Kim jesteśmy
Współpraca
Programy
Konkursy
Baza wiedzy
Zapraszamy na spektakl interaktywny „Stereotape” przygotowany przez jedną z największych i najdłużej działających na polskim rynku marek szkoleniowo-doradczych House of Skills, oparty na metodzie dramy, który może pomóc zespołom we wprowadzaniu skutecznych rozwiązań w zarządzaniu różnorodnością. Uczy reagowania na sytuacje dyskryminujące – w sposób, który służy osobom ich doświadczających, jednocześnie konstruktywny wobec osoby dyskryminującej. Pokazuje, jak dbać o innych, oferując wspierający kontakt. Umożliwia uświadomienie sobie wpływu własnych zachowań na otoczenie. Jednocześnie pozwala zaobserwować i bezpośrednio doświadczyć korzyści z włączania innych.
Spektakl jest przeznaczony dla Sygnatariuszy Karty Różnorodności oraz Partnerów Strategicznych FOB. Rejestracja trwa do 22 września.
Kiedy? 10 października 2023 r. w godz. 9:30-15:00
Gdzie? Siedziba House of Skills, ul. Równoległa 9A w Warszawie
Spektakl przeznaczony jest da grupy 45 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. W razie dużego zainteresowania liczba osób z jednej organizacji będzie ograniczona.
W spektaklu występuje pięcioro bohaterów i bohaterek, których łączą zależności służbowe. Pracują w organizacji o nazwie Stereotape. Firma przechodzi przez zmianę produktową i kulturową. Scenariusz spektaklu pokazuje, jakie konsekwencje pojawiają się na poziomie firmy i każdej osoby pracującej organizacji, gdy atmosfera w niej nasiąknięta jest zwrotami i działaniami powodującymi wykluczenie. Spektakl obnaża mechanizmy i przejawy mikroagresji i mikrouprzedzeń, które w firmie okazują się szkodliwą normą.
Spektakl interaktywny dzieli się na trzy części:
Udział w spektaklu „Stereotape”:
Spektakl interaktywny „Stereotape” wychodzi poza samo fantazjowanie na temat tego, „co by było gdyby”. Każda z osób uczestniczących w spektaklu może bowiem zmienić losy osób pracujących w Stereotape, wcielając się w ich role. Taka osoba wskazuje sytuację w spektaklu, w której zachowałaby się inaczej. Formuła doświadczenia zachęca do rozmów i refleksji na temat tego, co się wydarzyło, które interwencje widzo-aktorów i aktorek miały największy wpływ na zmianę, jakie reakcje i emocje wywołały. W bezpiecznym środowisku, bez konsekwencji biznesowych, spektakl tworzy przestrzeń do refleksji, o co warto zadbać i co zmienić, aby organizacja wspierała a nie odrzucała; włączała a nie wykluczała.
Artykuł: https://www.houseofskills.pl/pl/strefawiedzy/blog/spektakl-interaktywny-stereotape-nowosc-w-house-of-skills-promujaca-roznorodnosc-rownosc-i-wlaczenie/