadasz firmę odzieżową? Jesteś studentem/ką nauczycielem/ką w szkole projektowania ubioru? Polska Zielona Sieć, UNDP Polska oraz Wearso.organic zapraszają na szkolenie, które pokaże w jaki sposób możesz to robić w sposób odpowiedzialny dla ludzi i środowiska.

Kiedy? 09.12.2012 godz. 14.00
Gdzie? Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru, Warszawa, ul.Świeradowska 43, wejście F, 8 piętro.

Odpowiedzialna moda (ethical fashion) nabiera w Polsce na znaczeniu. Widać to nie tylko w mediach, w których z roku na rok pojawia się coraz więcej artykułów dotyczących tego tematu. Świadczy o tym też fakt, że coraz więcej polskich marek i projektantów/ek wciela zasady ekologii i zrównoważonego rozwoju w swoje kolekcje. Także konsumenci coraz większą wagę przykładają do świadomych i ekologicznych zakupów. Jak wynika z przeprowadzonych na zlecanie Polskie Zielonej Sieci badań, aż połowa polskich konsumentów byłaby w stanie zapłacić za odzież, obuwie i dodatki do 25% więcej mając pewność, że zostały one wyprodukowane w sposób przyjazny dla środowiska i nie krzywdzący dla ludzi.

MSKPU już po raz kolejny zaprosiła Polską Zieloną Sieć by zaprezentowała temat odpowiedzialnej mody, co świadczy o tym, że jest to temat istotny także dla młodych projektantów. Podcza szkolenia pokażemy trend, który nie przeminie w ciągu jednego sezonu. Odpowiedzialna moda od kilku lat jest już codziennością nie tylko na wybiegach Berlina, Londynu, Paryża i Nowego Yorku, ale teraz także w Polsce!

Program seminariów obejmie m.in. następujące zagadnienia:
• Odpowiedzialna moda na wybiegach – krótkotrwały trend, czy kierunek w modzie?
• Dlaczego moda musi się zmienić? – problemy występujące w przemyśle tekstylno-odzieżowym
• Które materiały są naprawdę przyjazne środowisku?
• Certyfikaty – czy są wiarygodne i jak je pozyskać?
• Jak uważać na greenwashing? Czyli jak promować odpowiedzialną markę odzieżową.

Szkolenie wzbogacą:
• Agnieszka Orzechowska – przedstawicielka Biura Projektowego UNDP w Polsce, która przybliży tematykę ekonomii społecznej w kontekście branży odzieżowej
• Aleksandra i Jacek  Waś – twórcy marki Wearso.organic, od których uczestnicy dowiedzą się, że odpowiedzialną modę można w Polsce tworzyć bez kompromisów i z sukcesem

Udział w szkoleniu jest bezpłatny!

Wszyscy uczestnicy otrzymają  podręcznik „W kierunku odpowiedzialnej mody”.