wrz 20 2023

Uroczyste podpisanie Karty Praw Dziecka w Biznesie

Lokalizacja: Polska,

Wydarzenie organizowane przez FOB

Karta Praw Dziecka w Biznesie to nowa inicjatywa Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jej celem jest inspirowanie i mobilizowanie przedsiębiorstw do podejmowania konkretnych działań na rzecz ochrony praw dzieci w całym łańcuchu wartości. Już 20 września 2023 r. będzie miało miejsce uroczyste podpisanie Karty przez firmy, połączone z warsztatami wokół jej tematyki. 

Wydarzenie odbędzie się w Domu Innowacji Społecznych “Marzyciele i Rzemieślnicy” na trzecim piętrze Domu Towarowego Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie w godzinach 13:00-16:30. Karta, ogłoszona po raz pierwszy w 17 lipca 2023 r. i zaprezentowana podczas Parlamentarnego Zespołu Praw Dziecka, spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska biznesowego i społecznego, wpisując się w publiczny dialog na temat ochrony dzieci w Polsce.

Po oficjalnym otwarciu przez organizatorów_ki głos zabierze Marcin Perfuński. Prowadzący kanał superTATA.tv opowie o prawach dziecka z perspektywy wprawnego obserwatora i ojca pięciu córek. Następnie pierwsze firmy oficjalnie podpiszą Kartę. W drugiej części wydarzenia uczestnicy_czki wezmą udział w warsztatach. Pierwszy z nich, prowadzony przez dr Joannę Szymonek z Polskiego Instytut Praw Człowieka i Biznesu na temat „zarządzania prawami dziecka” w ramach polityki praw człowieka. Drugi, prowadzony przez Agnieszkę Palkę z Fundacji EY pod hasłem “Rodzic wraca do pracy”, będzie okazją do wymiany dobrych praktyk i narzędzi pracodawców świadomych wyzwań rodzicielskich. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja.

Więcej szczegółów dotyczących Karty Prawa Dziecka można znaleźć na stronie