kwi 08 2011

SocialCamp III – ekonomia internetu

Lokalizacja: Polska,

19 kwietnia w Krakowie odbędzie się SocialCamp III – ekonomia internetu. Portal odpowiedzialnybiznes.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Termin: 19 kwietnia 2011 r. godz. 18:00

Miejsce: Teatr 38 w Klubie pod Jaszczurami, ul. Rynek Główny 8, Kraków

Wstęp jest wolny

Na spotkaniu omawiane będą przykłady odpowiedzialnego biznesu w internecie, pozyskiwania środków na działalność społeczną za pomocą internetu (Dotpay), sposoby wykorzystywania portali społecznościowych przez organizacje pozarządowe, metody wykorzystania internetu mobilnego (SkyCash) oraz metody monetyzacji społeczności internetowych (Gumtree). Na spotkaniu zostanie przedstawiony „Raport z badań wykorzystania marketingu internetowego małopolskich organizacji pozarządowych”. W wydzielonej części będą dostępne materiały związane z problematyką spotkania. Aktualne informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal odpowiedzialnybiznes.pl.

Spotkanie dofinansowane ze środków programu grantowego Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

Agenda:

18.00-18.10 – Wstęp – Michał Dyrda, prowadzący (Future Simple).

18.10-18.35 – Raport z badań wykorzystania marketingu internetowego małopolskich organizacji pozarządowych. – Maciej Chmielowski, Krakweb.pl; Fundacja Rozwoju Gmin Polskich.

18.35-19.00 – SkyCash – Jak organizacje pozarządowe mogą wykorzystać aplikacje, które dają możliwość dokonywania bezpiecznych przelewów w czasie rzeczywistym przez telefon komórkowy i internetowy system transakcyjny.

19.00-19.25 – Dotpay – Prezentacja na temat różnych projektów, m.in. charytatywnych, z którymi współpracuje Dotpay, (studenckie inkubatory przedsiębiorczości, www.chcepomagac.pl, www.siepomaga.pl). O sobie: Dotpay istnieje na rynku od 2000 roku, jest niekwestionowanym liderem na rynku europejskim wśród firm zajmujących się obsługą finansową (pośrednictwem finansowym) w zakresie transferów pieniężnych przesyłanych pomiędzy kupującym a sprzedającym w sieci Internet.

19.25-19.35 – Przerwa

19.35-20.00 – Gumtree.pl – Prezentacja omawiająca na przykładzie Gumtree możliwości samowystarczalności ekonomicznej społeczności internetowych. O sobie: Gumtree to trochę nietypowy portal darmowych ogłoszeń internetowych. Nie pobieramy opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani ich przeglądanie. Pragniemy, aby każdy mógł łatwo i szybko wyszukać to, czego potrzebuje. Nie chcemy was zamęczać banerami czy przeładowaną grafiką – nasza strona to sama treść w miłej, czystej formie ;-).